Міноборони ще рік тому зверталося до Держаудиту з проханням призначити перевірку, – Резніков

Міністерство оборони влітку минулого року звернулося до Держаудитслужби з проханням призначити перевірку відомства за період після повномасштабного вторгнення.

Про це повідомив міністр оборони Олексій Резніков в інтерв’ю “Укрінформу”, яке опубліковане в понеділок, 4 вересня.

“Щодо перевірки Державної аудиторської служби. Ще влітку 2022 року я письмово звернувся до Держаудитслужби з проханням призначити перевірку Міністерства оборони за останній період, після початку повномасштабного вторгнення. Я абсолютно свідомо це робив, тому що розумів, що під час складного періоду точно буде багато документальних порушень: не оформлені документи, протоколи тощо…”, – сказав він.

За словами Резнікова, Міноборони не було в плані перевірок Держаудитслужби, але вони його змінили заради цієї перевірки.

Також, за словами Резнікова, паралельно він направив лист на Рахункову палату – теж з проханням зробити перевірку Міністерства оборони. Зокрема, стосовно можливих додаткових нюансів обліку міжнародної технічної допомоги, всього того, що йшло із Заходу, з-за кордону не за гроші.

“А восени 2022 року мій внутрішній міністерський аудит теж зробив певні перевірки. Швидко це зробив, не глобально. У зв’язку з цим у грудні я відсторонив від виконання обов’язків керівника департаменту державних закупівель (Богдана Хмельницького — ред.)”, – додав він.

За словами Резнікова, в акті Держаудиту в тому числі було досліджено питання закупівлі яєць Міноборони.

“Ніколи в житті Міністерство оборони, принаймні за період мого перебування на посаді міністра, не купувало яйця по 17 гривень за штуку. І я можу розкрити величезну таємницю, але в акті Держаудиту, який от на тих 3 тисячі сторінок, цей факт досліджено”, – сказав міністр.

На уточнююче запитання, чому очільниця Держаудитслужби Алла Басалаєва в інтерв’ю підтвердила закупівлю Міноборони яєць за такою ціною, міністр сказав: “А от, знаєте, у мене є питання до керівника ДАСУ, навіщо це було сказано в інтерв’ю неправду, адже в акті прямо написано: «документально не підтверджено»? Це цитата, вона не є секретною, я маю право її озвучити”.

Резніков додав, що “у зв’язку з цим Міністерством оборони оскаржується весь акт аудиту, його висновки, через суд”.

“А окремо від Міністерства оборони підготовлено позов щодо спростування неправдивих відомостей, що порочать честь та гідність Міністерства оборони”, – сказав міністр.

Нагадаємо, починаючи з січня 2023 року навколо Міністерства оборони України розгорілися кілька корупційних скандалів у сфері закупівель для армії. Ще взимку вперше з’явилася інформація про ймовірну відставку Олексія Резнікова з посади міністра оборони. На початку лютого фракція монобільшості “Слуга народу” погодила відставку Резнікова. Однак цього не сталося. Натомість Резніков заявив про “перезавантаження” антикорупційного управління МОУ.

У серпні, після нової хвилі закидів на адресу МОУ щодо закупівель, ЗМІ знову почали поширювати інформацію про звільнення міністра оборони Резнікова та його потенційне призначення послом України у Великій Британії. Аналогічними теоріями поділився також народний депутат із парламентської фракції “Голос” Ярослав Железняк. Також він поінформував про намір влади призначити міністром Рустема Умєрова.

Читайте також:
Куртки для ЗСУ були зимовими, а не літніми: антикоррада при Міноборони розповіла деталі перевірки закупівлі

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна