В Угорщині почали роботу дві українські школи

В угорському місті Ньїредьгаза почала роботу українська школа ім. Лесі Українки.

Про це повідомляє Закарпатська обласна рада.

Ця українська школа є філією школи в Будапешті, де також цього року розпочався навчальний процес.

У двох закладах навчається приблизно сотня учнів, які в основному представляють сім’ї українського походження або змішаного походження. Більшість із них вимушено переїхали до Угорщини через російську агресію проти України.

За словами директорки школи імені Лесі Українки Вікторії Бернард, наразі в навчальний заклад зареєструвалося 30 учнів. Школа пропонує класи від 1-го до 12-го, але через недостатню кількість учнів деякі з класів будуть об’єднані в загальні групи відповідно до вікових категорій.

У школі будуть вивчати два предмети: українська мова і література, а також народознавство. Також планують заходи з відзначення державних українських та релігійних свят. По закінченні навчання дітям вручать атестат.

Крім того, вони можуть скласти іспит і отримати сертифікат з іноземної мови, що є обов’язковим для основної угорської державної школи та вступу до вищих навчальних закладів.

Навчання відбуватиметься переважно після обіду, оскільки у першій половині дня діти зобов’язані відвідувати угорські школи. У зв’язку з цим програма сформована так, щоб не перезавантажувати учнів.

Нагадаємо, станом на весну 2023 року в Угорщині не було жодної української школи, натомість на Закарпатті – понад 100 угорських навчальних закладів.

Читайте також:
Зеленський зустрівся з президенткою Угорщини: обговорили спільні ініціативи на Закарпатті та не тільки

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.