Вища рада правосуддя звільнила ексочільника ОАСК Павла Вовка

Вища рада правосуддя звільнила голову ліквідованого Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка, якого підозрюють у створенні злочинної організації та захопленні влади.

Про це повідомили пресслужба ВРП та Центр протидії корупції 18 березня.

“Реалізація зазначеної процедури здійснювалася на підставі подання третьої дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, яка вирішила притягнути суддю Окружного адміністративного суду міста Києва Вовка Павла Вячеславовича до дисциплінарної відповідальності та застосувати до нього дисциплінарне стягнення у виді подання про звільнення судді з посади”, – ідеться у повідомленні ВРП.

У ВРП наголосили, що звільнення відбулось на підставі 3 частини шостої статті 126 Конституції, якою передбачено, що підставами для звільнення судді є вчинення істотного дисциплінарного проступку, грубе чи систематичне нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді або виявило його невідповідність займаній посаді.

За інформацією ЦПК, Вовк на засідання ВРП “знову не прийшов”, але надіслав низку клопотань, серед яких відводи членам ради та відкладення розгляду питання про звільнення.

Доповідач на засіданні член ВРП Оксана Кваша запропонувала звільнити Вовка. Пропозицію підтримали всі 14 членів ради.

У ЦПК нагадали, що між публікацією “плівок ОАСК” про корупцію у суді та звільненням Вовка минуло понад 5 років. Нині кримінальна справа щодо Вовка і його спільників слухається у Вищому антикорупційному суді.

Читайте також:
ВРП звільнила ексголову ОАСК Павла Вовка

Одіозний Вовк

Як інформувала “Новинарня“, 17 липня 2020 року детективи НАБУ провели обшуки в Окружному адміністративному суді Києва та заявили про вручення підозри голові ОАСК Павлу Вовку, його заступнику Євгенію Аблову та ще п’ятьом суддям. Голові ОАСК Павлові Вовку інкримінують створення злочинної організації з метою захоплення державної влади, перешкоджання діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, втручання у діяльність державних діячів – членів ВККСУ.

За словами правоохоронців, у цій організації брали участь судді Окружного адміністративного суду Києва. У межах цього провадження розслідується також можливе прийняття пропозиції та одержання неправомірної вигоди головою Державної судової адміністрації України.

Детективи оприлюднювали аудіозаписи розмов із кабінету Аблова, які вказують на їхні неправомірні дії (“Шеф, давай вчудимо”).

3 лютого 2020 року Вищий антикорупційний суд задовольнив клопотання детективів НАБУ щодо примусово доставлення Павла Вовка до ВАКС. Однак голова ОАСК заявив, що не збирається виконувати “незаконне” рішення.

6 квітня 2021 року Національне антикорупційне бюро викрило на одержанні 100 тисяч доларів неправомірної вигоди Юрія Зонтова – брата голови Окружного адміністративного суду Павла Вовка. Гроші ймовірно мали передати самому керівнику ОАСК.
Правоохоронці затримали Зонтова й провели низку обшуків, зокрема в будівлі суду.

Згодом у НАБУ повідомили, що правоохоронці затримали двох адвокатів-посередників, викритих “на гарячому” під час отримання хабаря для подальшої її передачі суддям ОАСК.

Під час обшуків у квартирі-сховищі, яку використовувала родина Вовка, виявили велику кількість валюти готівкою – понад 3,7 млн доларів, 840 тисяч євро, 20 тисяч фунтів, 230 тисяч гривень і 100 шекелів, а також чимало предметів антикваріату.

За даними журналіста Юрія Бутусова, суддя Вовк облаштував секретний сховок готівки в конспіративній квартирі у звичайному будинку за адресою вул. Джона Маккейна, 22 на Печерську. Також він застосовував жорсткі заходи безпеки, тому сховище вдалося викрити тільки під час передавання хабаря.

29 вересня 2021 року суд оштрафував голову ОАСК Вовка. У червні 2022 року його справу передали до суду.

Із весни 2021 року у Верховній Раді лежить “невідкладний” законопроєкт про ліквідацію ОАСК, його підтримав профільний комітет Ради. Однак у команді президента Зеленського знаходять причини, щоб не ліквідувати “суд Вовка”, який іноді ухвалює потрібні для влади рішення.

Читайте також:
Мін’юст подав скаргу на суддю Вовка до Вищої ради правосуддя

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна