Лідер сепаратистів “ЛНР” у Станиці зі скандалом перетнув лінію розмежування

 

На окупованому Донбасі бойовики не забрали блокпост і не виконали частину Мінських угод щодо розведення сил у Станиці Луганській.

Вони використали ситуацію, щоби провести розвідку на підконтрольній Україні території з допомогою своїх поплічників.

Про це у вівторок, 6 серпня, повідомив журналіст Роман Бурко на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, найманці “ЛНР” продовжують перебувати на блокпосту біля мосту, хоча той мав бути демонтований.

“На блокпосту постійно чатують терористи, пов’язавши собі сині стрічки, мімікрувавши під “СЦКК” (Спільний центр із контролю та координації, утворений 2014 року Україною і Росією, “Н”). Також терористи використовують цю ситуацію, щоб проводити розвідку зі сторони, підконтрольній території України”, – пояснив Бурко.

Він відзначив, що бойовики перевдягалися у цивільний одяг або відправляли лояльних до них сепаратистів, які “нишпорили” під виглядом “волонтерів”, що надають допомогу місцевим мешканцям.

Фото: Facebook/Роман Бурко

За словами Бурка, також через міст на підконтрольну Україні територію нелегально “забігають” російські журналісти, не проходячи жодного українського паспортного контролю.

“Це грубо порушує українське законодавство. Тихим сапом лінію розмежування промацують і протискають вглиб української території, і все виглядає так, що скоро міст і плацдарм за ним буде вже контролюватися бойовиками, тому вони і не прибирають свій блокпост”, – додав Роман Бурко.

“Представник терористів “ЛНР” Владислав Дейнего нахабно перейшов ділянку мосту, хамив українським представникам, демонструючи, ніби він тут господар. Ніхто його не заарештував, перемир’я кажете?” – обурився журналіст і нагадав про убитих сьогодні чотирьох українських військових.

Водночас посіпаки так званої “ЛНР”, які, водночас, представляють бойовиків на переговорах у Мінську, перетнувши лінію розмежування, заявили знімальній групі “5 каналу”, що самоназвана окупаційна влада – нібито згідно з Мінськими угодами – має контролювати не лише Станично-Луганський район, а й територію Щастя.

На відео видно, як поплічники бойовиків Владислав Дейнего та Ольга Копцева грубо розмовляючи намагаються переконати голову адміністрації Станично-Луганського району Юрія Золкіна, що не зобов’язані триматися території, окресленої лінією розмежування.

“Згідно Мінських домовленостей Станиця і Щастя наші”, – сказав Дейнего, але звмовк після нагадування, що лінія розмежування за угодами проходить по середині річки Сіверський Донець.

Крім того, Ольга Копцева заявила журналістам, присутнім під час розмови, що бойовики використають у перемовинах в Мінську “той фрагмент відео, яке ви викладете в український паблік”.

“Если сейчас выйдет видео на украинских сайтах, где вы сфабрикуете какое-нибудь провоциклонное (ймовірно, малося на увазі “провокаційне”, – “Н”) заявление, то ваше видео будет представлено в Минске на переговорах”, – погрожувала російською вона.

Пояснити, що саме Копцева має на увазі, жінка не змогла. Пізніше вона почала вимагати, що журналісти “розвернули камери на 180 градусів, швидко!” і штовхнула оператора.

Як повідомляла “Новинарня“, на переговорах ТКГ в Мінську 21 вересня 2016 року було підписано угоду про відведення військ і озброєнь у трьох зонах безпеки – біля Станиці Луганської, Золотого і Петрівського.
Угода передбачає відведення по 1 кілометру кожної зі сторін.
Представник України в ТКГ Євген Марчук пояснював, що перші три ділянки “важливі не з військової, а з гуманітарної точки зору”: наприклад, у Станиці Луганській є підірваний міст біля КПВВ, і літнім людям дуже складно ходити по цьому мосту.

У 2016 році розведення сил відбулося тільки в районах Золотого і Петрівського на Донеччині. У Станиці Луганській відведення було багаторазово зірване через незгоду сторін здавати вигідні позиції і, формально, через щотижневі поодинокі обстріли.

Представник України в Тристоронній контактній групі Леонід Кучма на початку червня 2019 року повідомив, що в Мінську на засіданні ТКГ досягнуто домовленості про “режим тиші” в Станиці Луганській з 10 червня і наступне розведення сил.

26 червня опівдні розпочалося відведення військ: українські військові відійшли з однієї з позицій перед КПВВ “Станиця Луганська” на 300-400 метрів.
У пресцентрі штабу ООС зазначили: українською стороною вжито усіх необхідних заходів, аби процес розведення сил і засобів на ділянці №1 “Станиця Луганська” не створював небезпеки для життя та здоров’я мирного населення по обидва боки лінії розмежування. В ОС наголосили, що відведення сил і засобів не послаблює оборонні можливості українських підрозділів на визначеній ділянці.
Відтак українські війська закріпились на південній околиці Станиці поблизу КПВВ.

Бойовики також відвели свої війська, що засвідчила місія ОБСЄ.

Якщо раніше ЗСУ і російських окупантів розділяли 380 метрів, то тепер дистанція зросла до понад двох кілометрів.

Водночас, за даними ЗМІ, бойовики де-факто залишаються на підходах до мосту, лише надягли жилети “СЦКК”.

28 червня керівник української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кучма у Станиці перевірив виконання домовленостей.

На ТКГ було заплановано ремонт мостового переходу на КПВВ.

Водночас ватажки ОРЛО заявляли, що міст є “територією ЛНР” і присутність на ньому українських силовиків означатиме “акт агресії проти “Луганської республіки”.
Російська сторона нібито пообіцяла вплинути на ОРЛО в уьому питання.

25 липня інженерам вдалось обстежити міст у Станиці Луганській з третьої спроби.

1 серпня Державна служба з надзвичайних ситуацій України почала розміновувати територію біля зруйнованого мосту у Станиці Луганській.
За день українські сапери виявили 31 міну поблизу мосту.

Читайте також:
Станиця Луганська: сапери знайшли вже майже півсотні вибухонебезпечних предметів біля мосту

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна