Аваков прокоментував вирок Стерненку

 

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков вважає, що протести на підтримку колишнього лідера одеського “Правого сектору” Сергія Стерненка привели до несподівано різкої напруги.

Про це він сказав у ексклюзивному інтерв’ю у програмі “VIP з Наталією Мосейчук” у понеділок, 1 березня.

“Щоб ми бачили завжди межу: де є протест, а де летить сірник або летить граната. Це межа. У п’ятницю побутова подія… Рядовий протест привів до несподівано різкої напруги. Навіть я зі своїм досвідом цього не очікував: що буде така напруга. Низка випадковостей показала, що, виявляється, напруга занадто висока. Особливо, коли її хтось підігріває”, – сказав Аваков.

Він також зазначив, що баланс в суспільстві між задоволеними і незадоволеними іноді зміщується в критичну точку, і тому на нього потрібно адекватно реагувати.

На запитання Наталії Мосейчук про те, чи можливий розвиток подій, схожий на ситуацію на шталт штурму Капітолію, Аваков відповів:

“Звісно. І у разі, якщо може бути Капітолій, у нас завжди є запасний варіант. Він і вчора був. Я радий, що він не знадобився”.

“Я вважаю, що вирок у цій справ в такому аспекті з такою мірою інтенсивності у дні (річниці подій на Майдані. – Н.) Майдану, це свого роду провокація”, – зазначив очільник МВС.

Також, зі слів Авакова, Зеленський дізнався про вирок одеському активісту Сергію Стерненку із повідомлень у ЗМІ.

“Ми з ним (Зеленським – Н.) зідзвонились у день, коли оголошувався вирок. Я про це дізнався, тому що в Одесі запросили багато сил поліції. Ми побачили, що там відбувається радикалізація процесу, який чомусь тривав п’ять років, а зараз – фінал. А Зеленський дізнався про все, коли ввечері у пресі з’явилась інформація”, – пояснив Аваков.

Також глава МВС зазначив, що активісти, котрі вийшли на захист Стерненка, розгойдують українську державність, що, на його думку, небезпечно.

“У нас як все відбувається: зібрався мітинг, на який прийшло багато людей – я повинен на ньому заселфитись. І це проблема, бо українські політики не є державниками”, – додав Аваков.

Читайте також:
“Правди!”: в Україні почалися акції проти вироку активісту Сергію Стерненку. ФОТО, ВІДЕО

Спалений шолом, сніжки, газ і “запах Майдану”: як Київ протестував проти ув’язнення Стерненка. ФОТОРЕПОРТАЖ

Прокурор Одещини виступив зі зверненням щодо справи Стерненка

“Можливо, остання мирна акція”: тисячі людей у Києві вимагали волі Стерненку і судової реформи. ФОТО, ВІДЕО

23 лютого Приморський суд Одеси оголосив вирок активістові Сергію Стерненку у справі за обвинуваченням у викраденні людини – сім років і три місяці ув’язнення з конфіскацією половини майна. Його забрали до СІЗО.

Справа стосувалася викрадення людини в 2015 році, а саме – тодішнього депутата Комінтернівської районної ради Одещини Сергія Щербича, керівника осередку проросійської партії “Родіна”.
Потерпілий заявляв, що його викрали, били, катували і вимагали відмовитися від депутатського мандату.
8 вересня 2015 року Стерненка заарештовували за підозрою у викраденні. Він тоді був лідером одеського “Правого сектора”.

Обвинувачення просило позбавлення волі для Стерненка на вісім років із конфіскацією майна.

Сергій Стерненко заперечує причетність до інкримінованих злочинів, зазначивши в суді, що підставою для відкриття низки кримінальних справ стала бездоказова заява Сергія Щербича про напад на нього і викрадення “заради 300 гривень”, а також знайдена слідчим у помешканні підсудного зброя.

Паралельне кримінальне переслідування колишнього лідера “Правого сектору” Одещини Сергія Стерненка пов’язане, зокрема, і з його самозахистом.
На Стерненка у 2018 році в Одесі тричі вчиняли замахи. Активіст заявляв, що напад організував мер міста Геннадій Труханов та/або місцева поліція, чиї зловживання викривав Стерненко.
7 лютого активіста побили биткою. 1 травня невідомий вистрілив у Стерненка ззаду з травматичної зброї. Незважаючи на прохання Сергія, йому так і не надали охорону.
Втретє на Стерненка нападали пізно ввечері 24 травня 2018 року, коли він із дівчиною підходив до свого будинку на вулиці Фонтанська дорога. Активіст встиг застосувати свій ніж, поранивши обох нападників, один із яких невдовзі помер.

Розслідування цих нападів на Стерненка не просунулося.
Здогадно, в організації замахів могли брати участь представники одеської влади, кримінальних кіл та поліції.

Переїхавши до Києва з міркувань безпеки, Стерненко став впливовим блогером, громадським активістом, який різко критикує вже нову владу та керівництво МВС.

У квітні 2020 року стало відомо про наміри нового генпрокурора Ірини Венедіктової оголосити підозру Стерненкові за “умисне вбивство”.

На підтримку Стерненка масово виступили футбольні ультрас, ця тема стала помітною в соцмережах. Водночас “гасити” цю ініціативу взялося керівництво партії “Нацкорпус”.

18 травня 2020 року Стерненко ходив на допит до київського управління СБУ. Однак у Службі безпеки тоді зазначили, що допит не пов’язаний з оголошенням підозри. З іншого боку, далася взнаки масова акція на підтримку Сергія Стерненка під стінами СБУ.

Підозру Стерненкові у випадку про самозахист оголосили 11 червня 2020 року, ще раз викликавши його до СБУ.

Того дня пресцентр СБУ виклав не підтверджену судом версію слідства, назвавши це “як було насправді”. Відповідно до цієї  версії, Сергій Стерненко 24 травня 2018 року під час чергового нападу на нього в Одесі не лише оборонявся, а й нібито наздогнав за 100 метрів та ударив ножем у серце одного з нападників, Івана Кузнєцова, внаслідок чого той помер.

Активіст вважає підозру політично мотивованою та розплатою за викриття влади Одеси, керівництва МВС та поліції, протидію проросійським силам.

Мітинги на підтримку Стерненка під Шевченківським судом у Києві 13 і 15 червня 29020 року супроводжувалися сутичками активістів із поліцією.

Тоді суддя Володимир Бугіль відправив Сергія Стерненка під цілодобовий домашній арешт на 60 діб. Спершу йшлося про місце відбування домашнього арешту за місцем приписки – у військовій частині в Одесі, однак невдовзі райсуд вніс уточнення, і Стерненко залишався за місцем фактичного проживання в Києві.

29 січня 2021 року суд пом’якшив запобіжний захід для Сергія Стерненка.

Читайте також:
Стерненка переведуть в окрему камеру одеського СІЗО. Він написав листа

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна