Вирок харківським убивцям: довічне ув’язнення, але… звільнення під особисті зобов’язання

 

Фрунзенський райсуд Харкова засудив до довічного ув’язнення Володимира Дворнікова, Віктора Тетюцького та Сергія Башликова, обвинувачених у скоєнні теракту біля харківського Палацу спорту 22 лютого 2015 року, але змінив їм запобіжні заходи з тримання під вартою на особисті зобов’язання.

Судова колегія ухвалила визнати Дворнікова, Тетюцького та Башликова винними у вчиненні ряду кримінальних правопорушень, зокрема, передбачених ст. 263 ч.1 (незаконне поводження зі зброєю) та ст. 258 ч.3 (теракт) Кримінального кодексу України, передає УНІАН 28 грудня.

Зокрема, за ст. 263 ч.1 суд вирішив призначити покарання у вигляді позбавлення волі строком на 7 років, а за ст. 258 ч.3 – довічно позбавити волі з конфіскацією майна. Водночас на підставі ст. 70 ч.1 ККУ шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим суд остаточно призначив обвинуваченим покарання за сукупністю злочинів у вигляді довічного позбавлення волі з конфіскацією усього майна. Також суд зарахував їм час перебування в установі попереднього ув’язнення з 26 лютого 2015 року до 28 грудня 2019 року до строку відбування покарання. Зокрема, цей час зараховано з розрахунку один день попереднього ув’язнення на два дні позбавлення волі.

При цьому суд постановив, що до набрання вироком законної сили запобіжні заходи обвинуваченим у вигляді тримання під вартою змінити на особисті зобов’язання, звільнивши з-під варти негайно.

Крім того, суд ухвалив, що Дворніков, Тетюцький та Башликов зобов’язані з’являтися до суду та прокурора за першою вимогою і повідомляти про зміну місць проживання.

Тим часом біля будівлі суду кілька людей розгорнули транспарант: “Обмін терористів — ганьба Зеленського”.

Раніше, 26 грудня, прокурор Володимир Лимар просив суд визнати обвинувачених винними і засудити їх до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна. Водночас він виступив з ініціативою, щоби до набрання чинності вироку змінити всім трьом підозрюваним у теракті особам запобіжний захід з утримання під вартою на особисте зобов’язання. Представник державного обвинувачення пояснив, що це спричинено рішенням влади реалізувати домовленості щодо обміну всіма утримуваними сторонами конфлікту на Донбасі особами, котрі були досягнуті президентами України Володимиром Зеленським і Росії Володимиром Путіним на зустрічі в “нормандському форматі” на початку цього місяця в Парижі.

Нагадаємо, 22 лютого 2015 року біля Палацу спорту в Харкові під час проведення урочистої ходи з нагоди річниці перемоги Революції гідності стався вибух. У результаті теракту загинули четверо і були поранені дев’ятеро людей.
Внаслідок вибуху на місці загинули харківський активіст Євромайдану Ігор Толмачов, підполковник міліції Вадим Рибальченко. Наступного дня помер 15-річний Данило Дідік, що внаслідок вибуху отримав тяжку черепно-мозкову травму і впав у кому. 24 лютого помер ще один поранений внаслідок вибуху — 18-річний студент Харківської Академії міського господарства Микола Мельничук.

26 лютого 2015 року співробітники СБУ за підозрою у вчиненні теракту затримали трьох жителів Харківщини – Володимира Дворникова, Віктора Тетюцького і Сергія Башликова. Усім трьом оголосили підозру за ч. 3 ст. 258 (терористичний акт) і ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю). 22 квітня 2015 року обвинувальний акт доправили до Фрунзенського районного суду Харкова. Обвинувачені своєї провини не визнали.
У квітні 2017 року суд почав слухання у справі про теракт від самого початку, бо в колегії суддів сталась заміна. Загалом, за даними адвоката потерпілих Олега Головкова, за 4,5 роки слухання справи було зірвано або засідання не відбувалося 170 разів.
Україна подала позов до Міжнародного суду ООН з метою притягнення РФ до відповідальності за вчинення актів тероризму і дискримінації протягом її незаконної агресії проти України. Серед перелічених терористичних атак був названий і теракт під час “Маршу єдності” у Харкові.

Як повідомляла “Новинарня“, 23 грудня учасники Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі під час відеоконференції домовилися про взаємне звільнення утримуваних осіб з ОРДЛО до кінця року.

Читайте також:
Україна та ОРДЛО домовилися про обмін 29 грудня, – росЗМІ

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна