Максим Буткевич став лауреатом Національної правозахисної премії-2023

Лауреатом Національної правозахисної премії у 2023 році став правозахисник і військовий Максим Буткевич, який наразі у російському полоні.

Про це 10 грудня повідомив Центр громадянських свобод.

Буткевича нагородили за особистий внесок у захист прав людини в Україні. Оскільки сам правозахисник перебуває у російському полоні, нагороду отримував батько Максима Олександр Буткевич.

Він процитував один з його листів:

“Війна — це страшна штука, але я все-таки сподіваюся, що вона не зробить нас настільки грубими й жорстокими, що після неї ми відсунемо права людини на другий чи на третій план. Боротьба відбувається за права людини, за ті демократичні цінності, які відсутні в Російській Федерації і які ворог намагається знищити у нас”.

Засудження Максима Буткевича в Луганську. Контекст

Буткевич потрапив у російський полон у районі окупованих Золотого та Гірського Луганської області. Там він перебував щонайменше з 24 червня 2022 року.

У березні 2023 року незаконні суди на окупованій території Донеччини та Луганщини “засудили” журналіста до 13 років колонії суворого режиму. Буткевича визнали винним у нібито “жорстокому поводженні з цивільним населенням та застосуванні у збройному конфлікті заборонених методів”. А також у “замаху на вбивство двох осіб загальнонебезпечним способом та умисному ушкодженню чужого майна загальнонебезпечним способом”.

Міністерство закордонних справ України тоді засудило і назвало “незаконним і нікчемним” це рішення.

Нелегітимні суди також загратували на 8,5 та 18,5 років ще двох українців – Віктора Похозея та і Владислава Шеля.

Максим Буткевич – український правозахисник і журналіст, що став до лав української армії у березні 2022 року.
Координатор та співзасновник проєкту “Без кордонів”, спрямованого на допомогу шукачам притулку та українським переселенцям і протидії мові ворожнечі. Співзасновник центру прав людини ZMINA, “Громадського радіо”. Раніше також працював на BBC World Service та низці загальноукраїнських телеканалів, кілька років був гостьовим лектором НаУКМА, входив до правління українського представництва Amnesty international та громадської ради при МВС.

Читайте також:
13 років колонії: суд у Росії підтвердив “вирок” українському правозахиснику Буткевичу

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна