З міжнародної телеверсії “Оскара” вирізали перемогу “20 днів у Маріуполі”

 

Організатори вирізали номінацію “Найкращий повнометражний документальний фільм”, у якій перемогла стрічка “20 днів у Маріуполі” українського режисера Мстислава Чернова, зі скороченої міжнародної телеверсії 96-ї Церемонії вручення премії “Оскар”.

Про це пише “Суспільне Мовлення”.

11 березня о 20:30 на телеканалі “Суспільне Культура” був запланований показ міжнародної скороченої версії. Проте після отримання матеріалів для трансляції від організаторів було виявлено, що нагородження українських документалістів у ній немає.

Команда “Суспільного” висловила своє обурення організаторам цьогорічної премії “The Walt Disney Company Limited”.

“Наша команда була шокована та глибоко розчарована, коли не побачила у монтажі міжнародної версії номінацію “Найкращий повнометражний документальний фільм”, де справедливу нагороду здобула стрічка “20 днів у Маріуполі”.

Потужна промова Мстислава Чернова підкреслила єдність між Україною й світом — тим прикріше бачити виключення цього повного правди й сили епізоду з версії, розповсюдженої для світових ліцензіатів премії “Оскар”.

Нагадаємо, що минулого року для цієї ж номінації, в якій перемогу здобула документальна стрічка про Навального, знайшлося місце у скороченій версії, як і для політичної промови його дружини Юлії Навальної, що приймала цю на позір аполітичну нагороду. Сподіваємось, що організатори премії дослухаються до нашого протесту”, — заявив виконавчий продюсер телеканалу “Суспільне Культура” Лук’ян Галкін.

Замість скороченої версії для українських глядачів “Суспільне Культура” вирішило показати повну версію, що була в прямому ефірі в ніч проти 11 березня.

Нагадаємо, українська стрічка “20 днів у Маріуполі” режисера Мстислава Чернова здобула премію “Оскар-2024” у категорії “Найкращий повнометражний документальний фільм”. Це перший фільм в українській історії, який отримав премію Американської кіноакадемії. Церемонія нагородження відбулася 11 березня.

Окрім “20 днів у Маріуполі”, у категорії “Найкращий документальний фільм” змагалися ще чотири стрічки:

  • Bobi Wine: The People’s President (“Бобі Вайн: Народний президент”);
  • The Eternal Memory (“Вічна пам’ять”);
  • Four Daughters (“Чотири доньки”);
  • To Kill a Tiger (“Убити тигра”).

Що відомо про фільм “20 днів у Маріуполі”

Стрічка “20 днів у Маріуполі” розповідає про перші тижні бойових дій у Маріуполі Донецької області під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну навесні 2022 року.

Кадр фільму: російський обстріл у Маріуполі, 11 березня 2022. Фото AP Photo/Evgeniy Maloletka

Над фільмом працювали режисер і фотограф Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василіса Степаненко. Вони стали єдиними журналістами західного медіа, які опинилися в заблокованому місті та висвітлювали початок знищення Росією Маріуполя. За це всі троє отримали Пулітцерівську премію.

Кіно стало найкасовішим документальним фільмом в Україні минулого року, зібравши 500 тисяч гривень тільки за перший вікенд прокату.

Раніше Мстислав Чернов отримав премію Гільдії режисерів США (DGA Awards) за “видатні режисерські досягнення в документальному кіно”.

Також фільм “20 днів у Маріуполі” здобув престижну британську кінопремію BAFTA Film Awards, яку присуджує Британська академія телебачення та кіномистецтва. Вона є британським аналогом “Оскара”.
Загалом лише за січень 2024 року стрічка з’явилася у 40 номінаціях та отримала понад 20 нагород.

Напередодні вручення премії Американської кіноакадемії, 9 березня, Євгена Малолєтка, Мстислав Чернов та Василіса Степаненко були оголошені лавреатами Національної премії імені Тараса Шевченка за серію журналістських матеріалів про облогу Маріуполя, серед яких репортажі, розслідування та фільм “20 днів у Маріуполі”.

Читайте також:
“20 днів у Маріуполі” номінували на “Оскар-2024” як найкращий документальний фільм

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна