Правозахисники просять Зеленського ветувати закон щодо звітування про “зв’язки” з людьми на ТОТ

Представники восьми правозахисних організацій в Україні закликали президента Володимира Зеленського ветувати закон, який зобов’язує працівників повідомляти про «зв’язки» з людьми в окупації.

Про це йдеться у зверненні правозахисників, яке опубліковане у середу, 1 травня.

У заяві вказано, що 25 квітня 2024 року Верховна Рада України ухвалила закон, який дозволяє розірвати з працівником підприємства критичної інфраструктури трудовий договір за зв’язок державою-агресором.

За словами правозахисників, до другого читання «зміст цього законопроєкту суттєво змінився» – поширився не лише на працівників об’єктів критичної інфраструктури, а також містить положення про «надання працівниками інформації щодо наявних у них зв’язків з фізичними особами, які знаходиться на території держави-агресора або тимчасово окупованій території України».

«Положення закону, ухваленого Верховною Радою України, створюють підстави для утисків та стигматизації людей, які, як і мільйони наших співгромадян, мають родичів і друзів серед мешканців тимчасово окупованих територій, внутрішньо переміщених осіб, людей, які виїхали за кордон у зв’язку зі збройною агресією Росії проти України й зареєстровані на тимчасово окупованій території», – наголошують правозахисники.

Коаліція правозахисних організацій вважає, що «держава має всебічно сприяти підтримці зв’язків із жителями окупованих територій, а не ставити ці зв’язки «поза законом» і закликає президента ветувати закон та повернути його на доопрацювання.

25 квітня Верховна рада ухвалила закон №7731 «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо встановлення додаткових підстав розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця та деяких інших питань».

Цей законопроєкт зареєстрували ще у вересні 2022 року. Його авторами є депутати від фракції «Слуга народу».

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначено, що його розроблено з метою «врегулювання на законодавчому рівні трудових відносин для захисту національних інтересів України в умовах збройної агресії проти України».

Читайте також:
Максим Буткевич став лауреатом Національної правозахисної премії-2023

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна