На суді в Криму командир “Яни Капу” Мельничук скористався правом на перекладача з російської

 

Командир рейдового буксира ВМСУ “Яни Капу” старшина Олег Мельничук у підконтрольному Росії суді Сімферополя скористався своїм правом на перекладача з іноземної мови.

Про це адвокат Едем Смедляєв розповів в ефірі каналу “112 України”.

За його словами, 28 листопада Київський районний суд Сімферополя обрав для Мельничука такий самий запобіжний захід, що й решті полонених – арешт на два місяці.

Він (Олег Мельничук – “Н”) скористався правом на перекладача, заявив, що не повністю розуміє [російську мову], і йому надали перекладача з російською на українську, і з української на російську”, – розповів кримськотатарський адвокат.

“Він також заявив, що не визнає себе винним, вважає себе непричетним до цієї справи і готовий відстоювати свою невинуватість в будь-якому місці, в тому числі в судах”, – сказав Смедляєв.

Адвокат додав, що спілкувався з Мельничуком недовго і встиг лише узгодити позицію захисту. Також старшина зміг коротко поспілкуватися з батьком телефоном.

Олег Мельничук, 1995 року народження, родом із міста Сміла Черкаської області.

Як розповів журналістам Едем Смедляєв, психологічний стан Олега нормальний, він не деморалізований.

За даними ЗМІ, 23-річний юнак перебуває в Білогірському ізоляторі тимчасового утримання.

Раніше 28 листопада кримськотатарський активіст Наріман Джелялов повідомив, що волонтери в Криму зібрали для заарештованих моряків речі, продукти і гроші.

За словами Смедляєва, попри те, що Україна вважає моряків ВМС військовополоненими (це підтвердила прокуратура АР Крим), в постанові підконтрольного Кремлю суду про притягнення їх до відповідальності не вказано, що вони військові.

28 листопада підконтрольний Кремлю Київський районний суд заарештував усіх 24 затриманих українських моряків та співробітників СБУ.
Їм загрожує до шести років позбавлення волі за нібито “незаконний перетин державного кордону Росії”, в чому їм звинувачує російська влада.

Як інформувала “Новинарня“, із 23 листопада корабельна група Військово-Морських сил ЗС України у складі двох нових малих броньованих артилерійських катерів (МБАКів) “Бердянськ” і “Нікополь” та рейдового буксира “Яни Капу” здійснювала плановий перехід з Одеси до Азовського моря, де в Бердянську й Маріуполі створюється українська військово-морська база. Про намір здійснювати перехід заздалегідь було поінформовано відповідно до міжнародних норм з метою забезпечення безпеки судноплавства.

Проте, всупереч Конвенції ООН з морського права та Договору між Україною і Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря та Керченської протоки, прикордонні кораблі РФ – катери типу “Соболь”, пскр “Дон”, катери типу “Мангуст”, мпк “Суздалец” – здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України”.

Приблизно о 8:30 ранку 25 листопада ПСКР “Дон” таранив буксир “Яни Капу”, пошкодивши йому один із двох головних двигунів. Унаслідок навалу російський прикордонний корабель отримав пробоїну й почав боротися за живучість.

Надалі вісім суден РФ тримали український ордер у Керченській протоці на підході до Кримського мосту. Росіяни перегородили фарватер під мостом старим суховантажем і попередили про застосування зброї та спецназу.

Близько 20-ї години росіяни відкрили вогонь на ураження по українських суднах і захопили їх. За повідомленням радника президента Юрія Бірюкова, українські моряки вели стрільбу у відповідь, але сили були нерівні.

За інформацією ВМСУ, шість українських моряків отримали поранення, з них двоє – важкі. Допомогу їм надавали росіяни.

Як заявив на засіданні РНБО України начальник Генштабу Віктор Муженко, зв’язку з кораблями і 23 полоненими моряками немає, їхня доля невідома.

Росія визнала факт нападу на українські кораблі, які нібито “порушили державний кордон РФ” та “здійснювали небезпечні маневри”. Це перший факт офіційного визнання військової агресії Росії проти України з початку війни 2014 року.

Збройні сили України було приведено в повну бойову готовність.

Рада нацбезпеки прийняла рішення про запровадження воєнного стану. 26 листопада президент Петро Порошенко видав указ, а Верховна Рада затвердила воєнний стан у десяти областях терміном на 30 днів.

Генштаб ЗСУ оприлюднив радіоперехоплення розмов офіцерів РФ під час атак на українські кораблі.

Командувач ВМСУ Ігор Воронченко не підтвердив застосування зброї проти агресорів у Керченський протоці.

ЗМІ спершу опублікували список 23 полонених моряків. Згодом стало відомо, що їх 24, з них два співробітники СБУ.

ФСБ оприлюднила відео фрагментів допиту деяких полонених.

Читайте також:
“Пишаюся кожним із вас. Сам пройшов таке у 2014 році”, – лист командувача ВМСУ полоненим морякам

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна