У “справі Burisma” не фігурує Злочевський та Байден, – САП

 

Кримінальне провадження відносно “Burisma Group” було закрите прокурором через відсутність доказів, але після скарги екснардепа Тетяни Чорновол суд зобов’язав Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру поновити слідство.

Як повідомляє “Новинарня“, про це поінформував в ефірі програми “Апокриф” на радіо “Новое время” керівник відомства Назар Холодницький.

За словами Холодницького, ця справа була передана на дорозслідування з Генпрокуратури до НАБУ після створення цього органу. Однак 1 серпня 2017 року прокурор виніс рішення про закриття провадження.

“На жаль, тоді детективам не вдалося зібрати жодних доказів, щоб ця справа могла мати якесь подальше завершення. Під час неодноразових нарад було наголошено, що у справі взагалі нічого не робиться”, – сказав він.

Холодницький додав, що остання слідча дія у цій справі була проведена 11 жовтня 2016 року.

Водночас, після скарги у 2018 році суд зобов’язав поновити слідство у цій справі, розповів керівник САП.

“Постанова про закриття була скасована лише з мотивів, що не допитана пані Чорновол, і станом на зараз це провадження “висить”. Це значить, що по ньому активних слідчих дій не проводиться. Детективи і прокурори не розуміють, що там треба розслідувати, є ухвала суду про зобов’язання закрити це провадження. Треба приймати рішення”, – зазначив посадовець.

“У цьому провадженні не фігурує ні Микола Злочевський, ні Байден. Воно звучить так: “за фактом можливого зловживання службовим становищем службовими особами Міністерства екології”. У нас ні батько, ні син Байдени у рамках цього провадження не допитувалися і не викликалися”, – сказав Холодницький.

Як інформувала “Новинарня“, спікер Палати представників США Ненсі Пелосі, яка представляє Демократичну партію, 24 вересня зробила офіційну заяву про ініціювання процедури імпічменту президента Дональда Трампа через скандал, пов’язаний з імовірним тиском на українського лідера Володимира Зеленського.

25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму телефонної розмови між Трампом і Зеленським, яка відбулася 25 липня і через яку в США розпочали процедуру імпічменту американського лідера.

Як відомо, президента США Дональда Трампа запідозрили у просуванні власних політичних інтересів під час телефонної розмови з президентом України Зеленським. Відповідне розслідування почалося за скаргою неназваного держслужбовця, який мав доступ до розмови Трампа.

ЗМІ стверджували, що Трамп нібито вимагав від Зеленського розпочати кримінальне розслідування проти свого головного конкурента на президентських виборах 2020 року Джо Байдена та його сина Хантера.

Ідеться про те, що з 2014 року по лютий 2019-го Хантер Байден в Україні був головою ради директорів енергетичної компанії “Бурізма”, і це могло містити ознаки політичної корупції з боку колишнього віцепрезидента США від демократів Джо Байдена. Тепер Байден-старший балотується в президенти США і є прямим конкурентом Дональда Трампа.

За припущеннями медіа, глава Білого дому міг шантажувати Зеленського припиненням американської військової допомоги Україні. У серпні стало відомо, що Білий дім призупиняє допомогу Україні для перевірки.

Відповідно до стенограми розмови, Трамп згадує про справу Байдена в Україні, Зеленський говорить, що нею займеться новий генпрокурор, і Трамп зазначає, що до Києва зателефонує його особистий адвокат Руді Джуліані.

У ході пояснень Джуліані заплутався у своїх заявах та ненароком визнав, що справді вимагав від представників офіційної влади України розпочати розслідування проти родини Джо Байдена, попри багаторазові запевнення Вашингтона, що жодних таких вимог на офіційному рівні не було.

Сам президент США визнав, що обговорював з українським президентом свого конкурента Байдена. Але при цьому Трамп заперечує, що домовлявся із Зеленським власне про початок розслідування українськими правоохоронцями справи проти сина Джо Байдена.

Демократична партія США використовує цю ситуацію в політичній боротьбі проти республіканця Трампа.

Виходом із колізії може стати оприлюднення стенограми розмови Трампа із Зеленським.

Українська влада наразі не стає на чийсь бік у конфлікті демократів і Трампа напередодні виборів у США.

Військова допомога Вашингтона Києву після перевірки Пентагоном була відновлена в серпні.

Читайте також:
Заокеанський шантаж: Трамп заявив, що продовжить затримувати військову допомогу для України

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна