Італія: число захворілих на COVID перевищило 100 тисяч, але є максимум одужань

 

Кількість зареєстрованих хворих на COVID-19 в Італії перевищила психологічну позначку 100 тисяч осіб – станом на вечір 30 березня вона дорівнює 101739 (враховуючи тих, хто помер і одужав).

При цьому приріст нових випадків захворювання за добу становить 1648 осіб – це найменше число кількість нових останні сім днів, повідомляють італійські ЗМІ з посиланням на звіт Департаменту цивільного захисту країни, оприлюднений о 18:00.

Внаслідок коронавірусу в Італії вже зафіксовано 11591 летальний випадок. З них 812 – за останні 24 години.
За попередню добу померли 756 осіб. Добовий максимум смертей в Італії було зафіксовано в п’ятницю (969).

Одужали 14620 хворих на на COVID-19, з них 1590 – за останню добу (максимальний показник).

Підтверджені носії коронавірусу – 75 528 італійців. Найбільше їх у Ломбардії – понад 42 тисячі, в областях Емілія-Романья – 13,5 тис. Венето і П’ємонт – по 8,7 тис. осіб.

Як заявляє заступник міністра охорони здоров’я Італії П’єрпаоло Сілері, країна наближається до піку епідемії, і “максимум через 10 днів” варто очікувати зниження кількості нових випадків.

Читайте також:
Від коронавірусу померла іспанська принцеса. У країні понад 800 смертей за добу

11 березня ВООЗ офіційно оголосила глобальну пандемію Covid-19.

Хвороба супроводжується жаром, сухим кашлем, задухою, пневмонією. Приблизно у 80% заражених людей захворювання проходить у легкій формі, у 15% – у важкій. Частина людей не підлягають інфікуванню.

Серед молодих людей кількість летальних випадків не перевищує 0,2%, тоді як для людей старшого й похилого віку рівень смертності може сягати 15% і зростати залежно від рівня медичної допомоги (зокрема наявності апаратів штучного дихання). Ускладнюють ситуацію також хронічні захворювання.

За даними інфографіки Інститут Гопкінса, станом на 10:00 30 березня у світі лабораторно зафіксовано понад 723,7 тис. випадків зараження коронавірусом. Щонайменше 34 тис. осіб померли від ускладнень, викликаних COVID-19. Вилікувалися – понад 152 тис. осіб.
Країни з найбільшим поширенням коронавірусу – США (143 тис. випадків), Італія (97,6 тис.), Китай (82 тис.), Іспанія (80 тис.), Німеччина (62,4 тис.), Франція, Іран, Велика Британія, Швейцарія, Бельгія, Нідерланди, Південна Корея, Австрія, Туреччина, Канада, Португалія.

Найбільше померлих – в Італії. Із 22 березня в Італії почало скорочуватися добове число померлих та інфікованих, але тенденція повернулася, і 27 березня стало відомо про новий максимум летальних випадків (969).

3 березня в Україні зафіксували перший випадок зараження коронавірусом COVID-19. Інфікованим виявився житель Чернівецької області, який прилетів з Італії разом із дружиною. 20 березня стало відомо, що він вилікувався.
Першу смерть від коронавірусу в Україні зафіксували 13 березня : 71-річна жінка з Радомишля померла в лікарні. Вона повернулася 1 березня з Польщі до Львова, а потім поїхала на Житомирщину.
Станом ранок 30 березня в Україні зареєстровано 480 лабораторно підтверджених випадків COVID-19 у 24 регіонах, 11 із них – летальні.

У Китаї епідемія пішла на спад, після того як померли близько 3200 осіб і було запроваджено найжорсткіший карантин. Натомість COVID-19 масово поширюється в Європі.

Дедалі більше країн світу запроваджують жорсткі обмежувальні заходи для протидії поширенню коронавірусної інфекції – із закриттям кордонів, скасуванням масових заходів та зібрань, навчання у школах і ВНЗ, переведенням підприємств і установ на віддалений режим роботи, обмеженням сполучення між регіонами й деякими країнами, зупинкою виробництва тощо.
Найпершим в Італії 10 березня почав діяти урядовий декрет під назвою “Я залишаюся вдома”, який поширює дію карантинних заходів, запроваджених раніше лише в Ломбардії, на всю територію Італії.
Деякі країни запроваджують надзвичайний стан – це зокрема Італія, Молдова, Грузія та ін.

Читайте також:
В Ухані знайшли “нульового пацієнта” з “короною”, – ЗМІ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна