Замах на Стерненка “відстежувало” авто радника голови обласної поліції, – слідство

доповнено

Під час другого нападу на активіста Сергія Стерненка в Одесі (1 травня 2018 року, коли в Сергія стріляли гумовими кулями) поруч було зафіксовано автомобіль, який належав родині радника голови ГУ Нацполіції Одещини Руслана Форостяка. Він повертався до місця події, коли Стерненко затримував нападника – раніше судимого Абзала Баймукашева.

Про це йдеться в статті видання “Слідство.інфо“, оприлюдненій 19 квітня.

Із цього випливає, що близька до поліції особа могла спостерігати за виконанням вочевидь замовного замаху на Стерненка.

Про авто, яке було поруч із місцем злочину, поїхало і потім знову повернулося, стало відомо завдяки випадковому свідку – моряку, який устиг зафіксувати номер машини. Ця інформація міститься в матеріалах слідства. “Слідство.інфо” отримало протокол допиту свідка від власних джерел.

“На проїжджій частині вздовж тротуару навпроти моїх вікон був припаркований автомобіль марки Mercedes-Benz Е серії, темно синього кольору номерний знак 555-73 ОТ“, – розповідав моряк.
За словами свідка, чоловік сів за кермо і поїхав. Ситуація насторожила моряка, відтак він вирішив сфотографувати машину. Та незабаром він помітив її вдруге. Авто проїжджало поруч із місцем злочину вже в момент затримання стрільця, коли приїхала поліція. З його слів, водій зупинився і ходив неподалік: “Цей чоловік звернув мою увагу на себе тим, що постійно озирався навкруги”.
Свідок розповів, що почув крик, який доносився з вулиці Сегедської (місце замаху – “Н”). Визирнувши у вікно, він побачив трьох чоловіків, які вибігли з арки будинку. Двоє серед них, як потім з’ясувалося, були Стерненко і його нападник.

Водієм виявився Костянтин Карбенюк, який тоді був тренером спортивного єдиноборства в одному з клубів Одеси.

Однак за даними, які “Слідство.інфо” отримало від декількох джерел в правоохоронних органах, згаданий Mercedes-Benz зареєстрований на дружину тодішнього радника голови поліції в Одеській області Руслана Форостяка. Авто цієї ж марки є і в офіційній декларації самого колишнього правоохоронця.

Форостяк був радником голови управляння Нацполіції області Дмитра Головіна та залишався на цій посаді і після того, як Головін звільнився з поліції та потрапив під слідство НАБУ. Форостяк залишив роботу в поліції лише наприкінці 2019 року.

У розмові з журналістом Руслан Форостяк підтвердив, що авто належало його дружині, але запевнив, що жодного стосунку до нападу на Стерненка не має. За його словами, він нібито значно раніше продав “Мерседес”, який був на місці злочину.

“Та машина була продана, я вже не пам’ятаю, чи в 15-му, чи в 16-му році, хлопцю, який… ну…. Але я її, звісно, з обліку не знімав, тому що він не до кінця зі мною розрахувався, тому домовленість була така — як він розрахується, то я переоформлю. До цього дня він толком не розрахувався. Там щось заборгував. Тому його особа встановлена, з ним також слідчі дії проводилися”, — сказав Форостяк.

Він наголосив, що це (присутність машини на місці замаху на Стерненка) – “просто випадковість”.

Водночас “Слідство.інфо” оприлюднило фото, на яких зафіксовано, що це саме авто у 2019 році паркувалося біля управління Нацполіції в Одеській області.

Руслан Форостяк припустив, що Карбенюк міг приїздити туди у своїх справах, оскільки фігурував в одному з кримінальних проваджень, яке вела поліція.

Зі слів Форостяка, він уже давав свідчення щодо цього епізоду і “Мерседеса” на місці злочину.
“Я ще після другого нападу давав свідчення і поліцейським по цьому приводу, і СБУ. Тому що СБУ повторно проводила слідчі дії… Десь чи рік тому, коли передали цю справу в СБУ. Вони повторно опитували всіх свідків і проводили ще ряд слідчих дій. Я давав… Був на допиті, давав пояснення з цього приводу”, – сказав колишній радник голови одеської поліції журналістам.

ДОПОВНЕНО. Уранці в понеділок, 20 квітня, Руслан Форостяк у себе в фейсбуці назвав статтю “Слідства.інфо” “липовою сенсацією”.

“Сам Стерненко та інші, м’яко кажучи, перебільшують значення для людства самого Стерненка, щоб заради нього виникла ціла поліцейська змова, але якщо навіть так, то хіба не дивно, що на “справу” послали авто опосередковано пов’язане зі мною – яке дійсно колись належало мені і я ним користувався, це ж маячня”, – написав Форостяк.

За його словами, це авто “негайно було оголошено в розшук, і як тільки мені це стало відомо, я надав слідчим та оперативникам анкетні дані нового власника, якого згодом допитали на причетність, і з того, що мені відомо, був проведений весь комплекс слідчих дій відносно цього факту”.

“Важливо є те, що саме одеські поліцейські розписали схему нападу, включаючи всі факти і згадане авто, і передали ці матеріали до СБУ, дивно ж, якщо мова про змову”, – зазначив Форостяк.

Він пише: СБУ провела повторне слідство та перевірку згаданих фактів, і “ніякої поліцейської змови чи моєї особистої причетності виявлено не було”.

Руслан Форостяк припустив, що ці матеріали справи “витягли саме зараз”, бо, “певно, то така лінія захисту, зважаючи, що знову лунає прізвище Стерненка у справі з перебільшенням самооборони при третьому нападі на нього”.

Як відомо, у 2018 році на опозиційного громадського активіста Сергія Стерненка в Одесі було скоєно три замахи. Під час третього замаху Сергій оборонявся, й один із двох нападників помер.

Сам активіст заявляв про ймовірну причетність поліції до нападів на нього.

Розслідування веде СБУ.

Нещодавно новий генпрокурор Ірина Венедіктова заявила про наміри повідомити Стерненкові про підозру в убивстві.

Читайте більше:
“Проти мене – проросійські й аваковські”: велике інтерв’ю з Сергієм Стерненком

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна