Верховний суд залишив Крисіна в тюрмі: адвокат просив умовне покарання та волю

 

Верховний суд залишив без задоволення скарги адвоката Юрія Крисіна, який засуджений до 5 років позбавлення волі у зв’язку з подіями щодо вбивства журналіста В’ячеслава Веремія у період Революції гідності.

Як повідомляє “Новинарня“, про це у вівторок, 10 вересня, пише “Судовий репортер”.

Адвокати просили призначити їх підзахисному умовне покарання, тому що він визнав вину, сприяв розкриттю злочину і розкаявся.

В грудні 2017 року суд першої інстанції визнав Крисіна винним за ч.4 ст.296 КК – хуліганство з застосуванням вогнепальної зброї. Але у червні 2018 апеляційний суд це рішення скасував і засудив Крисіна до 5 років реального тюремного покарання, виключивши таку пом’якшуючу обставину, як щире каяття обвинуваченого.

Адвокат обвинуваченого Ігор Василенко вважає, що апеляційний суд не мотивував своє рішення. Він сказав, що наполягає на такому вироку, який виніс суд першої інстанції, – 4 роки позбавлення волі умовно.

“Я прошу вирішити це питання незалежно від політики. Ця справа досить серйозно політизована. У нас ні в КПК, ні в Кримінальному кодексі нема різниці, де людина вчиняла хуліганство. Тобто, якщо на пустирі десь в Кіровограді вчиняла чи в центрі міста… У нас закон не пов’язує будь-які наслідки. Це повинно бути безсторонньо, незалежно від політики”, – сказав Василенко.

Мається на увазі, що молодики, якими керував Крисін, в ніч 18-19 лютого 2014 зупинили машину таксі, в якій їхав журналіст, неподалік Михайлівської площі, коли Веремій повертався з акцій протесту в центрі столиці.

Сам Крисін брав участь у засіданні по відеозв’язку з Торецької колонії і ніяких заяв під час засідання не робив.

Прокурор і потерпілі заперечували проти фактичного звільнення Крисіна. Зокрема, вказували, що його поведінка не свідчить про щире каяття, що проявляється у бажанні усунути шкоду і виправити ситуацію. Свого часу він ніяк не допоміг підстреленому і побитому групою “тітушок” журналісту. В судових засіданнях Крисін демонстрував негативне ставлення до вдови Веремія. Апеляційний суд у вироку зазначив, що визнання вини Крисіним було вимушеним під тягарем беззаперечних доказів.

Також захист в якості пом’якшуючої обставини називав наявність на утриманні обвинуваченого двох неповнолітніх дітей. Однак прокурор заявила, що в скарзі не зазначено, як наявність дітей зменшує тяжкість злочину.

“Відсутність будь-якої допомоги, співчуття чи висловлення жалю по відношенню до дружини, матері, дітей. Навпаки, відбувалася протилежна ситуація – зухвала поведінка по відношенню до потерпілих”, – сказала адвокат Євгенія Закревська, яка представляє родину загиблого журналіста.

Крім того, уже після побиття журналіста у 2016 році Крисін з групою осіб скоїли озброєний напад на АЗС “Народна” в районі аеропорту “Жуляни”. Відтак прокурор і потерпілі вважають, що Крисін не може виправитися без тюремного покарання.

Суд після виходу з нарадчої повідомив, що залишає скарги адвокатів Крисіна без задоволення. Наразі колегія проголосила тільки резолютивну частину рішення і мотивація суддів поки що невідома.

Як повідомляла “Новинарня“, 28 вересня засуджений Юрій Крисін мав бути вивезений зі слідчого ізолятора в Києві, де досить комфортні умови утримання, до місця відбування покарання – Торецької виправної колонії №2 (Донецька область), однак він відмовився від етапування “у зв’язку з нібито підвищеною температурою”.
Відтак Юрій Крисін перебував у медичному відділенні Лук’янівського СІЗО, чекаючи наступного етапу до виправної колонії.
Він поїхав “на зону” 8 жовтня.

Уродженця Горлівки (Донецька область) Юрія Крисіна називають організатором “тітушок”, які за гроші переслідували й били майданівців на початку 2014 року. Докази вказують на те, що Крисін виконував доручення керівників МВС, отримував звідти зброю для розправ над майданівцями тощо.

У справі про вбивство журналіста газети “Вєсті” В’ячеслава Веремія під час Революції Гідності Шевченківський райсуд Києва 22 грудня 2017 року засудив його до 4 років позбавлення волі умовно (ч. 4 ст. 296 ККУ).
Суддя Шевченківського райсуду Києва Олег Лінник тоді заявив, що призначив умовне покарання, бо діяв у межах пред’явленого обвинувачення.
Відтак Генеральна прокуратура України попросила ухвалити новий вирок – у вигляді 6 років позбавлення волі.

Журналіста газети “Вєсті” В’ячеслава Веремія вбили біля Михайлівської площі в Києві в ніч із 18 на 19 лютого 2014 року. За версією слідства, безпосереднє вбивство журналіста здійснив член банди “тітушок”, житель Горлівки Джалал Алієв.

М’який вирок Крисіну, який організовував “тітушок” також для інших правопорушень (зокрема під прикриттям МВС), у грудні 2017 року спричинив протести громадськості.

Одним із його високих покровителів називають голову Миколаївської ОДА Олексія Савченка.

Дарницький райсуд столиці 29 березня, арештував Крисіна на два місяці без права внесення застави.

Апеляційний суд Києва 13 червня частково задовольнив скаргу щодо вироку суду першої інстанції у справі вбивства журналіста Веремія.
Юрія Крисіна було засуджено до 5 років реального ув’язнення.

Також Крисін фігурує в іншій кримінальній справі. Зокрема, Дарницький райсуд розглядає обвинувачення щодо Крисіна в тому, що він був пособником у викраденні та катуванні майданівців у січні 2014 року, які його підлеглі вчиняли разом з організацією “Оплот” нині покійного Євгенія Жиліна.

У цьому процесі соратник-“тітушка” Крисіна Сергій Чемес пішов на угоду зі слідством і вже отримав вирок.
Водночас у липні стало відомо, що щодо Крисіна в цій справі суд почне розгляд спочатку через відвід судді.

Крім того, Крисін проходить у справі про напад на автозаправку. Її розгляд лише починається в Києві.

Читайте також:
Суд арештував ватажка “тітушок” Крисіна

“Тітушка” Крисін ховався від суду в дитячій лікарні. Його облили зеленкою. ВІДЕО

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна