Вищий антикорупційний суд продовжив дії обов’язків, покладених на ексголову Верховного Суду Всеволода Князєва, до 9 листопада 2024 року.
Про це 9 вересня інформує “Суспільне”.
“Суд постановив: задовольнити клопотання прокурора САП про продовження строків дії обов’язків, покладених на обвинуваченого. Продовжити Князєву строк дії покладених на нього обов’язків. Строк дії ухвали встановити до 9 листопада 2024 року включно. Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та окремому оскарженню не підлягає”, — сказав суддя.
Князєв зобов’язаний прибувати за першим викликом слідчого, має заборону на виїзд за кордон та обмеження на спілкування зі свідками у справі.
Про продовження обов’язків суд просив прокурор САП. Обвинувачення вважає, що Князєв може переховуватись від суду та впливати на свідків. Також ексголова Верховного Суду зобов’язаний повідомляти про зміну свого місця проживання і роботи та здати закордонні паспорти.
За словами прокурора, слідство досі не віднайшла частину хабаря, в отриманні якого підозрюють Князєва.
“Залишається не відшуканою значна частина неправомірної вигоди, яка еквівалентна 18 мільйонам гривень на теперішній час”, – заявив прокурор.
Адвокати Князєва ризики спростували, просили ухвалити рішення на розсуд суду.
Крім того, суд задовольнив клопотання адвокатів і надав Всеволоду Князєву та його захиснику поглиблений доступ до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) на 60 діб.
Захист Князєва вважає, що частина епізодів, на яке посилаються слідство, не була зареєстрована належним чином під час досудового розслідування. Також, на думку адвокатів, дії агента НАБУ під прикриттям могли бути неправильно задокументовані з порушенням, а частина документів подавалась в копіях, а не в оригіналі, як мало б бути.
Якщо захист доведене порушення — частина доказів може бути визнана недопустимими. Наступне засідання відбудеться у справі відбудеться 28 вересня.
Читайте також:
Вища рада правосуддя звільнила з посади судді Князєва, якого звинувачують в отриманні $2,7 млн
15 травня НАБУ затримало голову Верховного Суду Князєва на хабарі в розмірі 2,7 млн доларів.
16 травня Бюро оголосило про підозру Князєву та його спільникові–адвокату у справі щодо отримання хабаря за рішення ВСУ на користь олігарха Костянтина Жеваго.
Князєву інкримінується вчинення кримінального правопорушення за ч. 4 ст. 368 та ч. 4 ст. 369 Кримінального кодексу України – отримання неправомірної вигоди і пропозиція та обіцянка надання такої вигоди.
Це найбільша в історії України справа про хабарництво представника судової влади.
Голова Національного антикорупційного бюро Семен Кривонос пояснив: “Зафіксували низку контактів власника групи “Фінанси та кредит” (олігарха-втікача Жеваго) з одним із власників адвокатського об’єднання, яке використовувалося для прикриття злочинної діяльності… Вони домовилися про передачу хабаря високопосадовцям суду за ухвалення потрібного для Жеваго рішення. За кілька днів після цієї розмови – 15 березня – мало відбутися засідання по цій справі, але його перенесли, щоб відтягнути час для акумулювання коштів та досягнення “домовленостей”.
Паралельно відбувалася передача коштів від бізнесмена до адвоката. І вже 19 квітня Верховним Судом було ухвалене рішення. І вже після цього, на початку травня, адвокат отримав від керівництва Верховного Суду вказівку щодо розподілу цієї неправомірної вигоди серед учасників цього угруповання суддів”.
3 травня було передано першу частину хабаря, 15 травня – другу, під час чого вже й було “на гарячому” викрито керівництво ВСУ.
Адвокатом, який працював із ВСУ, виявився Олег Горецький.
Операція НАБУ проводилася “департаментом агентів під прикриттям”, або “агентів Катерин“, тобто знову в довіру до корупціонерів втерлася жінка.
Надалі значна частина коштів із цього хабаря “загубилася”.
Також НАБУ оприлюднило записи прослуховування голови Верховного Суду у справі щодо отримання ним хабаря.
16 травня пленум Верховного Суду висловив недовіру голові ВСУ Князєву та достроково позбавив його статусу голови суду.
18 травня Вищий антикорупційний суд України обрав запобіжний захід Князєву у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 107 млн гривень. Горецькому – тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 80 мільйонів. Адвокати подали апеляцію.
31 травня Антикорупційний суд відмовився відпускати з-під варти Всеволода Князєва, але зменшив альтернативну заставу зі 107,3 до 75 мільйонів гривень.
5 вересня Вищий антикорупційний суд ще раз зменшив колишньому голові Верховного Суду Всеволоду Князєву суму застави з 75 млн грн до 55 млн грн та залишив його під вартою.
29 вересня ВАКС уже втретє зменшив розмір застави Князєву – з 55 млн до 45 млн гривень та залишив під вартою. Ексголова Верховного Суду скаржився, що через арешт всього майна та рахунків він немає коштів навіть на те, щоб оплатити у СІЗО доступ до Інтернету.
5 грудня ВАКС ще на два місяці продовжив дію запобіжного заходу ексголові Верховного Суду Всеволоду Князєву.
31 січня за Князєва внесли 18,168 млн грн застави. Цього ж дня джерела “УП” в антикорупційних правоохоронних органах повідомили, що колишній голова Верховного Суду Всеволод Князєв вийшов із СІЗО. На нього поклали низку обов’язків: носити електронний браслет, здати закордонні паспорти, не відлучатися з Києва тощо.
Читайте також:
Ексголову ВСУ Князєва визнали винним у незаконному отриманні дорогого подарунка – майже на 1 млн грн
З Князєва зняли електронний браслет – бо в нього “по шість годин немає світла”
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!
Одарченка і Дмитрука виключили з парламентських комітетів: рішення Ради
Готував удар по своєму підрозділу: СБУ затримала російського “крота” у ЗСУ, йому загрожує довічне
Правоохоронці виявили канал надходження трофейної зброї РФ у західні регіони України
Адвокати Романа Ратушного у Верховному Суді виграли апеляцію щодо позову Корбана
Зеленський каже, що жовтень, листопад і грудень – це шанс “зрушити ситуацію в бік миру”
В Україні оголосили один із перших тюремних вироків за підпал військових авто
У США назвали вересень “найкривавішим” місяцем війни з величезними втратами РФ
Уже відомо про 8 загиблих унаслідок ракетної атаки РФ по Одещині 9 жовтня
Дніпропетровщина: росіяни поцілили по агрофірмі, знищено склад
На Донеччині внаслідок удару РФ по авто загинув харківський волонтер Тигран Галустян
“Новинарня“ – український ньюзрум. Без фейків. В курсі важливих подій.
Ми пишемо насамперед про війну з російськими окупантами; про Збройні сили та їх розбудову; про армію і військових, силовиків і ветеранів, мобілізованих/демобілізованих, переселенців та їх проблеми; про життя на українському Донбасі й окупованих теренах; безпекові проблеми. Не оминаємо інші варті уваги події в Україні та світі.
У 2022-2023 роках “Новинарня” працює за інституційної підтримки за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Зміст наших матеріалів не обов’язково відображає офіційну позицію EED, а є виключною відповідальністю наших авторів.
Контакти
news @ novynarnia.com
contact @ novynarnia.com
Facebook
https://www.facebook.com/Novynarnia
Twitter
https://twitter.com/Novynarnia
Телеграм
https://t.me/Novynarnia
Instagram
https://www.instagram.com/novynarnia/
Приєднуйтеся до наших сторінок, коментуйте, оцінюйте, пропонуйте цікаві теми.
Долучайтеся до числа наших патронів на платформі Patreon
При передруку гіперпосилання на “Новинарню” обов’язкове в першому-другому реченні
Головний редактор: Дмитро Лиховій
Запрошуємо до співпраці партнерів, однодумців та рекламодавців
e-mail: contact @ novynarnia.com