Відбувся обмін полоненими 115 на 115

Між Україною та Росією відбувся черговий великий обмін військовополоненими: 115 на 115.

Про це в суботу, 24 серпня, повідомив президент України Володимир Зеленський.

Список звільнених тут

“Ще 115 наших захисників повернулися сьогодні додому. Це воїни Національної гвардії, Збройних Сил, Військово-морських сил, Державної прикордонної служби”, – зазначив Зеленський.

Він подякував кожному підрозділу, який поповнює наш обмінний фонд.

“Це наближає звільнення наших військових, наших цивільних із російського полону. Дякую нашій команді та партнерам, ОАЕ за те, що наші люди повертаються додому”.

Як заявили в міноборони РФ, обміняні росіяни – це ті, кого Сили оборони України захопили в полон під час операції в Курській області РФ.

Російські пропагандисти публікують списки звільнених російських військовослужбовців, з яких випливає, що більшість або всі обміняні – строковики.

Читайте також:
Лубінець відповів, як операція ЗСУ на Курщині вплине на обмін полоненими

У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими уточнили, що всі врятовані під час 55-го обміну полоненими українські воїни – це військовослужбовці-строковики, зокрема і ті, які потрапили у ворожу неволю ще в перші місяці повномасштабного російського вторгнення у 2022 році.




Серед інших вдалося визволити дев’ятьох незаконно засуджених оборонців. Звільнено військових моряків та трьох прикордонників, а також 82 оборонці Маріуполя (з них пів сотні боронили “Азовсталь”).

Усі врятовані цього разу – солдати, сержанти та матроси.

Також додому повертаються шестеро нацгвардійців з гарнізону охорони Чорнобильської атомної станції, військовослужбовці, які боронили Київську, Донецьку області, Херсонщину та Луганщину.

Окрім того, під час обміну військовополоненими на День Незалежності 2024 року вдалося звільнити з ворожої неволі воїнів, які на початку вторгнення у 2022-му брали участь у важких боях за Гостомель і запасний командний пункт Генштабу на Київщині, а на Херсонщині – за пропускний пункт “Чонгар” на адміністративному кордоні з тимчасово окупованим Кримом.

Чимало визволених українських військовослужбовців мають проблеми зі здоров’ям внаслідок поранень, а також через недотримання росією норм Міжнародного гуманітарного права у полоні. Всі вони пройдуть медичний огляд, необхідне лікування, отримають психологічну допомогу, реінтегруються в наше суспільство та дістануть належні виплати.

Читайте також:
Важкопоранені, жінки, захисники “Азовсталі”: Буданов розповів, кого Україна прагне обміняти в першу чергу

Передісторія

Як інформувала “Новинарня“, попередні великі обміни відбувалися:

Читайте також:
Список звільнених з полону 17 липня 2024 року

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна