В Україні почалася третя хвиля пандемії, можливий жорсткий локдаун, – Шмигаль

 

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що в Україні почалася третя хвиля COVID-19.

Як передає “Новинарня“, про це глава уряду сказав у четвер, 4 березня, під час пресконференції в Києві.

Також Шмигаль не виключає можливості чергового локдауну, однак обіцяє максимально керувати ситуацією за домомогою адаптивного карантину.

“Ми щодня зараз бачимо зростання кількості захворілих. На жаль, треба констатувати, що почалася третя хвиля епідемії в Україні. Це цифри, статистика, яку ми бачимо, її неможливо якось приховати або інтерпретувати по-іншому. Треба бути свідомим, розпочалася третя хвиля пандемії коронавірусу в Україні”, – сказав Шмигаль.

Очільник уряду нагадав, що сьогодні в нашій державі діє адаптивний карантин, та підкреслив, що “червоний” рівень і жорсткий локдаун запроваджений уже в Івано-Франківській, Чернівецькій, Житомирській областях, а Вінницька, Закарпатська, Тернопільська та ще низка областей з “помаранчевим” рівнем і там, на його думку, незабаром також може бути локдаун.

“Звичайно, коли більша частина областей будуть у “червоній” зоні, скоріш за все, доведеться звертатися до тієї моделі локлауну, який запроваджувався, який Україна вже проходила. Дуже би не хотілося цього робити”, – зауважив прем’єр-міністр та наголосив на важливості свідомого підходу громадян до питання власної безпеки і дотримання протиепідемічних заходів.

Шмигаль зазначив, що вакцинація у світі тільки почалася і може тривати кілька років, тож, “коронавірус нікуди не подівся”.

“Я не дам відповіді, чи буде локдаун в Україні, чи ні, ми постарається максимально управляти адаптивним карантином, але якщо бачитимемо, що медична система перевантажена, коли ми бачимо, що більше 65% ліжок в кожній області і в Україні, зокрема, зайняті і можливості медицини починають бути обмеженими, у нас не буде виходу, ми йтимемо так, як ішли всі європейські країни”, – пояснив Денис Шмигаль.

Він додав, що уряд зараз шукає “формат конструктивної співпраці” з місцевими органами у питаннях протидії епідемії.

Карантинні обмеження в умовах пандемії COVID-19 в Україні були запроваджені з 12 березня 2020 року.
Із 17-18 березня в Україні закрили кордони, припинили рух метро, міжміське й міжобласне пасажирське сполучення, ввели обмеження на роботу закладів обслуговування й торгівлі, на пересування в населених пунктах та встановили відповідальність за їх порушення.
Із 6 квітня уряд посилив карантинні заходи, а надалі скоригував.
У 20-х числах квітня країни Європи почали поступово виходити з карантину (ДаніяАвстріяЧехія тощо).
22 квітня Кабмін продовжив карантин до 11 травня, а після цього – дещо пом’якшив, але продовжив решту карантинних обмежень.
Із 11 травня почалося послаблення карантинних обмежень в Україні. 20 травня уряд запровадив адаптивний карантин до 22 червня (тобто обмежувальні заходи поступово пом’якшуватимуться залежно від епідемічної ситуації в кожному регіоні).
23 травня в Києві запустили у звичайному режимі наземний громадський транспорт, із 25 травня – метро.
Чергові етапи послаблення карантину в Україні почалася 5 червня, а потім – 10 червня.
Рішенням уряду від 17 червня адаптивний карантин було продовжено до 31 липня. Надалі його подовжили до кінця літа.

22 серпня президент Зеленський заявив, що “перша хвиля” коронавірусу прийшла в Україну лише зараз.

27 серпня Кабмін продовжив адаптивний карантин, але відмовився від жорстких обмежень по всій Україні.

11 листопада 2020 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що замість адаптивного карантину уряд повертає загальний і також запроваджує жорсткий “карантин вихідного дня”. Ця практика була припинена з 5 грудня, однак влада оголосила “інтелектуальний локдаун” – із 8 по 24 січня 2021 року.

25 січня 2021 року Україна повернулася до тих карантинних обмежень, що діяли в грудні 2020 року.

Читайте також:
В Україні оновили карантинні зони: три області “червоні”, Київ – “жовтий”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна