“42 дні тиші – це перемога”: Зеленський сподівається на зустріч із Путіним в Н4 вже цього місяця

 

Президент Володимир Зеленський сподівається на зустріч лідерів країн “нормандського формату” після зустрічі політичних радників, яка пройде 11 вересня, та вважає “перемогою” сорок днів “тиші” на фронті.

Про це глава держави заявив 9 вересня під час поїздки у Хмельницьку область, повідомляє “5-й канал“.

“Ви всі знаєте, що 42 дні була тиша. Я вважаю, що це для нас перемога. Бойових втрат за 41 день, якщо чесно, не було. На 42-й день ми втратили людину, ми відпрацьовуємо і розбираємо зараз деталі, що конкретно відбулося. Дійсно, для нас це важливо. Зараз до кожного такого моменту, до кожної людини, повірте мені, інший підхід, інше ставлення. Ми детально розбираємо кожен епізод”, – сказав Зеленський.

Він не виключив, що лідери нормандської четвірки можуть зустрітися для переговорів уже у вересні.

“11-го числа буде зустріч [політичних радників Н4]. Це вже говорить про те, що… – я так вірю в це, і хочу цього, і ми все робимо для цього – щоб після зустрічі радників була зустріч лідерів нормандської четвірки”, – зазначив президент.

“Це говорить про те, що в нас є діалог”, – додав він.

Нагадаємо, попередня зустріч лідерів країн Н4 (Україна, Росія, Німеччини, Франція) відбулася в Парижі 9 грудня 2019 року.

Читайте також:
Спільна з “ДНР” інспекція під Шумами відкладається: Банкова дала задній хід, – ЗМІ

Як інформувала “Новинарня“, 22 липня Тристороння контактна група (Україна, Росія, ОБСЄ) на відеоконференції досягнула домовленостей “стосовно додаткових заходів щодо посилення режиму припинення вогню”.
“Всеосяжне, стійке та безстрокове перемир’я” почалося з 00:01 (за київським часом) 27 липня 2020 року. Воно має виконуватися керівництвом Збройних сил України та керівництвом збройних формувань ОРДЛО “на весь період до повного всеосяжного врегулювання конфлікту”.

Офіс президента України назвав ці домовленості “проривом”. Президент Володимир Зеленський закликав усіх лідерів країн “нормандського формату” зафіксувати цю угоду про припинення вогню.

“Перемир’я” має ширші обмеження, ніж попередні подібні “режими тиші” – заборону на наступальні та розвідувально-диверсійні дії, інженерне облаштування позицій, використання будь-яких видів літальних апаратів сторін; застосування дисциплінарних заходів за порушення режиму припинення вогню тощо.
Уперше для спостереження за дотриманням “режиму тиші” в підрозділи відряджені офіцери зі штабів із досвідом миротворчих операцій.

Протягом серпня, у час дії “перемир’я”, командування відзначило відсутність бойових втрат (загиблих) з боку українських військ. При цьому було зафіксовано 55 випадків, коли окупанти відкривали вогонь – у штабі здебільшого називали це “провокативними пострілами”.
Також протягом періоду “перемир’я” штаб ООС не раз фіксував інженерне облаштування позицій противника (копання окопів) у бік фронту.

5 вересня маріонетковий ватажок бойовиків “ДНР” Денис Пушилін заявив, що ЗСУ на порушення “перемир’я” провели інженерне обладнання позицій у районі села Шуми, що під Горлівкою. І попередив, що вранці 7 вересня віддасть наказ щодо їх знищення вогнем артилерії. Цього не сталося. Не відбувся і “перенесений” удар 9 вересня.

Водночас 6 вересня окупанти самі грубо порушили режим припинення вогню. Молодший сержант Тарас Кубійович із 14 омбр ЗСУ був убитий снайпером біля селища Кримське на Луганщині. Ще один український військовий був поранений під час обстрілу з АГС біля Красногорівки в Донецькій області.
Водночас ще троє українських військових загинули на невідомих вибухових пристроях на тлі гасіння пожеж у Донецькій області (про двох бійців 46-го штурмового батальйону “Донбас” відомо, що вони підірвалися на ворожому мінному полі).

Після обстрілів із жертвами командування ОС дало “ще одну можливість так званим “ДНР” та “ЛНР” виконати вимоги” укладеної ТКГ домовленості про дотримання повного і всеосяжного режиму припинення вогню”.

Ці два обстріли офіс президента України розцінив “як два окремих різних випадки, скоєних із провокаційною метою”. “Ми вимагаємо від Росії втрутитися в ситуацію і вплинути на провокаційну поведінку незаконних збройних формувань у Донецькій і Луганській областях із метою збереження режиму припинення вогню”, – заявили в ОП.

9 вересня  на позачерговому засіданні Тристоронньої контактної групи у відеоформаті сторони домовилися про спільну інспекцію в районі селища Шуми за участю представників ОБСЄ та бойовиків “ДНР”.

В офісі президента України заявили, що “обмежений прояв присутності бойовиків [під час інспекції українських позицій у Шумах] нічого нікому не може дати, крім єдиного – ще одного аргументу на користь правоти України”.
В ОП стверджують, що українські військові не розширювали позицію, і це підтверджує СММ ОБСЄ.

Читайте також:
Пушилін порадів рішенню ТКГ про спільну інспекцію Шумів: обстріл “скасував”, але все одно лякає

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна