США впровадили щодо Росії перший пакет санкцій за отруєння Скрипаля. Далі – більше

 

Із понеділка, 27 серпня, Сполучені Штати вводять щодо Росії “перший пакет” санкцій через отруєння в британському Солсбері колишнього полковника військової розвідки Росії Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.

Як передає “Голос Америки”, в преамбулі до закону сказано, що влада Росії “використовувала хімічну зброю з порушенням міжнародного права, що стосується хімічних озброєнь, проти своїх власних громадян”.

Санкції передбачають заборону на продаж зброї і фінансування угод щодо зброї, відмову від кредитування з боку державних структур США та заборону на експорт товарів і технологій подвійного призначення. Також вводиться заборона на надання Росії зовнішньої допомоги, за винятком екстреної гуманітарної допомоги та поставки продовольства.

В дії актів, які використовуються для введення нинішнього раунду санкцій проти Росії, зроблені винятки: зокрема, санкції не застосовуються щодо видачі ліцензій на державне співробітництво з питань космосу і комерційні космічні запуски, однак це буде вирішуватися в кожному конкретному випадку.

Санкції діятимуть щонайменше рік або до наступного повідомлення.

Водночас анонсовано наступний “пакет” санкційних обмежень – через три місяці.

Голова комітету Ради Федерації в міжнародних справах Костянтин Косачев, коментуючи санкції США проти Росії за отруєння Скрипалів, назвав їх “повномасштабною економічною агресією”.

Експерт інформаційно-аналітичного центру Stratfor Юджин Чаусовський в інтерв’ю російській службі “Голосу Америки” висловив думку, що до першого етапу “санкцій за Солсбері” Росія, можливо, готова: “Ці заходи стосуються продажу товарів, чутливих для сфери національної безпеки США, таких, як газотурбінні двигуни й вимірювальні прилади, і це не матиме великого ефекту, тому що багато хто з цих товарів вже перебувають під санкційною забороною. Другий пакет санкцій, через 90 днів, буде набагато серйозніший”.

Як передає “Голос Америки”, друга хвиля санкцій вже викликає серйозні побоювання в Москві: їх США може застосувати через 90 днів, якщо Росія не дасть “надійні запевнення” у відмові використання хімічної зброї в майбутньому і погодиться на “польові інспекції об’єктів експертами ООН”.
У такому разі мова піде про зниження рівня дипломатичних відносин, можливу заборону на польоти російської авіакомпанії “Аерофлот” до США і припинення торгівлі між США і Росією.

Як повідомляла “Новинарня“, 9 серпня Держдепартамент США анонсував введення санкцій проти РФ через отруєння речовиною “Новачок” екс-полковника російської розвідки, подвійного агента Сергія Скрипаля і його дочки Юлії в британському місті Солсбері.
10 серпня голова МЗС РФ Сергій Лавров заявив про категоричне неприйняття введення санкцій проти Росії через отруєння Скрипалів. Прем’єр РФ Дмитро Медведєв заявив, що Росія сприйме посилення санкцій США як оголошення війни і дасть відповідь економічними, політичними та іншими методами.

Читайте також:
Порошенко закликав Захід натиснути на Кремль за політв’язнів,
як у випадку з Солсбері

Як повідомляла “Новинарня“, 4 березня в британському місті Солсбері виявили з ознаками дії невідомої психотропної речовини колишнього офіцера ГУР ЗС РФ Сергія Скрипаля та його дочку Юлію. Вони знепритомніли і перебували в критичному стані, які і британський поліцейський Нік Бейлі, котрий з ними контактував на вулиці.

66-річному Скрипалю та його доньці стало погано в торговому центрі. Частину центру міста було закрито, фахівці в захисному одязі здійснювали роботи із знезараження вулиць.

12 березня британський прем’єр-міністр Тереза Мей заявила в парламенті, що Скрипаля і його доньку було отруєно нервово-паралітичною речовиною, розробленою в Росії.
Реакція російської влади на отруєння Скрипаля і його дочки засвідчує відповідальність Москви за цей напад, сказала Мей.

Дональд Трамп, Тереза Мей, Ангела Меркель та Еммануель Макрон видали спеціальну заяву, наголосивши, що військову нервово-паралітичну речовину, розроблену в Росії, вперше після Другої світової війни використано для нападу в Європі.

Речовина “Новічок” (“Новачок”), якою отруїли Скрипалів, була розроблена та виготовлена у російському місті Шихани (Саратівська область), де знаходиться військова науково-дослідна установа РФ.

Як відомо, раніше працівник ГУР Скрипаль шпигував на користь Британії, був засуджений у Росії до 13 років в’язниці та переданий за обміном шпигунами в Англію. 5 квітня про це написало видання The Times з посиланням на дані британської розвідки,

Через застосування Росією хімічної зброї на території Британії Лондон 14 березня вислав 23 дипломатів РФ. Десятки країн світу, зокрема Українаприєдналися до цієї акції.

До міжнародної акції з видворення росіян долучилися 28 країн: Велика Британія, США (вислали 60 дипломатів і також закрили консульство РФ у Сіетлі), Канада, Німеччина, Франція, Італія, Іспанія, Нідерланди, Бельгія, Швеція, Данія, Норвегія, Швеція, Польща, Румунія, Угорщина, Чехія, Литва, Латвія, Естонія, Ірландія, Україна, Молдова, Албанія, Австралія, Македонія, Чорногорія і Грузія.
Крім того, Болгарія, Люксембург, Словаччина, Мальта, Португалія і Словенія викликали своїх послів в РФ для консультацій.

29 березня Кремль оголосив, що вживає “дзеркальних” заходів, висилаючи рівну кількість американських дипломатів і закриваючи консульство США в Санкт-Петербурзі.

6 квітня ЗМІ повідомили, що отруєні в Солсбері Скрипалі вже не в критичному стані. 10 квітня Юлія Скрипаль виписалася з лікарні. 18 травня зі шпиталю вийшов її батько.

6 квітня Сполучені Штати запровадили пакет жорстких санкцій щодо найбільших російських бізнесменів-мільярдерів, які є опорою Кремля.

Читайте також:
Через американські санкції олігархи РФ втратили $12 млрд. за день

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна