“Суд” в окупованому Криму пред’явив журналісту Єсипенку обвинувачення

 

В окупованому Криму на засіданні Сімферопольського районного “суду” заарештованому журналістові “Радіо Свобода” Владиславу Єсипенку пред’явили обвинувальний висновок.

Про це інформує “Крим.Реалії” в четвер, 15 липня.

“Російський “прокурор” оголосив обвинувальний висновок. Так, Владислава Єсипенка обвинувачують за статтею 223-1. Кримінального кодексу Росії (незаконне виготовлення вибухових речовин, переробка або ремонт вибухових пристроїв) і за статтею 222.1 КК Росії (незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, її основних частин, боєприпасів)”, – йдеться в повідомленні.

Санкції обох статей, що інкримінуються Єсипенку, передбачають до 12 років позбавлення волі. Максимальний строк покарання за сукупністю двох статей – 18 років позбавлення волі.

Як уточнює “Крим.Реалії”, обвинувачення у шпигунстві і роботі на українську розвідку в обвинувальному висновку відсутнє.

Після оголошення обвинувального висновку Єсипенко заявив, що провину не визнає.

Крім того, на засіданні адвокат Дмитро Дінзе представив суду угоду з дружиною Владислава Катериною Єсипенко, на підставі якої він буде представляти інтереси обвинуваченого.

Після заяви адвоката Дінзе ним було подано клопотання про ознайомлення з матеріалами справи. У зв’язку з цим у засіданні оголошено перерву. Наступне відбудеться 6 вересня.

Читайте також:
“Свободу Владиславу Єсипенку!”: в Києві пройшла акція солідарності з ув’язненим у окупованому Криму журналістом. ВІДЕО

Як інформувала “Новинарня“, 16 березня російська ФСБ повідомила, що в анексованому Криму ФСБ затримала громадянина РФ, який начебто збирав за завданням української розвідки інформацію про місця масового перебування людей і мав у своєму автомобілі вибуховий пристрій.
Інформація про затриманого з’явилася в день сьомих роковин так званого “референдуму” про анексію Криму Росією.
Фрілансера “Радіо Свобода” Владислава Єсипенка, що має подвійне громадянство, узяли під варту за звинуваченням у виготовленні вогнепальної зброї і боєприпасів.
Однак не виключено, що йому закинуть й нові статті: ФСБ вже заявила, що Єсипенко нібито проводив “розвідувально-підривну діяльність в інтересах українських спецслужб”.
Журналістові окупаційна адміністрація призначила “державного захисника” Віолетту Синєглазову, що раніше відстоювала інтереси слідства в інших політично мотивованих справах проти українців. За першої нагоди Єсипенко відмовився від такої “адвокатки”.
Дружина фрілансера Катерина Єсипенко заявила, що її чоловіка змусили давати свідчення під тортурами.

17 березня українські правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом затримання й арешту в Криму Владислава Єсипенка.

Читайте також:
В окупованому Криму “суд” продовжив на пів року арешт журналіста Єсипенка

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна