Вищий антикорсуд відправив Гладковського під варту із заставою в 10,6 млн

 

Вищий антикорупційний суд обрав колишньому першому заступнику секретаря Ради нацбезпеки Олегу Гладковському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 днів та визначив йому заставу в розмірі 10 623 130 грн.

Відповідне рішення слідчий суддя ВАКС ухвалив у суботу, 19 жовтня, інформує пресслужба суду.

Сума застави відповідає збиткам, які, за попередньою оцінкою, були завдані через діяльність екс-першого заступника секретаря РНБО”, – пояснили в суді.

Згідно з ухвалою, підозрюваний має носити електронний засіб контролю і не може залишати територію Київської області. Його також зобов’язали здати паспорти для виїзду за кордон, інші документи, які дають право залишати країну.

Таким чином, Вищий антикорсуд відхилив клопотання захисника Гладковського та частково задовольнив клопотання НАБУ і САП.
Спеціальна антикорупційна прокуратура просила взяти Гладковського під варту на два місяці з альтернативою внесення застави у розмірі 100,782 млн грн.

Олег Гладковський заперечив усі звинувачення та заявив, що він продовжує голодування на знак протесту.

Як передає “УП“, під час судового засідання під будівлею суду зібралися кілька десятків представників партії “Національний корпус”, які вигукували: “Гладковського за ґрати!” та розгорнули плакат “Свинарчуків за ґрати”.

Читайте також:
Справа Гладковського: НАБУ перевіряла телефон 8 місяців, у суд принесли протокол розмови з МОУ

Як повідомляла “Новинарня“, 17 жовтня колишнього першого заступника секретаря РНБО, колишнього ділового компаньйона Петра Порошенка Олега Гладковського затримали співробітники НАБУ біля ресторану поблизу Бориспільської траси після того, як він нібито намагався залишити територію України через аеропорт “Бориспіль.

У Національному антикорупційному бюро в коментарі ЗМІ зазначили, що Гладковський підозрюється у зловживанні службовим становищем.

Згодом з’ясувалося, що Гладковський затриманий у справі закупівлі для потреб оборонної сфери автомобілів МАЗ, які перебрендувалися під “Богдан”.

Корпорація “Богдан”, якою керує Гладковський, заявила, що в ході слідства він уже багато разів виїздив за межі України у справах бізнесу й повертався.

За інформацією “Богдана”, після затримання Ігор Гладковський оголосив голодування на знак протесту.

Запобіжний захід у Вищому антикорсуді Гладковському почали обирати 18 жовтня.

Того ж дня 18 жовтня Спеціалізована антикорупційна прокуратура погодила підозру Гладковському у зловживанні владою, недостовірному декларуванні та порушенні законодавства під час здійснення тендерних закупівель.

Читайте також:
“Щоб швидко і сподобалося людям”:
Зеленський проводив наради, щоб швидше влаштувати посадки “на вимогу вулиці”

Як повідомляла “Новинарня“, 25 лютого команда журналістських розслідувань Bihus.Info представила сюжет, у якому стверджується, що Ігор Гладковський, син Олега Гладковського, разом із Віталієм Жуковим та Андрієм Рогозою у 2015-2016 роках через фірми-прокладки поставляли оборонним підприємствам із системи “Укроборонпрому” деталі й комплектуючі контрабандою з Росії, а також деталі з українських військових частин за цінами, завищеними у два-чотири рази. За даними журналістів, обсяг розкрадань становить мінімум 250 млн грн.

Денис Бігус зазначив, що частиною їхнього розслідування стали матеріали, які на адресу редакції надіслав електронною поштою невідомий відправник. Цей файл зокрема включає листування фігурантів справи.

Автори розслідування стверджують, що до корупційних операцій причетні зокрема заступник секретаря РНБО Олег Гладковський (колишнє прізвище Свинарчук), який раніше був бізнес-партнером Петра Порошенка, екс-керівник “Укрспецекпорту” – голова держконцерну “Укроборонпром” Павло Букін, директори підприємств та інші посадові особи держконцерну.

У програмі також зазначено, що операції організовували через три основні фірми-прокладки, зокрема ТОВ “Оптимумспецдеталь”. Однією з прокладок нібито був завод “Кузня на Рибальському”, що належав на той момент Петру Порошенкові.

Ігор Гладковський заявив, що подасть до суду на авторів фільму. Він попросив тимчасово призупинити його повноваження на посаді, і за рішенням Порошенка Гладковський був тимчасово відсторонений.
Тодішній президент закликав антикорупційні органи неупереджено розслідувати факти опублікованих корупційних скандалів в оборонному секторі.

Водночас у підозрі, оголошеній Гладковському 18 жовтня, не згадуються моменти з розслідування Бігуса.

Читайте також:
“Винен? Так садіть!” Луценко розповів про деталі розслідування у “справі Гладковського”

У корпорації “Богдан” прокоментували затримання Гладковського

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.