Кіпрська церква опублікувала комюніке про визнання автокефалії ПЦУ

 

Синод Кіпрської православної церкви на позачерговому засіданні 23-25 листопада підтримав рішення архієпископа Кіпрського Хризостома щодо визнання автокефалії Православної Церкви України (ПЦУ).

Заяву Синод оприлюднив у середу, 25 листопада.

“Священний синод Кіпрської церкви на засіданні 23 і 25 листопада 2020 року детально обговорив українське церковне питання і проблему, яка виникла в зв’язку з згадуванням Епіфанія як предстоятеля Церкви України від імені архієпископа Кіпру Хризостома, і вирішив не йти наперекір рішенню предстоятеля”, — йдеться в заяві.

У той же час, наголошується в ньому, “Священний синод очікує розширених консультацій з вирішення поточної кризової ситуації, яка загрожує розколом християнської Церкви”.

Як додав глава управління ПЦУ із зовнішніх зв’язків, архієпископ Євстратій Зоря у себе на фейсбуці, митрополит Кіккський Никифор (ключовий ієрарх з промосковської опозиції визнанням ПЦУ) заявив після засідання, що рішення про визнання ПЦУ було прийнято 10 голосами проти 7”.

Нагадаємо, 24 жовтня стало відомо, що Православна Церква Кіпру визнала автокефалію Православної Церкви України і митрополита Єпіфанія за пропозицією настоятеля Православної Церкви Кіпру архієпископа Нової Юстиніани і всього Кіпру Хризостома II.

Як писала “Новинарня“, 5 січня 2019 року у Стамбулі, в соборі Святого Георгія, відбулася церемонія підписання томосу про автокефалію Православної церкви України. 6 січня томос було вручено предстоятелю ПЦУ митрополиту Епіфанію.
На свято Різдва Христового в Софії Київській відбулося святкове богослужіння, де було перше продемонстровано томос.
Надалі почався процес переходу парафій РПЦ до ПЦУ, який загальмувався з перебігом виборів президента України. Наразі до ПЦУ перейшли понад 600 парафій.
Канонічну ПЦУ-УПЦ вже визнали, крім Константинополя, Елладська та АлександрійськаРумунська та Кіпрська церкви.

В єдину ПЦУ не увійшов колишній патріарх УПЦ КП Філарет із групою прибічників. Однак у листопаді Апеляційний суд дозволив ліквідацію УПЦ КП.

Раніше, 11 жовтня 2018 року, за результатами Синоду в Стамбулі, Вселенський патріархат оприлюднив документ, у якому підтвердив визнання недійсною анафеми патріарха УПЦ КП Філарета і митрополита УАПЦ Макарія (через задоволення їхніх апеляцій) та визнав незаконним томос 1686 року про зверхність Московського патріархату над Київською митрополією.
Патріарх Варфоломій оголосив, що продовжує реалізацію рішення про надання автокефалії церкві України, та заявив про свою ставропігію в Києві.

29 листопада 2018 року синод Вселенського патріархату затвердив текст томосу про автокефалію для Української помісної православної церкви та проєкт статуту цієї церкви, частиною якого стане томос. Також було прийнято рішення про проведення Об’єднавчого собору в Києві.
Собор у Софії Київській відбувся 15 грудня. Главою церкви обрали митрополита Бориспільського і Білоцерківського Епіфанія.
Інтронізація митрополита Київського Епіфанія відбулася 3 лютого 2019 року.

Читайте також:
Капелани в ЗСУ: скільки їх, яких церков, скільки заробляють. ІНФОГРАФІКА

ПЦУ визнала святим гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна