Рада засудила дії Білорусі щодо літака Ryanair і затримання Протасевича

 

Парламент підтримав постанову “Про заяву Верховної Ради щодо інциденту з примусовою посадкою літака компанії Ryanair у Мінську”, з якого зняли ексголовного редактора телеграм-каналу NEXTA Романа Протасевича.

Заяву підтримали 280 нардепів під час засідання у четвер, 3 червня. “Проти” проголосували 19 парламентарів – колишній “слуга народу” Євгеній Шевченко та представники ОПЗЖ.

Згідно з текстом, Верховна Рада засудила дії білоруської влади, яка “поставила під загрозу безпеку пасажирів та екіпажу”, а також затримання опозиційного журналіста Романа Протасевича.

“Верховна Рада України закликає білоруську владу негайно звільнити Романа Протасевича і всіх політичних в’язнів, зупинити свавілля і тортури, до яких вдаються органи безпеки Білорусі щодо утримуваних під вартою громадян Білорусі, а також гарантувати повагу до прав людини відповідно до міжнародних зобов’язань”, – йдеться в заяві.

Парламент України також висловив солідарність із позицією держав Європейського Союзу та Сполучених Штатів, а також підтримав рішення Кабінету міністрів про закриття для Білорусі українського авіапростору.

Згідно з очікуваннями авторів проєкту, його ухвалення стане черговим кроком до зміцнення міжнародного співробітництва України з міжнародними організаціями, урядами та парламентами держав світу.

Читайте також:
Україна разом зі ще 20 державами вимагає негайно звільнити
білоруського журналіста Протасевича

Як писала “Новинарня“, 23 травня білоруські силовики затримали ексредактора опозиційного телеграм-каналу Nexta Романа Протасевича, який перебував на борту літака ірландської авіакомпанії Ryanair, що здійснював рейс із грецьких Афін до литовського Вільнюса.
Для цього Білорусь підняла в повітря військовий винищувач і змусила літак здійснити посадку в Мінську, хоча лайнер був ближче до Вільнюса. Усіх пасажирів змусили вийти й кілька годин обшукували та не пускали назад у літак. Зрештою повітряному судну дозволили вилетіти в аеропорт призначення.
Крім Протасевича, була затримана його дівчина Софія Сапега, яка разом із ним літала на відпочинок у Грецію. За даними Європейського гуманітарного університету (розташованого у столиці Литви Вільнюсі), де вона навчається, Софія – громадянка Росії.
Імовірно, повідомлення про мінування літака, на підставі якого лайнер посадили в Мінську, інспірувало КДБ Білорусі у співпраці з російськими спецслужбами.
Примусова посадка іноземного літака в Білорусі викликала різке засудження у США, Євросоюзі та в МЗС України. Польща і Литва назвали її “актом державного тероризму”.
Після цього Україна та захід почали вдаватися до санкцій проти Білорусі та закривати авіасполучення.

Читайте також:
НАТО закрило доступ до штаб-квартири для білоруських офіційних осіб

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна