НАТО закрило доступ до штаб-квартири для білоруських офіційних осіб

 

У НАТО з міркувань безпеки вирішили заборонити доступ для білоруських офіційних осіб до брюссельської штаб-квартири Альянсу.

Про це в понеділок, 31 травня, під час пресконференції напередодні віртуальної зустрічі міністрів закордонних справ та міністрів оборони країн-союзниць, що має відбутися 1 червня, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

“В тому, що стосується білоруських офіційних осіб…. Тут, у НАТО, ми постійно зважуємо на заходи безпеки. Ми вирішили заборонити доступ білоруському персоналу до штаб-квартири НАТО, на основі нашої оцінки заходів безпеки”, – сказав Столтенберг, якого цитує “Укрінформ”.

Він нагадав, що союзники по НАТО ухвалили потужну заяву, в якій рішуче засудили примусове приземлення цивільного літака в Мінську, закликали до незалежного міжнародного розслідування цього інциденту, оскільки він є не лише порушенням міжнародних норми і правил, але також є прямою атакою проти свободи слова та незалежної преси.

“Ми також закликали до негайного звільнення двох осіб, які були заарештовані під час силового приземлення, і чітко заявили, що вітаємо рішення багатьох країн НАТО запровадити санкції, включаючи обмеження доступу білоруських авіаліній до європейського повітряного простору, привітали рішення та заходи, що були імплементовані Європейським Союзом”, – додав керівник НАТО.

Як писала “Новинарня“, 23 травня білоруські силовики затримали ексредактора опозиційного телеграм-каналу Nexta Романа Протасевича, який перебував на борту літака ірландської авіакомпанії Ryanair, що здійснював рейс із грецьких Афін до литовського Вільнюса.
Для цього Білорусь підняла в повітря військовий винищувач і змусила літак здійснити посадку в Мінську, хоча лайнер був ближче до Вільнюса. Усіх пасажирів змусили вийти й кілька годин обшукували та не пускали назад у літак. Зрештою повітряному судну дозволили вилетіти в аеропорт призначення.
Крім Протасевича, на борт не повернулася його дівчина Софія Сапега, яка разом із ним літала на відпочинок у Грецію. За даними Європейського гуманітарного університету (розташованого у столиці Литви Вільнюсі), де вона навчається, Софія – громадянка Росії. Як і Протасевича, її також арештували білоруські силовики за обвинуваченням в адмініструванні опозиційного каналу.
Імовірно, повідомлення про мінування літака, на підставі якого лайнер посадили в Мінську, інспірувало КДБ Білорусі у співпраці з російськими спецслужбами.
Примусова посадка іноземного літака в Білорусі викликала різке засудження у США, Євросоюзі та в МЗС України. Польща і Литва назвали її “актом державного тероризму”.
Після цього Україна та захід почали вдаватися до санкцій проти Білорусі та закривати авіасполучення.

Читайте також:
ХАМАС спростував обвинувачення Білорусі в “мінуванні” літака Ryanair

“Піратство, спонсороване державою”: очільник Ryanair назвав примусову посадку літака в Мінську “викраденням”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна