Окружний адміністративний суд міста Києва відмовив у задоволенні позову ГО «Неурядова організація верховенство права» до Президента України щодо встановлення відсутності компетенції (повноважень) глави держави втручатися у діяльність церкви.
Як повідомляє “Новинарня“, про це проінформувала у вівторок, 26 березня, прес-служба суду.
У позові йшлося про заборону глави держави втручатися справи церкви, зокрема, шляхом підписання та направлення звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні, яке в подальшому було підтримано Верховною Радою України відповідною постановою.
“Розглянувши матеріали справи, дослідивши наявні докази та встановивши, що позивачем був не правильно обрано спосіб захисту порушеного права, суд відмовив у задоволенні позову”, – повідомили у суді.
Як з’ясувала “Новинарня” в реєстрі, громадська організація “Неурядова організація ВЕРХОВЕНСТВО ПРАВА” була зареєстрована 5 червня 2018 року в Солом’янському районі Києва. Керівники – Стародубов Олексій Вікторович, Цюра Григорій Анатолійович.
Директор ГО Олексій Стародубов входить до “Об’єднання бізнес-інкубаторів” разом із родиною колишнього прем’єра Криму та близького соратника Януковича Василя Джарти.
Крім того, Стародубов мав спільний бізнес із зятем Джарти, колишнім нардепом-“регіоналом” Валерієм Омельченком, а до Революції Гідності був його помічником.
Покійний Василь Джарти був кумом дружини екс-президента, працював в уряді Януковича, а у 2006 році очолював виборчий штаб Партії регіонів.
У часи, коли Джарти очолював кримський уряд, Стародубов керував “Агентством регіонального розвитку”, створеним за сприяння кримського прем’єра. Стародубов також значиться керівником осередку партії “Єдина країна” в Києві.
Як інформувала “Новинарня“, після візиту в Стамбул і переговорів у Вселенському патріархаті Петро Порошенко у квітні заявляв, що до Дня хрещення України-Русі (28 липня) Константинополь може надати томос про автокефалію Помісній українській церкві.
За його словами, Вселенський патріархат “як ніколи близький” до визнання автокефалії Української помісної православної церкви (фактично – УПЦ Київського патріархату) і що він та ієрархи УПЦ КП і УАПЦ вирішили офіційно звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія I з цього приводу та просять парламент підтримати це звернення.
19 квітня Верховна Рада ухвалила постанову про підтримку звернення президента до Вселенського патріарха про надання томосу на автокефалію Православної церкви в Україні.
Президент України повідомляв, що Вселенський патріархат почав процедури для надання автокефалії УПЦ КП.
У червні в інтерв’ю ЗМІ патріарх Філарет (УПЦ КП) висловив думку, що томос буде надано у 2018 році.
Проти томосу виступає Росія та Московський патріархат, але історична подія наближається.
У червні Вселенський патріарх Варфоломій заявив, що “наше зобов’язання – повернути українців до канонічності“.
У Стамбулі 3 вересня завершився архієрейський синаксис Вселенського патріархату.Українське питання на ньому було головним. Ієрархи були проінформовані про рішення патріарха Варфоломія щодо наміру дати Україні автокефалію і не висловлювали принципових заперечень. Надалі – остаточне ухвалення документів на Священному синоді. Ймовірно, це станеться вже у жовтні.
Зокрема, архієрейський собор вирішив, що Константинополь може надавати автокефалію Українській церкві, яка про це просить, без згоди інших церков.
7 вересня Вселенський патріархат призначив двох своїх екзархів у Києві, підкресливши, що це відбулося у рамках підготовки до надання автокефалії православній церкві в Україні.
Інтереси Константинополя в Україні представлятимуть архієпископ Даниїл із Памфілона (США) та єпископ Іларіон з Едмонтона (Канада).
Очікується, що томос від Вселенського патріархату Українська помісна православна церква може отримати 9-11 жовтня 2018 року. У ці дні відбудеться наступний синакс на Фанарі (район Стамбула, де квартирує Вселенський патріархат).
Читайте також:
Перед томосом: Моспатріархат організовує силові провокації біля осель екзархів Константинополя
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!