Державне бюро розслідувань просить суд обмежити терміни ознайомлення зі справою п’ятому президенту України Петру Порошенку, якого підозрюють у вчиненні державної зради та сприянні діяльності терористичних організацій.
Про це повідомили в ДБР у четвер, 13 лютого.
Зокрема, слідчі бюро подали до Печерського районного суду Києва клопотання про встановлення підозрюваним, а також їхнім захисникам терміну для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування.
ДБР стверджує, що завершило розслідування кримінального провадження ще 2 вересня 2022 року. Тоді ж матеріали справи передали для ознайомлення стороні захисту та підозрюваним.
“Однак підозрювані, зокрема чинний народний депутат, зловживають своїми процесуальними правами та не з’являються для ознайомлення з матеріалами провадження”, — заявляють у ДБР.
Нагадаємо, за версією Державного бюро розслідувань, у 2014-2015 роках тодішня влада України перерахувала щонайменше 200 млн гривень за вугілля з тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей, не рахуючи коштів, сплачених у готівковій формі, із запланованих більше ніж 3,16 млрд гривень.
Фігурантами справи є ексміністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин, а також один із лідерів “Опозиційної платформи – За життя” нардеп Віктор Медведчук та бізнесмен Сергій Кузяра.
Медведчука підозрюють за ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 258-3 (сприяння діяльності терористичної організації) КК України, Демчишина – за ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 258-3 (сприяння діяльності терористичної організації) КК України, Кузяру – за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) та ч. 1 ст. 258-3 (сприяння діяльності терористичної організації) КК України.
20 грудня 2021 року в цій справі повідомили підозру народному депутату Петру Порошенку, який будучи президентом буцімто також стояв за цією схемою і віддав перевагу вугіллю з ОРДЛО замість південноафриканського.
Того ж дня Порошенко вилетів з України в Стамбул, а далі до Польщі, заявивши про свої плани зустрічатися із закордонними політиками.
6 січня Печерський райсуд Києва наклав арешт на майно Порошенка.
17 січня п’ятий президент прилетів в Україну. Його на деякий час затримали прикордонники на контролі, однак надалі Порошенко вийшов із терміналу, взяв участь у кількатисячному мітингу й поїхав до Печерського суду, який мав обрати йому запобіжний захід.
Прокуратура просить про арешт Порошенка на два місяці або заставу в розмірі 1 млрд грн.
Увечері 17 січня суддя Соколов пішов у нарадчу кімнату та згодом переніс оголошення рішення на 19 січня.
Того дня Печерський районний суд міста Києва обрав запобіжний захід політикові у вигляді особистого зобов’язання.
Читайте також:
Венедіктова записала відеозвернення, прокоментувавши підозру Порошенкові
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!