ЗМІ: нардепів можуть не випустити за кордон без інструктажу МЗС щодо їхніх промов

Для народних депутатів з нового року встановили нові правила роботи за кордоном під час виїзду у відрядження – відтепер заява народного обранця може не розглядатись, якщо перед відрядженням він не отримав від Міністерства закордонних справ “тези” для його офіційних заяв і коментарів на міжнародній арені.

Про це 3 січня пише “LIGA.net” із посиланням на розпорядження спікера Верховної Ради Руслана Стефанчука від 29 грудня 2023 року.

У документі йдеться, що заява нардепа про закордонне відрядження може не розглядатись, якщо під час попереднього виїзду депутат до початку відрядження не отримав “роз’яснення МЗС щодо зовнішньополітичного курсу України або погоджені МЗС тези офіційних заяв, коментарів народного депутата щодо реалізації державної політики у сфері зовнішніх зносин з питань, пов’язаних з темою відрядження за кордон”.

Також заяву народного обранця можуть не розглянути, якщо минулого разу він порушив строк перебування у відрядженні, самовільно змінив країну, перебував в інших країнах або не подав звіт після повернення.

У документі також вказано перелік осіб, які мають погодити заяву нардепа на виїзд: це голова комітету Ради, до якого входить нардеп, голова фракції, голова депутатської групи, голова відповідної делегації Ради, а також перший заступник або заступник спікера парламенту. Після цих погоджень заява направляється Руслану Стефанчуку.

Нагадаємо, п’ятий президент України Петро Порошенко 1 грудня заявив, що прикордонники не випустили його у закордонне відрядження до Польщі та США, хоча його погодив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук. Чергову таку ситуацію на кордоні Порошенко назвав “театром абсурду”.

Перший віцеспікер Верховної Ради Олександр Корнієнко пояснив, чому скасував закордонне відрядження нардепа – Порошенко вказав основною підставою участь у непарламентському заході.

А в СБУ заявили, що отримали інформацію про підготовку провокацій на міжнародній арені з боку російських спецслужб, спрямованих проти України. Головна мета ворога — знизити підтримку іноземних партнерів та спробувати розколоти українське суспільство зсередини. Серед планів росіян також – залучення до ІПСО окремих українських політиків під час їхніх відвідин третіх країн.“За отриманими контррозвідувальними даними, саме в цьому контексті можна розглядати інформацію щодо запланованої зустрічі голови партії “Європейська солідарність” Петра Порошенка з прем’єр-міністром Віктором Орбаном, який системно висловлює антиукраїнську позицію, є “другом Путіна” і закликає зняти санкції з РФ”, – пояснили у відомстві.

Тож СБУ звернулася до офісу президента, Кабміну та Верховної Ради України з пропозицією врахувати інформацію про плани ворога під час організації та погодження закордонних відряджень українських делегацій. У зв’язку з цим керівництво Верховної Ради не надало дозвіл на закордонне відрядження Порошенку, який мав стати інструментом в руках російських спецслужб.

Зокрема, Порошенка не випустили за кордон у відрядження і в травні 2022 року, аж двічі. Тоді формальною підставою відмови у виїзді прикордонники назвали проблему з підтвердженням дійсності дозвільного документа.
Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна