Рада ухвалила закон про легалізацію медичного канабісу в першому читанні. Тимошенко хоче референдум

Верховна рада ухвалила у першому читанні урядовий законопроєкт №7457 про легалізацію медичного канабісу. 268 парламентарів проголосували “за”.

Про це 13 липня повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Як зазначив нардеп, фракція “Слуга народу” дала 183 голоси за законопроєкт, “Європейська солідарність” – 10, “Голос” – 19, група “Відновлення України” – 11 голосів, “Довіра” – 12, “За майбутнє” – 8, “Платформа за життя” – 16. Позафракційні нардепи дали 8 голосів.

Лише один голос був від фракції “Батьківщина”.

Документ чекав на схвалення парламенту понад рік, сама ж ініціатива просувалася значно довше. Тепер ухвалений законопроєкт має пройти друге читання, а потім його повинен підписати Володимир Зеленський.

Водночас нардепи з фракції “Батьківщина”, зокрема серед яких Юлія Тимошенко, пропонують питання вирощування та виробництва конопель вирішувати на всеукраїнському референдумі. Відповідний законопроєкт №9488 зареєстровано у Верховній Раді 12 липня.

Законопроєкт №7457

Проєкт закону “Про регулювання обігу рослин роду коноплі в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності для створення умов щодо розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни” передбачає розширення доступу пацієнтів з онкозахворюваннями та посттравматичними стресовими розладами до необхідних методів лікування та лікарських засобів. Йдеться насамперед про регулювання обмеженого обігу:

  • канабісу;
  • смоли канабісу;
  • екстрактів та настойок канабісу;
  • тетрагідроканабінолу (ТГК).

Тож автори законопроєкту №7457 пропонують дозволити в Україні обмежений обіг канабісу:

  • Для лікування неврологічних захворювань, хронічного болю невропатичного походження, захворювань травного тракту, проблем психічного характеру та паліативної допомоги виключно за рецептом лікаря.
  • Для дослідження канабіноїдів українськими науковцями та розвитку фармацевтичної галузі.

Як писала “Новинарня“, напередодні Володимир Зеленський наголосив на необхідності легалізації медичного канабісу в Україні. Глава держави зазначив, що Україна має створити найсильнішу в Європі галузь ментальної та фізичної реабілітації і це стосується як будівництва реабілітаційних центрів так і підготовки відповідних кадрів.

Зокрема, Зеленський заявив про це під час під час виступу в Раді до Дня Конституції в Україні.

“Щоб всім нашим громадянам, українкам та українцям, не довелося терпіти біль, стрес та травми війни, ми маємо нарешті чесно легалізувати для усіх, хто цього потребує, ліки на основі канабісу. Відповідні наукові дослідження та контрольоване українське виробництво”, — сказав він.

Відповідний законопроєкт підтримав і Кабінет міністрів, зазначивши, що він розширить доступ до препаратів медичного канабісу для лікування низки хвороб, зокрема онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни.

Зазначимо, що у 2021 році Рада провалила голосування за легалізацію медичного канабісу — не вистачило голосів. “За” проголосували лише 184 депутати.

У 2021 році уряд ухвалив постанову, якою кілька речовин на основі канабісу прибрали зі списку заборонених для обігу в Україні. Ліки на основі цих речовин використовують для полегшення побічних реакцій після хімієтерапії. Однак експерти тоді пояснювали, що рішення допоможе лише невеликій кількості людей, оскільки для ширшого використання препарати потрібно поєднувати з іншими речовинами, які все одно залишались забороненими в Україні.

Довідково:
Марихуана, або канабіс, — це психоактивний засіб, що видобувають із рослин коноплі. Розрізняють дві його основні активні речовини — канабідіол (КБД) та тетрагідроканабінол (ТГК). Саме від їхнього співвідношення залежить, які властивості має той чи інший вид канабісу.
ТГК стимулює нервову діяльність і може викликати психоактивні побічні ефекти чи так зване відчуття «кайфу». КБД ж навпаки має заспокійливі властивості. Саме канабіс із високим вмістом КБД і низьким вмістом ТГК використовують у медичних цілях: він не викликає «дивних відчуттів» і звикання, а натомість розслабляє м’язи, полегшує біль та допомагає заснути.

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна