Діалогу із Зеленським по звільненню кримських татар досі немає, – Чийгоз

 

Заступник голови Меджлісу кримських татар, народний депутат Ахтем Чийгоз заявив, що ні офіс президента, ні сам Володимир Зеленський досі не вийшли на діалог з Меджлісом з питання звільнення кримських татар з російського ув’язнення.

Про це він сказав у ефірі “Крим.Реалії”.

“У нас діалогу, на жаль, немає. Але вчора (29 грудня, – “Н”) ми зустрічалися з прем’єром (Олексієм Гончаруком, – “Н”), ми непогано поспілкувалися і, на жаль, прем’єр, як і ми, не має відношення до процесу обміну. Ми обговорювали питання в рамках його компетенції. Понад годину тривала зустріч і я вважаю, що для першого разу вона пройшла нормально”, – зазначив Чийгоз.

Як писала “Новинарня“, напередодні останнього обміну глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що офіс президента не провів жодної консультації ні з Меджлісом, ні з родичами кримських політв’язнів з питань звільнення громадян України, незаконно позбавлених волі на території тимчасово окупованого Криму.

29 грудня відбувся обмін утримуваними особами між Україною й ОРДЛО.
Про такий обмін “у зв’язку з конфліктом на Донбасі”, що має відбутись до кінця 2019 року, домовилися лідери країн “нормандської четвірки” на саміті в Парижі 9 грудня (починаючи з “усіх встановлених на всіх встановлених”). Сам факт обміну узгодили учасники ТКГ під час відеоконференції 23 грудня.

Зрештою Україна отримала 76 осіб (серед них – 12 військових, 64 цивільних).
На бік ОРДЛО були відпущені 123 людини, при цьому, за різними даними, від 14 до 19 осіб відмовилися їхати на окуповані території.

Звільнених в аеропорту “Бориспіль” зустріли президент Володимир Зеленський, інші керівники армії та держави, рідні, близькі, журналісти.

Зеленський на зустрічі полонених у “Борисполі”: Я обрав живих

Перед очікуваним обміном в Україні відбувалася “юридична чистка” ув’язнених – підозрюваних, обвинувачених та засуджених, так, щоб їх можна було віддати на вимогу влади РФ. Зокрема, суд випустив з-під варти проросійських бойовиків, що скоїли теракт у Харкові 22 лютого 2015 року з чотирма смертями – Володимира Дворнікова, Віктора Тетюцького та Сергія Башликова, п’ятьох “беркутів” – Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Олександра Маринченка, Сергія Тамтуру та Олега Янішевського, яких обґрунтовано обвинувачують у масових розстрілах людей на Майдані 20 лютого 2014 року, та інших.

Російська сторона та ОРДЛО заявили, що 29 грудня було реалізовано лише першу частину домовленостей, і Київ має забезпечити повну амністію відпущених осіб – звільнення їх від кримінального переслідування.

Читайте також:
Зеленський легалізував бойовиків і програв “інформаційний раунд” обміну у світі, – ЗМІ

“Сепарам – воля”: кого Україна віддала ОРДЛО на великому обміні-2019. СПИСОК

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна