Фото: pixabay.com
З четверга, 12 березня, уряд вводить в Україні карантин у зв’язку з розповсюдженням коронавірусу.
Про це в середу, 11 березня, повідомила нардеп Вікторія Сюмар у фейсбуці.
Нардеп зазначила, що з 12 березня на три тижні, до 3 квітня, в Україні вводять карантин.
Він передбачає:
- закриття навчальних закладів,
- заборону масових зібрань понад 200 осіб,
- закриття авіасполучення з деякими країнами.
Також буде закрита більша частина КПП. З 219 лишиться 49. За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, там будуть обладнані спеціальні місця для карантину.
“Кабміном запропоновано введення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів“, – кажуть у пресслужбі уряду.
За інформацією Сюмар, уряд виділив 100 млн гривень на закупівлю товарів індивідуального захисту у приватних внутрішніх компаній.
“Одночасно, задля виконання цього рішення до 1 червня заборонити експорт товарів протиепідеміологічного призначення, щоб гарантувати забезпечення необхідними засобами захисту населення”, – інформує пресслужба уряду.
Також прийнято рішення закупити інфрачервоне обладнання для проведення скринінгу на відстані в Міжнародному аеропорті “Бориспіль”.
Сьогодні, нагадаємо, про карантин у столиці також оголосив мер Києва Віталій Кличко.
Читайте також:
Разумков скасував закордонні відрядження нардепів через коронавірус
Як інформувала “Новинарня“, в Китаї з грудня 2019 року реєструються випадки захворювання на пневмонію, спричинену новим коронавірусом (2019-nCoV), який доти не спостерігався у людей. Вважається, що вірус походить від заражених тварин на ринку морепродуктів та м’яса в місті Ухань.
Згодом стало відомо, що вірус не настільки небезпечний, як вважалося спочатку, і виліковуються у багато разів більше людей, ніж помирають. Однак вакцини від COVID-19 наразі не винайшли.
Уже вилікувалися двоє українців із персоналу круїзного лайнера Diamond Princess, у яких раніше діагностували зараження вірусом COVID-19. Натомість захворіли ще двоє українських членів команди лайнера.
Приблизно у 80% заражених захворювання проходить у легкій формі, у 15% – у важкій. Серед молодих людей кількість летальних випадків не перевищує 1-2%, тоді як для людей старшого й похилого віку рівень смертності сягає 40%. Ускладнюють ситуацію також хронічні захворювання.
Ізраїль через коронавірус обмежує в’їзд в країну для всіх іноземців
За даними інфографіки Інститут Гопкінса, станом на ранок 11 березня у світі зафіксовано понад 119,3 тисячі випадків зараження коронавірусом. 4288 осіб померли від ускладнень, викликаних COVID-19. Вилікувалися – 65900 людей.
Найбільше інфікованих у Китаї – 80958 (померли – 3136), на друге місце за поширенням вірусу вийшла Італія – 10149 інфікованих (631 померлі). В Ірані – 8042 інфіковані (291 померлий), у Південній Кореї – 7755 (54 померлі).
3 березня в Україні зафіксували перший випадок зараження коронавірусом COVID-19. Інфікованим виявився житель Чернівецької області, який прилетів з Італії разом із дружиною. Він залишається єдиним інфікованим в Україні. Станом на 10 березня в Україні на COVID-19 перевірили 40 осіб, жодна нова підозра не підтвердилася.
5 березня в Нових Санжарах на Полтавщині закінчилася двотижнева обсервація у евакуйованих, що 20 лютого прибули із Китаю через коронавірус.
Читайте також:
Поширення коронавірусу сталося внаслідок витоку з лабораторії в Ухані, – Данілов
Як протидіяти коронавірусу в Україні: поради від Уляни Супрун
Унікальних переглядів: 146