Трьом фігурантам справи Гринкевича обрали запобіжний захід

Печерський районний суд міста Києва в ніч на 19 січня обрав запобіжні заходи трьом із п’яти фігурантів у справі Гринкевича про оборудки із закупівлями одягу й білизни для Збройних сил України.

Про це повідомляє “Суспільне”.

Усіх трьох взяли під варту з правом внесення понад 500 млн грн застави кожному. Четвертий учасник злочинної схеми перебуває під вартою з 29 грудня 2023 року, п’ятий — оголошений в розшук.

Підозрювані — двоє керівників підприємств та їх представник. Прокуратура просила застосувати до них запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у сумі 500 млн грн кожному.

Щодо третього фігуранта судом ухвалено рішення про арешт на два місяці із альтернативою застави у розмірі понад 500 мільйонів гривень.

Один із підозрюваних у справі. Фото: Ліля Гончарук/”Суспільне”

Володимиру Тимківу, одному з керівників підконтрольних Гринкевичу компаній, суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою або застави у розмірі понад 500 мільйонів гривень.

Ще одному із підозрюваних у справі Андрію Колотилу  — тримання під вартою на 60 діб з можливістю внесення застави у розмірі 500 млн 528 гривень. Його адвокат Сергій Пушкарській заявив, що будуть готувати апеляцію на рішення суду і розмір застави. За його словами, “занадто великий для статусу учасника”.

Другий підозрюваний у справі. Фото: Ліля Гончарук/ “Суспільне Львів”

Ігоря Гринкевича та його сина Романа на цьому засіданні не було. Перший ж перебуває під вартою з 29 грудня 2023 року, а його син нині оголошений в розшук. Їм інкримінують створення злочинної організації та участь у ній, а також шахрайство, вчинене в умовах воєнного стану в особливо великих розмірах (ч.ч. 1,2 ст. 255, ч 5 ст. 190 КК України).

Читайте також:
МОУ розірвало останній контракт з Гринкевичем. І подало заяву до ДБР про визнання потерпілою стороною
Бізнесмен Гринкевич отримав нову підозру за постачання неякісного одягу військовим
Приніс хабар ДБРівцю: стали відомі деталі затримання бізнесмена Гринкевича

Детальніше про справу Гринкевича

Наприкінці 2023 року ДБР затримало львівського бізнесмена-постачальника Міноборони, який намагався за $500 тисяч підкупити одного з керівників відомства. ЗМІ писали, що йдеться про Ігоря Гринкевича. За це він хотів “сприяння” у поверненні майна, вилученого у підконтрольних йому компаній в ході розслідування кримінального провадження.

Саме ж провадження стосувалося оборудок із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ під час яких Міноборони було завдано понад 1 млрд грн збитків. Загалом же компанії бізнесмена виграли 23 тендери на постачання Міноборони одягу на понад 1,5 млрд грн. Втім, багато контрактів не було виконано, а деякі не в повному обсязі або за завищеними цінами.

За даними слідства, до виконання оборонних замовлень залучили підконтрольні бізнесмену підприємства, які раніше займалися будівництвом і не мали належних потужностей для виготовлення та зберігання речового майна для потреб Міноборони.

Гринкевичу оголосили підозру за ч. 3 ст. 369 ККУ (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до 8 років.

Суд відправив його під варту з альтернативою у вигляді застави в розмірі понад 420 мільйонів гривень.

11 січня ДБР повідомило про арешт майна сім’ї та компаній Гринкевича.

Львівський бізнесмен Ігор Гринкевич та його родина. Фото з відкритих джерел

АРМА назвало знайдені в Гринкевичів активи:

  • Житлова нерухомість – 17 (зокрема, 3 квартири у власності дружини Ігоря Гринкевича Світлани; 1 львівська квартира у власності Ярини Гринкевич; 1 львівська квартира у власності Мар’яна Шведа та 2 квартири у власності Софії Морозюк)
  • нежитлова нерухомість – 7 (зокрема, нежитлове приміщення на вул. Саксаганського у центрі столиці)
  • земельні ділянки – 18 (зокрема значні ділянки у Литвинівській с/раді Вишгородського району Київської області, що належать Ігорю Гринкевичу та його сину Роману Гринкевичу);
  • автомобілі преміумкласу – 9;
  • частки в статутному капіталі – 14 731 625 грн;
  • зброя – 12;
  • майнові права інтелектуальної власності – 3.

Нацагентство також встановило наявність у фігурантів банківських рахунків у понад 8 установ. Та ініціювало заходи з отримання інформації про наявність коштів та операцій на рахунках.

Читайте також:
МОУ заявило про розірвання всіх угод, укладених з фірмами Гринкевичів

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна