Сайдік вражений темпами відбудови мосту в Станиці Луганській

 

Спецпредставник голови ОБСЄ у Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік назвав “вражаючими” темпи відбудови мосту через річку Сіверський Донець у Станиці Луганській в Луганській області.

Про це інформує сайт Організації з безпеки і співробітництва в Європі за підсумками засідання ТКГ 15 жовтня.

“Наприкінці минулого тижня я провів два дні на сході України де, зокрема, ознайомився з ситуацією в Станиці Луганській. Мене особливо вразили темпи робіт по ремонту мосту через річку Сіверський Донець”, – сказав Сайдік.

Дипломат нагадав, що 4 жовтня там було відкрито тимчасовий обхідний міст, і Сайдік особисто пройшов по ньому та зміг спостерігати за відновленням зруйнованого прольоту основного моста.

“Я бачив велике досягнення, яке полегшує перетин лінії зіткнення для цивільного населення. Нагадаю, що початку ремонтних робіт передувало три роки переговорів”, – сказав представник ОБСЄ.

При цьому він визнав, що кількість обстрілів на Донбасі лише зросла.

“На жаль, не можу позитивно оцінити дотримання режиму припинення вогню, число порушень якого останнім часом різко зросла.  Тому я ще раз наполегливо звертаюся до сторін і закликаю їх, усвідомлюючи політичну і гуманітарну відповідальність перед цивільним населенням, зробити все необхідне для забезпечення стійкого перемир’я”, – додав Мартін Сайдік.

Читайте також:
ТКГ в Мінську не змогла узгодити новий графік розведення військ, – Сайдік

Як інформувала “Новинарня”, на переговорах ТКГ в Мінську 21 вересня 2016 року було підписано угоду про відведення військ і озброєнь у трьох зонах безпеки – біля Станиці Луганської, Золотого і Петрівського.
Угода передбачала відведення по 1 кілометру кожної зі сторін.

Представник України в ТКГ Євген Марчук пояснював, що перші три ділянки “важливі не з військової, а з гуманітарної точки зору”: наприклад, у Станиці Луганській є підірваний міст біля КПВВ, і літнім людям дуже складно ходити по цьому мосту.

У 2016 році часткове розведення сил відбувалося тільки в районах Золотого і Петрівського на Донеччині. Згодом сторони повернулися на початкові позиції.
У Станиці Луганській відведення було багаторазово зірване через незгоду сторін здавати вигідні позиції і, формально, через щотижневі поодинокі обстріли.

Представник України в Тристоронній контактній групі Леонід Кучма на початку червня 2019 року повідомив, що в Мінську на засіданні ТКГ досягнуто домовленості про “режим тиші” в Станиці Луганській з 10 червня і наступне розведення сил.

26 червня опівдні розпочалося відведення військ: українські військові відійшли з однієї з позицій перед КПВВ “Станиця Луганська” на кілька сотень метрів.
У пресцентрі штабу ООС зазначили: українською стороною вжито усіх необхідних заходів, і відведення сил і засобів не послаблює оборонні можливості українських підрозділів на визначеній ділянці.

Відтак українські війська закріпились на південній околиці Станиці поблизу КПВВ. Бойовики також відвели свої війська, що засвідчила місія ОБСЄ. Якщо раніше ЗСУ і російських окупантів розділяли 380 метрів, то тепер дистанція зросла до понад двох кілометрів.
Водночас, за даними ЗМІ, бойовики де-факто залишаються на підходах до мосту, лише надягли жилети “СЦКК”.

На засіданні Тристоронньої контактної групи було заплановано ремонт мостового переходу на КПВВ, частково зруйнованого ще 2914 року.
Згідно з досягнутими домовленостями, сторони одночасно мали розпочати ремонт мосту: українська сторона відновить завалений проліт, а ОРЛО — покриття та огородження.

7 липня у рамках робочої поїздки президент Володимир Зеленський відвідав Станицю Луганську і пройшов далі нульової позиції Збройних сил України вглиб зони розведення. Разом із президентом Європейської ради Дональдом Туском Зеленський дійшов до зруйнованого мосту, через який люди перетинають лінію розмежування.
25 липня українським інженерам вдалось обстежити міст у Станиці Луганській з третьої спроби.

22 серпня спецпредставник ОБСЄ в Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік заявив, що українська сторона закінчила розмінування і заявила про готовність почати ремонтні роботи, включаючи усунення фортифікаційних споруд.

2 вересня президент Зеленський оголосив про початок відновлення зруйнованого мосту у Станиці Луганській – після того, як було розібрано блокпост на непідконтрольній українським військовим частині переправи. Ремонт транслюється онлайн через вебкамеру.
Очікується, що роботи будуть завершені до середини чи кінця листопада.

Читайте також:
“Золоте – це Україна”. Місцеві мешканці звертаються до Зеленського, аби не відводив ЗСУ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна