Польовий військовий госпіталь у заблокованому Маріуполі працює в “середньовічних” умовах, чимало з поранених у боях військовослужбовців, на жаль, помирають. Захисники міста мали б вищі шанси вижити й нормально відновитися, але для цього потрібна евакуація в нормальний медичний заклад.
Про це в коментарі “Новинарні” увечері у вівторок, 26 квітня, повідомила військовослужбовиця полку НГУ “Азов” Валерія Карпиленко з позивним “Нава”.
Раніше цього ж дня Нава опублікувала фото з польового шпиталю у заблокованому Маріуполі. Він розташовується на території заводу “Азовсталь”, яка стала останнім рубежем Сил оборони України в місті.
“Що таке військовий шпиталь в оточенні? Люди лежать на підлозі. Той, що з однією рукою, приносить води лежачим. Вони лежать і слухають, як по будівлі заводу фігачать авіабомби. Вони гадають: як там побратими?
Вони заслужили догляд після поранення, а медики встигають лише різати й зашивати, різати й зашивати”, – розповіла жінка.
Увага, далі на фото – вигляд хірургічних операцій і важких поранень!
“Медикам складно працювати під обстрілами, росіяни з самого початку били цілеспрямовано по машинах медичної допомоги. Госпіталь в облозі працює в жахливих умовах, під постійними обстрілами російської авіації, артилерії. Умови для проведення операцій – середньовічні. Лікарям часто доводиться оперувати при світлі звичайного налобного ліхтаря”, – пояснила представниця “Азову”.
“Медиків та медсестер не вистачає також, серед них вже є і “300-ті”, і “200-ті”. Вони працюють цілодобово. Медикаментів теж не вистачає. Не вистачає навіть знеболювальних і препаратів для наркозу, антибіотиків. Тому поранені навіть після успішної операції мають високі ризики отримати сепсис, перитоніт, гангрену тощо”, – зазначила військова Нацгвардії.
За її словами, у шпиталі не вистачає харчових продуктів та води для поранених.
При цьому кількість поранених у шпиталі на території “Азовсталі” – понад 500 осіб.
“Бійців привозять у цей польовий шпиталь і з відірваними кінцівками, і з осколковими пораненнями, і кульовими [пораненнями]. Оперують у тих умовах, які ви бачили на фото. Багатьом немає можливості допомогти в таких умовах”, – сказала Нава.
“Поранені бійці мали б високі шанси вижити і нормально відновитися, але для цього потрібна евакуація, нормальний медичний заклад. А в цих умовах деякі бійці просто помирають із пораненнями, бо не мають можливості потрапити на “велику землю”, – розповіла представниця “Азову”.
“Зі слів нашого медика, багато хто з бійців відчуває себе зрадженим за свою відданість. А так не має бути, країна не має кидати своїх героїв”, – додала військова.
Читайте також:
Волина показав поранених воїнів на “Азовсталі”. ФОТО
Нагадаємо, минулого тижня віцепрем’єрка Ірина Верещук виступила з вимогою до росіян негайно надати гуманітарний коридор із маріупольського заводу “Азовсталь”. Представниця уряду України заявила, що в бункерах зараз перебувають близько 1000 цивільних осіб, а також близько 500 поранених військових.
підготувала: Людмила Кліщук
Відповідно до зведень Генштабу ЗСУ, російські загарбники не припиняють артилерійські обстріли та авіаційні удари по Маріуполю, продовжується блокування підрозділів наших військ у районі заводу “Азовсталь”.
Маріуполь перебуває в оточенні з початку березня, місто майже повністю зруйноване ударами російської артилерії та авіації.
Президент Володимир Зеленський під час візиту до Бучі 4 квітня в коментарі ЗМІ сказав, що “в Маріуполі одна з найскладніших ситуацій” щодо варіантів деблокади українського угруповання.
Росіяни неодноразово заявляли про встановлення повного контролю над Маріуполем, однак ці заяви не відповідають дійсності. Після 55 днів блокади сили оборони й надалі нищать живу силу й техніку ворога.
Із містом існував зв’язок для постачання й евакуації поранених по небу, гелікоптерами. Деякі підрозділи отримували боєкомплект, певне обладнання й озброєння. За словами морпіхів 36 обрмп, вони отримали таку поставку одного разу.
Один із таких вертольотів був збитий, двоє військових із цього борта потрапили в полон.
У нічному зверненні з 12-го на 13 квітня президент Володимир Зеленський перелічив підрозділи сил оборони Маріуполя: “…І окремо хочу сказати сьогодні тим героям, яким дуже важко. Тим, хто захищає Маріуполь. Батальйон морської піхоти 36-ї бригади морської піхоти. Окремий загін спеціального призначення “Азов”, 12-та бригада оперативного призначення Національної гвардії України. Підрозділи Державної прикордонної служби. Добровольці “Правого сектору”. 555-й військовий госпіталь та працівники Національної поліції. (…) І усім безмежно вдячний! Від імені всіх українців”.
Командири “Азову” майор Прокопенко та 36-ї бригади полковник Баранюк ще 19 березня були удостоєні звань Героїв України.
Підтвердилася інформація про те, що в районі Маріуполя 5 квітня склала зброю частина військових 501-го батальйону морської піхоти ВМС ЗСУ.
11-12 квітня 36-та окрема бригада морської піхоти ВМС ЗСУ імені контрадмірала Михайла Білинського в оточенні в Маріуполі фактично розділилася на групи з різним спрямуванням та різною долею.
Одна група, на чолі з комбригом Володимиром Баранюком, вирішила прориватися з оточення в бік лінії фронту з колоною техніки. Внаслідок вогневого ураження була розсіяна, частково потрапила в оточення і в полон. Доля більшості воїнів із цієї групи залишається невідомою. Частина бійців загинули чи були поранені.
Друга група, приблизно із двох сотень бійців, на чолі з Сергієм Волиною (Волинським), успішно об’єдналася з полком НГУ “Азов”, перейшовши на його позиції на заводі “Азовсталь”.
Найбільша група, що перебувала на заводі “Азовмаш”, потрапила в полон до російських військ та “ДНРівців”.
13 квітня командири “Азову” і морпіхів записали відео після успішного з’єднання на “Азовсталі” (Сергій Волинський очолив бригаду після загибелі, зникнення безвісти чи потрапляння в полон вищих командирів).
У ніч на 20 квітня Волинський у відеозверненні заявив, що йдеться, можливо, про їхні останні дні чи години в оточенні, та попросив про ексфільтрацію на територію третьої держави.
Читайте також:
Заступник командира полку “Азов” Святослав Паламар “Калина” з Маріуполя: Ми стоятимемо до кінця
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!