Профільний комітет Ради підтримав законопроєкт про ліквідацію ОАСК

 

Комітет Верховної Ради з питань правової політики рекомендував включити до порядку денного ВР президентський законопроєкт про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва.

Про це в середу, 19 травня, повідомив “Укрінформ“.

Голова комітету Андрій Костін зазначив, що за включення законопроєкту “Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду” до порядку денного сесії парламенту проголосували десять членів комітету, троє висловилися проти, один утримався.

Крім того, комітет рекомендує включити до порядку денного сесії пов’язаний законопроєкт “Про внесення зміни до розділу ХІІ “Прикінцеві та перехідні положення “закону” Про судоустрій і статус суддів “(№ 5370). За це рішення проголосували також десятеро членів комітету.

Як інформувала “Новинарня”, президент Володимир Зеленський 13 квітня вніс до Верховної Ради як невідкладний законопроєкт, яким пропонує ліквідувати скомпрометований Окружний адмінсуд Києва. За цим проєктом, суддів ОАСК, до доброчесності яких не буде питань, переведуть до іншого суду. Замість ОАСК пропонується створити Київський міський окружний адміністративний суд.
У жовтні 2020 року петиція до президента про ліквідацію ОАСК набрала необхідні 25 тисяч підписів.

Як відомо, суддів ОАСК, голову Державної судової адміністрації України, колишніх високопосадовців та інших фізичних осіб НАБУ підозрює у створенні та участі у злочинній організації; захопленні державної влади; зловживанні впливом; втручанні у діяльність державних діячів та створенні штучних перешкод у діяльності ВККС та її членів.
За даними слідства, втілюючи план із захоплення державної влади, голова ОАСК Павло Вовк використовував своє широке коло зв’язків у цих органах: міг організувати подання штучних скарг до ВРП не тільки на непідконтрольних йому суддів з ОАСК, а й на суддів усіх інстанцій, які виносили “незручні” для нього рішення, у т.ч. на суддів Верховного Суду.
Крім того, ЗМІ оприлюднювали різні записи розмов Вовка із суддями ОАСК, які свідчать про неодноразове ухвалення судом упереджених, політично заангажованих рішень.

Читайте також:
“Слуги народу” блокують ліквідацію ОАСК, – Шабунін


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна