Режисер фільму “20 днів у Маріуполі” Чернов привіз статуетки “Оскар” і BAFTA в Україну

Режисер оскароносного документального фільму “20 днів у Маріуполі” Мстислав Чернов 19 квітня привіз статуетки премій “Оскар” і BAFTA в Україну.

Про це повідомляють “Суспільне Культура” і “Українська правда. Життя“.

Чернова та його колег Євгена Малолєтку та Василісу Степаненко зустрічали на Залізничному вокзалі столиці, де і пройшла перша зустріч в Україні із творцями стрічки після отримання “Оскара” у березні 2024 року.

Зустріч з творцями фільму “20 днів у Маріуполі”. “Суспільне Культура”/Дар’я Нематіан Золбін

“Коли люди потребують надії, такі моменти як “Оскар” дають сил. Вони дають сил нам, військовим, лікарям, не здаватися”, — зазначив Чернов.

Творці також згадали бійців, які допомогли вирватися з оточеної лікарні у Маріуполі — 73 центр ССО, зауваживши, що дехто з них досі продовжує боротися на фронті.

Євген Малолєтка розповів, що фотографії та відео з оточеного росіянами міста допомогли багатьом людям, які були поза Маріуполем, знайти рідних.

“Люди просили “зніміть нас”. Вони не сподівались що щось зміниться, що війська НАТО прийдуть і прорвуть цю блокаду. Для людей важливо знати, що їх чують. Навіть коли історії були розказані, хочу зробити так, щоб про Маріуполі не забули. Не тільки тому, що Маріуполь — початок повномасштабної війни, а й тому, що Маріуполь став символом всіх міст, які були зруйновані і окуповані після”, – додали творці.

Мстислав Чернов, Євген Малолєтка та Василіса Степаненко

Вони також розповіли, що багато людей на зустрічах та показах стрічки говорили, що не знали, що таке дійсно відбувалося в Україні, або взагалі — вважали, що це фейк.

Крім того, кілька показів фільму вдалося провести з героями стрічки: “Ми намагались довести що це реальність”.

“Те, що я не встиг сказати зі сцени в Лос-Анджелесі, це те, наскільки я зворушений підтримкою українців за ці два роки, поки ми боролися за “Оскар”. Тому що в сучасному світі недостатньо зняти правду. У сучасному світі недостатньо зробити фільм. В сучасному світі недостатньо навіть показати його мільйонам людей. Треба кожен день наводити докази і продовжувати говорити, щоб правда не була спаплюжена, щоб її не перебрехали. Тому підтримка мільйонів українців для нас була надважлива”, – також зазначив Чернов.

Читайте також:
“20 днів у Маріуполі” тепер можна подивитися онлайн

Що відомо про фільм “20 днів у Маріуполі”

Стрічка “20 днів у Маріуполі” розповідає про перші тижні бойових дій у Маріуполі Донецької області під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну навесні 2022 року.

 

Кадр фільму: російський обстріл у Маріуполі, 11 березня 2022. Фото AP Photo/Evgeniy Maloletka

Над фільмом працювали режисер і фотограф Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василіса Степаненко. Вони стали єдиними журналістами західного медіа, які опинилися в заблокованому місті та висвітлювали початок знищення Росією Маріуполя. За це всі троє отримали Пулітцерівську премію.

Кіно стало найкасовішим документальним фільмом в Україні минулого року, зібравши 500 тисяч гривень тільки за перший вікенд прокату.

Раніше Мстислав Чернов отримав премію Гільдії режисерів США (DGA Awards) за “видатні режисерські досягнення в документальному кіно”.

Також фільм “20 днів у Маріуполі” здобув престижну британську кінопремію BAFTA Film Awards, яку присуджує Британська академія телебачення та кіномистецтва. Вона є британським аналогом “Оскара”.
Загалом лише за січень 2024 року стрічка з’явилася у 40 номінаціях та отримала понад 20 нагород.

Напередодні вручення премії Американської кіноакадемії, 9 березня, Євгена Малолєтка, Мстислав Чернов та Василіса Степаненко були оголошені лавреатами Національної премії імені Тараса Шевченка за серію журналістських матеріалів про облогу Маріуполя, серед яких репортажі, розслідування та фільм “20 днів у Маріуполі”.

Читайте також:
“20 днів у Маріуполі” номінували на “Оскар-2024” як найкращий документальний фільм

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.