Переважна більшість звільнених сьогодні з полону – люди, які утримувалися там з перших днів війни, – Лубінець

Переважна більшість зі 103 полонених, яких вдалося 14 вересня звільнити з російського полону – це люди, які утримувалися там з перших днів війни.

Про це заявив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

“Другий день поспіль ми маємо чудові новини! Радий повідомити, що сьогодні в Україну вдалося повернути 103 наших людей… Переважна більшість звільнених – люди, які утримувалися з перших днів війни”, — написав він.

Працівники Офісу омбудсмена перебувають на місці обміну з метою контролю дотримання прав людини відповідно до міжнародного гуманітарного права та Женевських конвенцій. Співробітники фіксують, у якому стані звільнені повертаються в Україну та інформують їх про їхні права.

За словами Лубінця, повернені потребують серйозної реабілітації, адже за час перебування у полоні стан їхнього здоров’я значно погіршився.

Як писала “Новинарняраніше, 14 вересня відбувся 57-й обмін полоненими, у рамках якого вдалося повернути 103 українців.

Серед звільнених цього разу – 38 нацгвардійців, 28 воїнів ЗСУ (двоє зі спецпідрозділу “Кракен”, двоє – з Міжнародного легіону, троє з Сил спеціальних операцій, один – з Сил територіальної оборони), 8 прикордонників, 4 поліцейських, 21 військовий моряк, 3 представників Державної спеціальної служби транспорту, 1 – Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Усі звільнені цього разу – чоловіки: 82 солдатів та сержантів; 21 військовослужбовець належить до офіцерського складу.

Звільнені військовослужбовці брали участь у захисті від російських окупантів міста Маріуполя – 69 осіб (у тому числі оборонці “Азовсталі” – 31 особа), Донеччини, Луганщини, запорізького, херсонського, харківського та київського напрямків. Серед них також є двоє охоронців ЧАЕС.

Більшість зазнала важких травм чи поранень, мають серйозні захворювання, потребують негайної медичної допомоги. Україна тривалий час проводила роботу, аби організувати повернення цих наших співгромадян.

Нагадаємо також, що попередній обмін полоненими між Україною і Росією відбувся 13 вересня. В Україну повернулися 49 осіб, із яких 42 військових. Уперше за тривалий час в обміні були присутні військовослужбовці колишнього полку НГУ “Азов” (15 осіб). При цьому з неволі були визволені 23 жінки. Додому повернувся зокрема і Герой України полковник медичної служби Віктор Івчук, який керував військовим шпиталем у Маріуполі в найважчі часи.

За інформацією проєкту “Хочу жить”, росіяни 13 вересня знову обміняли переважно тих своїх, хто потрапив у полон на Курщині і провів у ньому максимум близько місяця.

Читайте також:
“Я впевнена, що “азовці” повернуться в Маріуполь”. Колишня пресофіцерка “Азову” – про свою службу в полку, “велику” війну та перемогу

“Втратили по 40-50 кг”: Ліберови показали фото військових, які повернулися з полону

Передісторія

Як інформувала “Новинарня“, попередні великі обміни відбувалися:

Читайте також:
“Що, суки, нажралися української землі?!”
Через Білорусь і Крим назад у Микуличі: історія полону цивільного тракториста з Київщини

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна