Український Крим, Нємцов і статки Путіна: у США схвалили пакет законів проти Росії

 

Нижня палата Конгресу США – Палата представників США – ввечері 12 березня схвалила чотири документи, які засуджують політику Кремля та підтримують територіальну цілісність України.

Зокрема конгресмени на рівні закону заборонили уряду США будь-коли визнавати юридично або фактично анексію Криму. Вони також поклали на режим президента Путіна відповідальність за смерть Бориса Нємцова.

Якщо документи, схвалені палатою представників, також схвалить Сенат, їх передадуть на підпис президенту США, передає “BBC News Україна”.

Одним з ухвалених документів став “Закон про невизнання анексії Криму”.

Він складається з двох сторінок і забороняє державним органам США ухвалювати будь-які дії або надавати будь-яку допомогу, що визнавали б анексію Криму Росією.

“Політика Сполучених Штатів – не визнавати претензії Російської Федерації на суверенітет над Кримом, його повітряним простором або його територіальними водами”, – йдеться в документі.

При цьому зазначено, що президент США в окремих випадках може порушити це положення, якщо це буде вкрай важливим для інтересів національної безпеки Сполучених Штатів.

“Володимир Путін не залишив приводів сумніватися в своїх планах з розширення російського впливу”, – заявив конгресмен Еліот Енгель, представляючи документ. – Ми бачили атаки Путіна на демократичні інститути, зокрема на наші. США не повинні приймати спроби Путіна віднімати території в інших країн силою”. Російського президента він назвав “хуліганом і бандитом”.

Конгресмен Адам Кізінгер також зауважив, що Росія продовжує утримувати 24 українських моряків, захоплених під час інциденту в Керченській протоці. “Ми маємо дати зрозуміти, що США не визнають російський суверенітет над Кримом ані зараз, ані будь-коли”, – сказав він.

Демократ Джеральд Коннолі заявив, що анексія Криму підриває міжнародну безпеку.

“Хто наступний? Молдова? Грузія? Країни Балтії? Російська анексія Криму спровокувала українську кризу і коштувала десятки тисяч життів”, – зазначив Коннолі.

Документ конгресмени підтримали переважною більшістю голосів. Під час обговорення не було жодного парламентарія, який висловив іншу точку зору або розкритикував ініціативи.

Проти проголосував лише республіканець Томас Массі.

Таку ж єдність конгресмени продемонстрували, ухваливши резолюцію, що закликала притягти до відповідальності винних у вбивстві російського опозиціонера Бориса Нємцова (його розстріляли 27 лютого 2015 року в Москві, на мосту за кілька сотень метрів від Кремля, коли Нємцов готував розслідування щодо застосування військ РФ проти України) і провести справедливе розслідування цієї справи.

“Палата представників засуджує Володимира Путіна та його режим за переслідування своїх політичних противників і приховування вбивць Бориса Нємцова, який працював на благо демократії і прав людини в Росії”, – йдеться в резолюції.

Документ закликає уряд США порушувати питання про вбивство Нємцова і про притягнення до відповідальності його замовників на будь-яких переговорах з російською владою. Росію в резолюції закликають дозволити міжнародне розслідування цього злочину у співробітництві з ОБСЄ та ПАРЄ.

Держсекретар і очільник Міністерства фінансів США, як зазначено в документі, мають визначити коло людей, причетних до злочину, і внести їх у “список Магнітського“, заморозивши їхні активи і закривши їм в’їзд до країни.

Документ закликає держсекретаря США розслідувати міжнародну ділову діяльність глави Чечні Рамзана Кадирова та людей, яких він контролює.

Третій ухвалений палатою документ – законопроект “Про прозорість щодо Володимира Путіна”.
Його підготували члени Конгресу Еліс Стефаник і Вальдес Демінгс. Вони називали ці заходи можливістю дати відповідь на втручання Москви у вибори в США.

“Для того, щоб захистити нашу національну безпеку та нашу демократію, для нас надзвичайно важливо розслідувати і викрити фінансові мережі російського президента та припинити незаконне фінансування злочинних атак, спрямованих проти нашої країни”, – заявила представниця Демократичної партії Вальдес Демінгс.

Згідно з документом, американська розвідка може збирати дані про активи Путіна та його оточення.

Члени палати запропонували зобов’язати Національну розвідку США спільно з держсекретарем і міністром фінансів підготувати доповідь про фінансовий стан російського президента. Результати своєї роботи вони повинні представити протягом 180 днів.

Документ має містити дані про активи Путіна, зокрема компанії, які він може використовувати, щоб приховати свої активи.

У Кремлі цю ініціативу назвали “русофобськими потугами”.

Ще один законопроект, “Кремлівський акт”, представив демократ Раджа Крішнамурті.

Документ вимагає від розвідки США підготувати три звіти, які міститимуть оцінку намірів політичного керівництва Росії.

Документи повинні оцінити можливі загрози з боку Росії для США і союзників у НАТО. Зокрема розвідка має дослідити, яким чином Москва може створювати приводи для суперечок між США та їхніми союзниками. Доповіді мають підготувати протягом 90 днів.

Як інформувала “Новинарня“, Пентагон запланував зберегти існуючий розмір військової допомоги Україні наступного року.

Читайте також:
Нижня палата Конгресу США ухвалила резолюцію проти зняття санкцій з компаній Дерипаски

 

 

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна