Виконали вимоги: політв’язень Балух припинив голодування

 

Уповноважена з прав людини в Тверській області Російської Федерації Надія Єгорова заявила, що український політв’язень Володимир Балух припинив голодування.
Про це 5 липня повідомила в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

За її словами, ув’язнений Балух відновив прийом їжі після того, як росіяни виконали його вимогу і допустили українського консула.

Cпочатку про припинення голодування повідомила російська правозахисниця Вікторія Івлєва.

За її словами, Володимир Балух вимагав повернути псалтир, дати йому теплий одяг і викликати консула України.
“Всі причини, через які Балух голодував, відпали – псалтир і теплий одяг були віддані кілька днів тому, а консул України відвідав Володю сьогодні”, – повідомила Івлєва.

Як інформувала “Новинарня“, український політв’язень Володимир Балух 25 червня оголосив нове голодування в колонії у Торжку (Тверська область РФ), не п’ючи також воду.

Читайте також:
Політв’язня Балуха намагаються позбавити українського громадянства

Як повідомляла “Новинарня“, ФСБ РФ затримала фермера Балуха 8 грудня 2016 року.

Раніше він встановлював синьо-жовтий прапор на даху свого будинку, а також табличку на стіні будинку “вулиця Небесної сотні, 18”.

Тож захисники Балуха та сам підсудний вважають, що його карають саме за українську символіку.

14 березня 2018 року підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму змінив перший вирок громадянину України Володимиру Балуху. Суддя Тимур Сльозко виключив з обвинувачення пункт про придбання боєприпасів. У зв’язку з цим вирок скоротили на два місяці – до 3 років і 5 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні.

У заключному слові на суді Володимир Балух заявив, що справа проти нього “сфабрикована у зв’язку з його політичною позицією” і це не змусить його любити “нову батьківщину”.

19 березня 2018 року Балух уперше оголосив голодування.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова 18 травня повідомила, що, за інформацією її російської колеги Тетяни Москалькової, Балух у Сімферопольському СІЗО “харчується за спеціальною схемою”.

Стало відомо, що архієпископ Кримський УПЦ КП Климент схилив Володимир Балуха під час голодування приймати вівсяний кисіль, мінімальну кількість сухарів і чай з медом (цей режим підтримує “балансування на нульовій позначці”).

Влада РФ не вважала Балуха голодуючим – хоча стан його здоров’я значно погіршився.

22 червня 2018 року стало відомо, що Володимир перейшов на жорсткіший режим голодування.

Тоді Балух написав листа Петру Порошенку.

5 липня Роздольненський райсуд в окупованому РФ Криму засудив Балуха додатково до 5 років колонії загального режиму і 10 тис. рублів штрафу у другій кримінальній справі – нібито про його “напад” на начальника ІТТ. Сам українець заявляє, що це тюремник вдарив його у спину, а сам він лише відмахнувся.

10 вересня Верховний суд окупованого Криму відмовив у звільненні Балуха.

8 жовтня 2018 року, перед етапуванням до колонії, Володимир Балух написав листа із заявою про припинення голодування.
Про це Володимир оголосив через три дні після аналогічного рішення іншого українського політв’язня РФ із Криму, Олега Сенцова.

13 лютого 2019 року “Кримська правозахисна група” повідомила, що Балуха етапували з керченської колонії в СІЗО Сімферополя. Звідти його перевезли до російського Краснодара, щоб надалі відправити “до місця відбування покарання”. Із 29 березня він перебуває у виправній колонії №4 міста Торжок у Тверській області.

Там Балуха поміщали в ШІЗО, де він провів, в цілому, близько двох місяців. Після цього його перевели в тюремну лікарню.

Влада України і міжнародні правозахисні організації наполягають на звільненні Володимира Балуха.

Читайте також:
“Сподіваюся, моя Правда допоможе країні”,
– проникливий лист Балуха українцям

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна