Волкер дав свідчення у справі про імпічмент Трампа

 

Колишній спеціальний посланник США на переговорах з питань України Курт Волкер дав свідчення у Конгресі США у справі про імпічмент президента Дональда Трампа.

Як повідомляє “Новинарня“, про це в четвер, 3 жовтня, пише CNN з посиланням на джерела, знайомими з його свідченнями.

“Колишній спеціальний посланник США в Україні розповів слідчим палати, що в ході розмови, що відбулася після телефонної бесіди між президентами Дональдом Трампом і Володимиром Зеленським, він закликав керівництво України не втручатися в політику США“, – йдеться в повідомленні.

За словами Волкера, в українського уряду було багато питань про те, чому Трамп заблокував виділення військової допомоги Україні.

Крім того, Волкер підтвердив, що український уряд стурбований і не розуміє причину того, чому зустріч із Трампом була відтермінована.

Волкер також зазначив, що радив адвокату Трампа Рудольфу Джуліані не довіряти колишньому генпрокурору Юрію Луценку як джерелу інформації у справі Байдена.

Волкер подав у відставку після оприлюднення розсекреченої скарги співробітника американської розвідки. У документі, зокрема, стверджується, що Дональд Трамп у спілкуванні з президентом України Володимиром Зеленським намагався тиснути на нього щодо започаткування в Україні кримінального розслідування проти родини Джо Байдена, головного конкурента Трампа на виборах.

Ім’я Курта Волкера зустрічається принаймні п’ять разів у двох епізодах в розсекреченій версії скарги “викривача”. В обох випадках Волкер фігурує разом із послом США в ЄС Гордоном Сондлендом, до якого Трамп має високу довіру. Згідно зі скаргою, обидва дипломати допомагали українському керівництву “орієнтуватися” у вимогах, озвучених Трампом Зеленському, а також особистим адвокатом президента США Руді Джуліані.

Пізніше сам Джуліані оприлюднив текстові повідомлення від Волкера, у яких ішлося про контакти з представниками офісу президента України.

Зазначимо, що Волкер став другим чиновником адміністрації Трампа, який дав офіційні свідчення в контексті розслідування про імпічмент президента США, ініційований демократами в нижній палаті Конгресу США. Першим доповідачем з цього процесу став в. о. директора Національної розвідки США Джозеф Магуайр, який давав свідчення в Палаті представників минулого тижня.

Як інформувала “Новинарня“, спікер Палати представників США Ненсі Пелосі, яка представляє Демократичну партію, 24 вересня зробила офіційну заяву про ініціювання процедури імпічменту президента Дональда Трампа через скандал, пов’язаний з імовірним тиском на українського лідера Володимира Зеленського.

25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму телефонної розмови між Трампом і Зеленським, яка відбулася 25 липня і через яку в США розпочали процедуру імпічменту американського лідера.

Як відомо, президента США Дональда Трампа запідозрили у просуванні власних політичних інтересів під час телефонної розмови з президентом України Зеленським. Відповідне розслідування почалося за скаргою неназваного держслужбовця, який мав доступ до розмови Трампа.

ЗМІ стверджували, що Трамп нібито вимагав від Зеленського розпочати кримінальне розслідування проти свого головного конкурента на президентських виборах 2020 року Джо Байдена та його сина Хантера.

Ідеться про те, що з 2014 року по лютий 2019-го Хантер Байден в Україні був головою ради директорів енергетичної компанії “Бурізма”, і це могло містити ознаки політичної корупції з боку колишнього віцепрезидента США від демократів Джо Байдена. Тепер Байден-старший балотується в президенти США і є прямим конкурентом Дональда Трампа.

За припущеннями медіа, глава Білого дому міг шантажувати Зеленського припиненням американської військової допомоги Україні. У серпні стало відомо, що Білий дім призупиняє допомогу Україні для перевірки.

Відповідно до стенограми розмови, Трамп згадує про справу Байдена в Україні, Зеленський говорить, що нею займеться новий генпрокурор, і Трамп зазначає, що до Києва зателефонує його особистий адвокат Руді Джуліані.

У ході пояснень Джуліані заплутався у своїх заявах та ненароком визнав, що справді вимагав від представників офіційної влади України розпочати розслідування проти родини Джо Байдена, попри багаторазові запевнення Вашингтона, що жодних таких вимог на офіційному рівні не було.

Сам президент США визнав, що обговорював з українським президентом свого конкурента Байдена. Але при цьому Трамп заперечує, що домовлявся із Зеленським власне про початок розслідування українськими правоохоронцями справи проти сина Джо Байдена.

Демократична партія США використовує цю ситуацію в політичній боротьбі проти республіканця Трампа.
За даними ЗМІ, в нижній палаті Конгресу є більшість голосів за імпічмент.

Військова допомога Вашингтона Києву після перевірки Пентагоном була відновлена в серпні.

Нагадаємо, дипломат Курт Волкер був призначений спецпредставником Державного департаменту США з питань України 7 липня 2017 року. Тоді Держдеп очолював Рекс Тіллерсон.
Волкер координував зусилля Державного департаменту з урегулювання російсько-українського конфлікту, багато разів відвідував підконтрольну Україні частину Донбасу, прифронтові території.
На початку каденції Волкер провів кілька зустрічей із радником президента РФ Путіна Владиславом Сурковим. Згодом, через відсутність прогресу, Волкер перестав зустрічатися з Сурковим. Але, на тлі “потепління у відносинах з РФ” завдяки зусиллям президента Володимира Зеленського, Курт Волкер заявляв в інтерв’ю ЗМІ, що час для контактів із Сурковим настав знову.

Читайте також:
Заокеанський шантаж: Трамп заявив, що продовжить затримувати військову допомогу для України

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна