Лукашенко відкинув пропозиції Європи щодо посередництва з протестувальниками

 

Президент Білорусі Олександр Лукашенко відповів відмовою на пропозиції з-за кордону виступити посередниками у конфлікті громадянського суспільства із владою після грубої фальсифікації результатів виборів.

Відповідну заяву Лукашенко зробив під час зустрічі в центрі стратегічного управління Міністерства оборони РБ в суботу, 15 серпня, передає БелТА.

“Продовжують розхитувати ситуацію, наше суспільство. Дійшли до робочих колективів. Хочу ще раз сказати: нічого з цього не вийде. Ми не будемо віддавати країну нікому. Ситуацію втримаємо. Я не хочу сказати, що є місце для певного заспокоєння. Ні, ми ніколи не заспокоювались. Життя таке й доля, що ми, перебуваючи в центрі Європи, завжди повинні бути готові відповісти на будь-які виклики”, – сказав президент Білорусі.

Лукашенко згадав, що “посередництво” пропонується з-за кордону, формується “іноземний уряд” тощо.

“Слухайте, в нас нормальний уряд, створений за конституцією. Нам не потрібні ні закордонні уряди, ні посередники. Не ображаючи керівництво цих республік, я хочу сказати: ви в себе порядок наведіть“, – наголосив Лукашенко.

Читайте також:
“Усі проблеми скоро врегулюємо”:
Лукашенко вже поговорив із Путіним про загрози Союзній державі через протести в Білорусі

Як інформувала “Новинарня”, після закінчення голосування на виборах президента Білорусі 9 серпня в Мінську та інших містах  почалися мітинги та сутички противників чинного глави держави Олександра Лукашенка з міліцією.

10 серпня ЦВК оприлюднила перші результати виборів: за Лукашенка буцімто віддали свої голоси 80,23% виборців, за Світлану Тіхановську — 9,9%.
Противники Лукашенка заявляють про грубу фальсифікацію та підробку результатів голосування і показують, що на багатьох дільницях насправді перемогла Тіхановська (а, наприклад, у Бресті згодом уу котельні виявили залишки спалених бюлетенів з голосами за Тіхановську).

Світлана Тіхановська подала в Центральну виборчу комісію скаргу з вимогою провести повторний підрахунок голосів, але сама під тиском влади виїхала до Литви.

Під час акцій протесту силовики застосовували світлошумові гранати, кийки, сльозогінний газ, по-звірячому били громадян кийками, проводили масові затримання. З боку протестувальників сотні людей було поранено.
Опозиціонери використовували “коктейлі Молотова”, спрямовані салютні установки, будували барикади й намагалися відбивати в міліції затриманих.
Точно відомо про двох загиблих громадян. Число затриманих сягає семи тисяч.

Євросоюз не визнав результати виборів у Білорусі. Глави трьох прибалтійських краї і Польща висунули вимоги Лукашенку та запропонували посередництво.

10 серпня на великому заводі БМЗ у Гомельській області почався перший страйк через результати виборів. Протестувальники ініціювали загальнонаціональний страйк. До нього приєднуються деякі великі підприємства, як-то МТЗ, БелАЗ, ринки тощо.

Надалі протидія силовиків протестувальникам вщухла. Мирні виступи опозиції продовжилися.

14 серпня ЦВК Білорусі офіційно назвала Лукашенка переможцем виборів (80,1% голосів). Тоді в Мінську біля будівлі уряду зібралися кілька тисяч людей.

Читайте також:
У Мінську тривають страйки на великих підприємствах: Лукашенко відреагував

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна