Представник РФ на переговорах з урегулювання конфлікту в Тристоронній контактній групі у Мінську Борис Гризлов висловив сподівання, що після обміну утримуваними особами Україна “зможе перейти до реалізації своїх зобов’язань” і закріплення особливого статусу Донбасу в Конституції.
Відповідний коментар Гризлова журналістам наводить російська агенція ТАСС.
За словами представника Росії в ТКГ, обмін утримуваними особами, який відбувся у неділю, 29 грудня, – це “крок до подальшої реалізації всього комплексу гуманітарних і політичних заходів, зафіксованих у Мінських домовленостях”.
“Сподіваємося, що тепер Київ зможе перейти до реалізації своїх політичних зобов’язань за погодженням у контактній групі всіх правових аспектів особливого статусу Донбасу, в тому числі по закріпленню даного статусу в Конституції”, – заявив Гризлов.
Він також додав, що українська влада “взяла на себе зобов’язання не переслідувати звільнених осіб”.
“Сторони виявили політичну волю здійснити обмін до кінця 2019 року, виконавши домовленості, досягнуті на відеоконференції контактної групи 23 грудня за сприяння Росії і ОБСЄ.
В рамках цієї угоди сторони зобов’язалися завершити процедури помилування і не відновлювати переслідування осіб, що будуть звільнені. Київ гарантував «процесуальну очистку» для тих з них, кому ще не винесено вирок суду”, – заявив Гризлов.
Як інформувала “Новинарня“, 29 грудня на КПВВ “Майорське” біля Горлівки відбувся обмін утримуваними особами з ОРДЛО.
Як повідомили в офісі президента, в результаті обміну сепаратистам було передано 120 людей, а українській стороні – 76.
Ще чотири особи, звільнені бойовиками, вирішили залишитися в ОРДЛО. На той бік відмолилися їхати понад 20 в’язнів.
Про такий обмін, що мав відбутись до кінця 2019 року, домовилися лідери країн “нормандської четвірки” на саміті в Парижі 9 грудня (починаючи з “усіх встановлених на всіх встановлених”).
Сам факт обміну узгодили учасники ТКГ під час відеоконференції 23 грудня.
Перед очікуваним обміном в Україні відбувалася “юридична чистка” ув’язнених – підозрюваних, обвинувачених та засуджених, так, щоб їх можна було віддати на вимогу влади РФ. Зокрема, суд випустив з-під варти проросійських бойовиків, що скоїли теракт у Харкові 22 лютого 2015 року з чотирма смертями – Володимира Дворнікова, Віктора Тетюцького та Сергія Башликова, п’ятьох “беркутів” – Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Олександра Маринченка, Сергія Тамтуру та Олега Янішевського, яких обґрунтовано обвинувачують у масових розстрілах людей на Майдані 20 лютого 2014 року, та інших.
При цьому повідомлялося, що Росія не віддає на обмін кримських політв’язнів.
Як повідомляла “Новинарня“, попередній обмін утримуваними особами між Україною й ОРДЛО відбувся 27 грудня 2017 року на тому ж КПВВ “Майорське” у форматі “74 на 306”.
Обмін полоненими між Україною і РФ відбувся 7 вересня 2019 року у форматі “35 на 35”.
Читайте також:
“Тепер – арешти майданівців”. Як Портнов і Лукаш вітають звільнення “беркутів” на обмін
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!