Окупанти обстріляли район Шумів, де мала відбутися інспекція. ДОПОВНЕНО

доповнено

У четвер, 10 вересня, о 14:15, збройні формування Російської Федерації відкрили вогонь зі стрілецької зброї по українських позиціях поблизу населеного пункту Шуми на Донеччині, де якраз мала відбутися так звана спільна інспекція позицій ЗСУ з представниками окупаційних військ.

Про це інформує пресцентр штабу ООС.

“Обстріл був прицільним та спрямованим на ділянку, де мала пройти зустріч представників СЦКК та ОБСЄ. Такі дії противника засвідчують, що ворог свідомо та цілеспрямовано йде не тільки на порушення домовленостей, а й відкрито провокує українську сторону”, – йдеться в повідомленні.

Натомість Україна вкотре продемонструвала “прагнення до встановлення миру, але ворог навмисно зриває будь-які спроби”, додають в пресцентрі.

Завдяки оперативності українських розвідників дії збройних формувань Російської Федерації були спрогнозовані завчасно, тому швидко вдалося убезпечити не тільки військовослужбовців Об’єднаних сил, а й представників СЦКК та ОБСЄ, зазначили у штабі.

ДОПОВНЕНО. Про обставини події повідомив також 503-й батальйон морської піхоти ВМС ЗСУ, який виконує завдання під Шумами.

“Російсько-терористичні угрупування порушили домовленості та наразили на небезпеку військовослужбовців та наглядачів місії ОБСЄ.
Під час підготування до проведення інспекції, з боку незаконних збройних формувань було здійснено прицільний обстріл зі стрілецької зброї позицій 503 ОБМП в районі н.п. Шуми. Також противник підняв у небо та направив на наші позиції два безпілотних літальних апарати. Усі факти зафіксовані та передані штабу ООС та наглядачам”, – повідомила пресслужба підрозділу.

Російсько-терористичні угрупування порушили домовленості та наразили на небезпеку військовослужбовців та наглядачів…

Опубліковано 503 Окремий батальйон морської піхоти Четвер, 10 вересня 2020 р.

Нагадаємо, 10 вересня інспекцію українських позицій на Донбасі за участю бойовиків “ДНР” біля селища Шуми під окупованою Горлівкою скасували, тому що бойовики висунули низку вимог, які “суперечать одна одній та спотворюють характер домовленостей про режим припинення вогню”.

Напередодні “спільної інспекції” командир 503-го окремого батальйону морської піхоти підполковник Вадим Сухаревський видав заяву “до братів по зброї та української громади”, в якій ішлося: “…Усвідомлюючи оперативну ситуацію, ми повністю готові до будь-яких дій зі сторони агресора, що і вимагається від армійського підрозділу. За рішенням командування Об’єднаних Сил ми за першого наказу готові вступити в бій із ворогом та розтрощити його”.

“Водночас, аналізуючи інформаційну кампанію, розгорнуту для дискредитації 503 ОБМП зокрема, та Української Армії загалом, ми наполягаємо, щоб диванні теоретики та самопроголошені світила пера не перемішували наше ім’я із політичними інсинуаціями задля створення хайпу і отримання віртуального визнання.
Ми Морпіхи! Ми Борсуки! Ми міцно тримаємо свою Зброю! Смерть ворогам!” – ішлося в заяві.

Читайте також:
Спільна з “ДНР” інспекція під Шумами відкладається: Банкова дала задній хід, – ЗМІ

Як інформувала “Новинарня“, 22 липня Тристороння контактна група (Україна, Росія, ОБСЄ) на відеоконференції досягнула домовленостей “стосовно додаткових заходів щодо посилення режиму припинення вогню”.
“Всеосяжне, стійке та безстрокове перемир’я” почалося з 00:01 (за київським часом) 27 липня 2020 року. Воно має виконуватися керівництвом Збройних сил України та керівництвом збройних формувань ОРДЛО “на весь період до повного всеосяжного врегулювання конфлікту”.

Офіс президента України назвав ці домовленості “проривом”. Президент Володимир Зеленський закликав усіх лідерів країн “нормандського формату” зафіксувати цю угоду про припинення вогню.

“Перемир’я” має ширші обмеження, ніж попередні подібні “режими тиші” – заборону на наступальні та розвідувально-диверсійні дії, інженерне облаштування позицій, використання будь-яких видів літальних апаратів сторін; застосування дисциплінарних заходів за порушення режиму припинення вогню тощо.
Уперше для спостереження за дотриманням “режиму тиші” в підрозділи відряджені офіцери зі штабів із досвідом миротворчих операцій.

Протягом серпня, у час дії “перемир’я”, командування відзначило відсутність бойових втрат (загиблих) з боку українських військ. При цьому було зафіксовано 55 випадків, коли окупанти відкривали вогонь – у штабі здебільшого називали це “провокативними пострілами”.
Також протягом періоду “перемир’я” штаб ООС не раз фіксував інженерне облаштування позицій противника (копання окопів) у бік фронту.

5 вересня маріонетковий ватажок бойовиків “ДНР” Денис Пушилін заявив, що ЗСУ на порушення “перемир’я” провели інженерне обладнання позицій у районі села Шуми, що під Горлівкою. І попередив, що вранці 7 вересня віддасть наказ щодо їх знищення вогнем артилерії. Цього не сталося. Не відбувся і “перенесений” удар 9 вересня.

Водночас 6 вересня окупанти самі грубо порушили режим припинення вогню. Молодший сержант Тарас Кубійович із 14 омбр ЗСУ був убитий снайпером біля селища Кримське на Луганщині. Ще один український військовий був поранений під час обстрілу з АГС біля Красногорівки в Донецькій області.

Після цього командування ОС дало “ще одну можливість так званим “ДНР” та “ЛНР” виконати вимоги” укладеної ТКГ домовленості про дотримання повного і всеосяжного режиму припинення вогню”.

Ці два обстріли офіс президента України розцінив “як два окремих різних випадки, скоєних із провокаційною метою”. “Ми вимагаємо від Росії втрутитися в ситуацію і вплинути на провокаційну поведінку незаконних збройних формувань у Донецькій і Луганській областях із метою збереження режиму припинення вогню”, – заявили в ОП.

9 вересня  на позачерговому засіданні Тристоронньої контактної групи у відеоформаті сторони домовилися про спільну інспекцію в районі селища Шуми за участю представників ОБСЄ та бойовиків “ДНР”.

Донецьк назвав ім’я військового, який має інспектувати Шуми: це громадянин РФ, керівник так званого “представництва ДНР в Спільному центрі контролю і координації” Руслан Якубов (Вахітов).

В офісі президента України заявили, що “обмежений прояв присутності бойовиків [під час інспекції українських позицій у Шумах] нічого нікому не може дати, крім єдиного – ще одного аргументу на користь правоти України”.
В ОП стверджують, що українські військові не розширювали позицію, і це підтверджує СММ ОБСЄ.

Читайте також:
“Зупинити капітуляцію”: активісти проведуть “інспекцію”
під резиденцією Зеленського через допуск бойовиків до позицій ЗСУ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна