#Час підписати закон книжковий закон: у соцмережах влаштували флешмоб до річниці ухвалення закону про заборону російської видавничої продукції, досі не підписаного Зеленським

Користувачі соцмереж, серед яких відомі письменники, видавці, громадські та політичні діячі влаштували флешмоб із закликом підписати закон 2309-ІХ про заборону російського книжкового імпорту.

Учасники акції, до якої вже долучилися Оксана Забужко, Валерій Пекар, Володимир В’ятрович, Тамара Горіха Зерня, Ганна Гопко, Ігор Козловський, видавці Антон Мартинов, Олександр Красовицький, Віктор Круглов, Юлія Орлова та інші, розміщують у соцмережах малюнок відомого художника Нікіти Тітова з закликом до президента і хештегом #ЧасПідписатиКнижковийЗакон.

Про це повідомляє ініціатива “Українська книжкова революція”.

“Видавнича продукція агресора – це теж окупація. Пане Президенте, підтримайте позицію парламенту, книжкової спільноти і громадянського суспільства. Виконайте свій конституційний обов’язок. Захистіть наш культурний простір від “русского міра”, – пишуть учасники флешмобу.

Передісторія

Нагадаємо, 8 липня 2022 року президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження”. Це один із двох “книжкових” законів, підписання яких вимагали українські письменники, видавці й громадські активісти.

Водночас залишається без підпису інший “книжковий” закон, ухвалений 19 червня 2022 року – “Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення обмежень на ввезення та розповсюдження видавничої продукції, що стосується держави-агресора, Республіки Білорусь, тимчасово окупованої території України”.

Закон забороняє імпорт і розповсюдження видавничої продукції з Росії та Білорусі, передбачає видання книг в Україні мовою оригіналу або в перекладі на українську мову, мови ЄС чи корінних народів України, перекриває можливості ввезення видань антиукраїнського змісту.

Закон 2309-ІХ був розроблений спільно представниками громадянського суспільства, видавничої спільноти та влади і ухвалений 306 голосами депутатів парламенту 19 червня 2022 року. 20 червня закон було передано на підпис президенту, але досі не підписано.

За висновком громадських активістів, торік його підписанню протидіяв міністр культури Олександр Ткаченко, який раніше офіційно підтримував цей закон як до, так і після ухвалення, але потім змінив позицію.

У травні 2023 року співкоординатор руху “Простір свободи” і лідер ініціативи “Українська книжкова революція” Тарас Шамайда подав до Президента України петицію з закликом невідкладно підписати закон, яка за лічені дні набрала необхідні 25 тисяч підписів.

“Ситуація, коли парламент, книжкова галузь і громадянське суспільство одностайні у підтримці Закону 2309-ІХ, і лише відсутність Вашого підпису дозволяє Росії і далі руйнувати наш книжковий ринок, є незрозумілою і неприйнятною”, – ідеться в петиції.

Із 30 травня петиція перебуває на розгляді президента України.

Читайте також:
Петиція до Зеленського із закликом підписати закон про заборону російського книжкового імпорту набрала необхідні підписи

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна