Азовський пакет: США і Канада також запровадили санкції проти РФ через захоплення моряків ВМСУ

 

Міністерство фінансів США запровадило санкції проти шести громадян Росії і вісьмох компаній у зв’язку із захопленням силовиками РФ українських моряків у районі Керченської протоки та агресії РФ проти України, що триває.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Мінфіну США, передає “Європейська правда” 15 березня.

“Сьогоднішній крок спрямований на окремих осіб та суб’єкти, які відіграють важливу роль у невиправданих російських атаках на українські військово-морські судна в Керченській протоці, анексії Криму та підтримці незаконних сепаратистських виборів на сході України. Ці дії доповнюють санкції, які сьогодні приймаються також Європейським Союзом та Канадою і підкреслюють силу та відданість трансатлантичного партнерства для протидії подальшій дестабілізуючій поведінці Росії”, – йдеться в повідомленні Мінфіну США.

Рішення передбачає, що все майно та інтереси у власності визначених фізичних та юридичних осіб блокуються, а особам в США заборонено здійснювати операції з ними.

У санкційний список внесли чотирьох російських чиновників, які були причетні до нападу на конвой ВМСУ в Керченській протоці:

  • Геннадій Медведєв, заступник директора прикордонної служби Федеральної служби безпеки Росії – керівник департаменту берегової охорони;
  • Сергій Станкевич, начальник прикордонної служби Федеральної служби безпеки Росії в Криму і Севастополі;
  • Андрій Шеін, заступник начальника прикордонної служби Федеральної служби безпеки Росії в Криму і Севастополі;
  • Руслан Ромашкін, начальника пункту управління командуванням Федеральної служби безпеки Російської Федерації для Республіки Крим та Севастополя.

“Медведєв і Станкевич безпосередньо контролювали і організовували напад на українські кораблі та їх екіпажі, а Шеін брав участь в операції із захоплення українських кораблів й екіпажу”, – зазначили в міністерстві.

У список потрапили також російські оборонні компанії з діяльністю в Криму, деякі з яких незаконно привласнили українські державні активи для надання послуг російським військовим:

  • Ярославський суднобудівний завод, який будував судна для ФСБ і Міністерства оборони Росії;
  • Зеленодольський суднобудівний завод ім. Горького – один з найбільших виробників суден у Росії, випускає для російського флоту фрегати і корвети;
  • АТ “Концерн Океанприбор” – виробник гідроакустичного обладнання та поставляє комплектуючі для ВМФ Росії%
  • ПАТ “Звєзда” – постачальник дизельних двигунів для ВМФ Росії;
  • – АТ “Завод Фіолент” – виробник електроніки у Криму, що поставляє деталі для використання в російській військовій техніці (був незаконно привласнений Російською Федерацією після анексії Криму в 2014 році);
  • “Судокомпозит” – кримський виробник оборонних компонентів, що постачаються для російського військового використання (був незаконно привласнений Російською Федерацією після анексії Криму);
  • ТОВ “СК Консоль-Строй ЛТД” – одна з найбільших будівельних компаній Криму;
  • ТОВ “Нові проекти” – має ліцензії на проведення геологічних досліджень, розвідку та видобуток сировинних вуглеводневих матеріалів у Чорному морі.

Як інформувала “Новинарня“, 15 березня Рада Євросоюзу запровадила індивідуальні санкції восьми громадян Росії у зв’язку з керченською агресією.

Також додаткові санкції запровадила Канада: її уряд оголосив про запровадження санкцій проти 114 осіб та 15 компаній, причетних до анексії Криму, захоплення українських моряків та дестабілізації ситуації на Сході України.
До “канадського” списку потрапили глав правління “Газпромбанку” Андрєй Акімов, заступник міністра енергетики РФ Андрєй Черезов, соратник Путіна мільярдер Ігор Ротенберг, головнокомандувач військами національної гвардії РФ Віктор Золотов та ін. Крім того, під санкції потрапили державні російські оборонні компанії, такі як “Сухой”, “МіГ”, “Оборонлогістика” тощо.

Після незаконної анексії Криму в 2014 році Канада внесла в санкційний список понад 300 осіб і організацій. Сьогоднішнє рішення доводить цей показник до 435.
Санкції передбачають заморожування активів та заборону на співпрацю.

Як повідомляла “Новинарня“, нижня палата Конгресу США – Палата представників США – 12 березня схвалила чотири документи, які засуджують політику Кремля та підтримують територіальну цілісність України.

Зокрема конгресмени на рівні закону заборонили уряду США будь-коли визнавати юридично або фактично анексію Криму. Вони також поклали на режим президента Володимира Путіна відповідальність за смерть Бориса Нємцова.

Читайте також:
Трамп продовжив санкції проти РФ через окупацію Криму

Як повідомляла “Новинарня“, 23-25 листопада корабельна група Військово-Морських сил ЗС України у складі двох нових малих броньованих артилерійських катерів (МБАКів) “Бердянськ” і “Нікополь” та рейдового буксира “Яни Капу” здійснювала плановий перехід з Одеси до Азовського моря, де в Бердянську й Маріуполі створюється українська військово-морська база.

Про намір здійснювати перехід заздалегідь було поінформовано російську сторону відповідно до міжнародних норм з метою забезпечення безпеки судноплавства.

Проте, всупереч Конвенції ООН з морського права та Договору між Україною і Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря та Керченської протоки, прикордонні кораблі РФ – катери типу “Соболь”, пскр “Дон”, катери типу “Мангуст”, мпк “Суздалец” – здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України”.

Приблизно о 8:30 ранку 25 листопада ПСКР “Дон” двічі таранив буксир “Яни Капу”, пошкодивши йому один із двох головних двигунів. Унаслідок навалу інший російський прикордонний корабель, “Ізумруд”, отримав пробоїну й почав боротися за живучість. Було пошкоджено також “Дон”.

Надалі вісім суден РФ тримали український ордер у Керченській протоці на підході до Кримського мосту. Росіяни перегородили фарватер під мостом старим суховантажем і попередили про застосування зброї та спецназу.

Близько 20-ї години, коли конвой уже повертався до Одеси, у нейтральних водах росіяни відкрили вогонь на ураження по українських суднах і захопили моряків у полон. Вогонь вівся зокрема з артустановок і ракетами з вертольотів.

За інформацією ВМСУ, шість українських моряків отримали поранення, з них двоє – важкі.

Росія визнала факт нападу на українські кораблі, які нібито “порушили державний кордон РФ” та “здійснювали небезпечні маневри”. Це перший факт офіційного визнання військової агресії Росії проти України з початку війни 2014 року.

Рада нацбезпеки прийняла рішення про запровадження воєнного стану. 26 листопада президент Петро Порошенко видав указ, а Верховна Рада затвердила воєнний стан у десяти прикордонних областях терміном на 30 днів.

Генштаб ЗСУ оприлюднив радіоперехоплення розмов офіцерів РФ під час атак на українські кораблі.

Також стало відомо, що російський депутат анонсував напад на катер ВМСУ ще за три дні до інциденту

Командувач ВМСУ Ігор Воронченко не підтвердив застосування українцями зброї проти агресорів у Чорному морі.

ЗМІ спершу опублікували список 23 полонених моряків. Згодом стало відомо, що їх 24, з них два співробітники СБУ.

МБАК “Бердянськ”

Роман Мокряк – командир, лейтенант, 1986 р.н. Кіровоградська область

Юрій Без’язичний, старший матрос, 1990 р.н., Одеська область

Андрій Артеменко, старший матрос, 1994 р.н., Кіровоградська область

Андрій Ейдер, матрос, 1999 р.н., Одеса

Богдан Головаш, старший матрос, 1996 р.н., Полтавська область

Денис Гриценко, капітан 2 рангу, 1984 р.н., Миколаїв

МБАК “Нікополь”

Богдан Небилиця – командир, старший лейтенант, 1994 р.н., Сумська область

В’ячеслав Зінченко, старший матрос, 1998 р.н., Кишинів

Сергій Цибізов, матрос, 1997 р.н., Хмельницька область

Сергій Попов, капітан лейтенант, 1991 р.н., Донецька область

Владислав Костишин, 1994 р.н., Черкаська область

Андрій Оприско, старший матрос, 1971 р.н., Львівська область

Андрій Драч, СБУ

Рейдовий буксир “Яна Капу”

Олег Мельничук – командир, старшина, 1995 р.н., Черкаська область

Михайло Власюк, старший матрос, 1984 р.н. Київ

Безпальченко Віктор, старший матрос, 1987 р.н. Херсончкая область

Терещенко Володимир, старший матрос, 1994 р.н. Дніпро

Семидоцькийй Євген, матрос, 1998 р.н. Луганська область

Додатково на борту

Володимир Лісовий, капітан 3-го рангу, Севастополь

Андрій Шевченко, мічман

Володимир Варимез, старший матрос, 1992 р.н., Одеська область

Сергій Чуліба, старшина, 1992 р.н., Херсонська область

Юрій Будзило, мічман, 1972 р.н., м. Одеса

Василь Сорока, СБУ

27-28 листопада підконтрольні РФ суди в Сімферополі й Керчі заарештували їх усіх на два місяці за нібито “кримінальне правопорушення” (до 25 січня 2019 року).

Надалі військовополонених перевезли до Москви, в сізо “Лефортово” та – трьох поранених – у “Матроську тишу”. До них тривалий час не було доступу адвокатів і консулів.

6 грудня МЗС стало відомо що Росія пустила консулів до українських військовополонених.

Станом на 27 грудня усі 24 українських моряки, захоплені Росією, заявили “слідству”, що є військовополоненими.

7 січня стало відомо, що Україна подала до Європейського суду з прав людини позов проти Росії через захоплення українських моряків біля Керченської протоки.

Раніше Росія не виконала припис ЄСПЛ щодо надання інформації про полонених моряків.

27 січня стало відомо, що трьох поранених українців – Сороку, Артеменка, Ейдера – ФСБ перевела з “Матроської тиші” в московське СІЗО з гіршими умовами утримання – “Лефортово”.

Читайте також:
Україна витягує військовополонених, але на компроміси з РФ не піде,
– Порошенко на зустрічі з родичами моряків

“Добивали після сигналу SOS”.
Батько військовополоненого Сороки розповів справжні обставини азовського нападу

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна