Україна продовжила адаптивний карантин до 31 липня

оновлено

Кабінет Міністрів продовжить дію адаптивного карантину до 31 липня.

Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду в середу, 17 червня.

“Враховуючи зростання кількості коронахворих, ми продовжимо дію адаптивного карантину до 31 липня цього року. Також сьогодні ми розглянемо запропонований Міністерством охорони здоров’я оновлений підхід до адаптивного карантину, який передбачає можливість посилення карантину в окремих регіонах, якщо цього вимагатиме ситуація”, – сказав прем’єр.

Кабмін проголосував за відповідне рішення.

За словами Шмигаля, послаблення обмежень призвело до збільшення кількості нових хворих на коронавірус, про що свідчить статистика. За останній тиждень було зафіксовано 4853 хворих, що є найбільшим показником за час пандемії.

“Послаблення карантинних заходів багато хто з нас сприйняв як скасування карантину, відповідно маємо сьогодні на жаль сумні результати”, – заявив він.

Прем’єр наголосив, що в уряді зараз не бачать кращого способу боротьби з пандемією.

“Коронавірус нікуди не зник, загроза від нього і для нашої медичної системи, й для нас також нікуди не зникла. Для української економіки ці загрози теж не стають меншими. Ми це розуміємо, що люди втомилися від карантину в будь-якій формі, проте наразі немає більш ефективного способу протистояти цій хворобі”, – додав Шмигаль.

Згодом прем’єр додав у фейсбуці, що заборонятиметься перебування в громадських будинках, спорудах та транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту. А в транспорті заборонятиметься перевезення пасажирів в кількості більше, ніж передбачено місць для сидіння.

“Водночас ми оновили механізми, за якими в регіонах зі значним поширенням COVID-19 може відбуватися посилення карантинних обмежень“, – зазначив він.

Посилені протиепідемічні заходи можуть встановлюватися щодо:

  • проведення спортивних, культурних, релігійних та інших масових заходів;
  • діяльності закладів, які надають послуги з розміщення;
  • роботи метрополітену;
  • перевезення пасажирів у всіх видах сполучень;
  • відвідування закладів дошкільної освіти;
  • роботи культурних закладів, фітнес-центрів та спортзалів;
  • діяльності закладів харчування.

Регіоном зі значним поширенням COVID-19 вважатиметься регіон, в якому наявна одна з наступних ознак:

  • завантаженість ліжок становить понад 50%;
  • середня кількість ПЛР- та ІФА-тестувань становить менш ніж 24 на 100 тис. населення протягом останніх 7 днів;
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 понад 11%;
  • показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 більш ніж 8 випадків 100 тис. населення.

Як інформувала “Новинарня“, з 22 травня до 22 червня в Україні рішенням уряду для запобігання поширенню коронавірусу введено так званий адаптивний карантин.
Це означає, що в разі погіршення епідеміологічної ситуації в окремих регіонах обмежувальні заходи триматимуться саме там, а не по всій країні.

Упродовж минулої доби, 16 червня, в Україні діагностували 758 нових випадків коронавірусної хвороби, померла – 31 людина. Це найвищі цифри з початку епідемії.

Читайте також:
Десять регіонів і Київ не готові до послаблення карантину, – МОЗ

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна