“Тупицький, вали до Ростова!”: до дому голови КС привезли шибеницю й гармату. ФОТО

 

Активісти громадських організацій “Автомайдан” і “Центр протидії корупції” влаштували автопробіг із центру Києва до будинку голови Конституційного Суду Олександра Тупицького з вимогою його відставки.

В акції “Тупицький, вали до Ростова!” в суботу, 7 листопада, взяли участь близько 30 автомобілів.

Фото: Укрінформ

Активісти зібралися біля стадіону “Динамо” і рушили до маєтку голови КС під Києвом.

На одній з автівок встановлена символічна гармата, ще на одній – шибениця.

“Виїжджаємо до Тупицького…” – написав у фейсбуці голова “ЦПК” Віталій Шабунін, поширивши фото з шибеницею.

Фото: ФБ Віталій Шабунін

За словами організаторів акції, учасники автопробігу мають намір “передати Тупицькому квиток до Ростова”.

Минулої п’ятниці ми разом принесли до будівлі Конституційного Суду квиток до Ростова, адже саме там місце для суддів-зрадників, які скасували е-декларування. Однак судді КСУ так і не скористалися своїм квитком та продовжують розглядати закони, скасування яких поставить під загрозу європейське майбутнє нашої держави.
А тому настав час проїхатися додому до голови КСУ Олександра Тупицького та передати запрошення до Ростова (й не тільки його) особисто. Якщо треба – підвезти його до кордону”, – ішлося в анонсі акції.

“Якщо ви на цьому тижні планували перевзути ваш автомобіль на зимову гуму, ви, напевне, знаєте, що робити зі старим літнім комплектом”, – зазначили також організатори.

Адвокат Масі Найєм, який бере участь в акції, повідомив, що автомобілі активістів пропустили до воріт маєтку Тупицького.

Охорону маєтку забезпечують поліцейські.

Як розповів Найєм, під час того, як грав Гімн України, поліцейський стояв із рукою на серці. “Повільно, але ми змінюємось. Це круто”, – зазначив ветеран-АТОвець.

Фото: ФБ Масі Найєм

На фото можна побачити, що руку на серці тривають щонайменше двоє поліціянтів.

Читайте також:
Рада не призначила “своїх” суддів КС, новий конкурс триватиме близько трьох місяців

Як інформувала “Новинарня“, 27 жовтня Конституційний Суд України ухвалив рішення за конституційним поданням депутатів щодо відповідності Основному закону низки положень антикорупційного законодавства (закону “Про запобігання корупції”) та визнав неконституційними окремі його моменти.
28 жовтня Конституційний Суд оприлюднив це рішення. Зокрема, КС визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за недостовірне декларування. Ця стаття ККУ передбачає відповідальність у вигляді штрафу чи позбавлення волі за подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Як з’ясувалося, КС ухвалив скандальне рішення перед розглядом протоколів за порушення правил декларування двома його суддями. А голова КС Тупицький не задекларував землю під Ялтою, власником якої став після анексії Криму.

Після цього Національне агентство з питань запобігання корупції заявило, що розгляд Конституційним Судом положень антикорупційного законодавства в закритому режимі був прямим порушенням ст. 147 Конституції.
Того ж дня ввечері Національне агентство з питань запобігання корупції на підставі рішення КС закрило реєстр електронних декларацій.

29 жовтня в НАЗК заявили, що Конституційний Суд України позбавив Національне агентство з питань запобігання корупції доступу до державних реєстрів, необхідних для проведення спеціальної перевірки декларацій кандидатів на керівні посади до органів влади. А відтак – заблокував призначення керівних кадрів органів влади, у тому числі переможців місцевих виборів.

В ЄС назвали рішення КСУ про недостовірне декларування підставою для тимчасового призупинення безвізу.

29 жовтня Кабінет Міністрів на позачерговому засіданні, ініційованому президентом, прийняв розпорядження, яке зобов’язало Національне агентство з питань запобігання корупції забезпечити відкритий цілодобовий доступ до публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій.

Президент Володимир Зеленський скликав термінове засідання Ради національної безпеки і оборони для визначення заходів невідкладної належної реакції держави на загрози і виклики національній безпеці та обороні країни.

На засіданні РНБО Зеленський дав доручення невідкладно зареєструвати у Верховній Раді законопроєкт, у якому передбачається відновлення доброчесності судочинства у Конституційному Суді.
Як з’ясувалося, цей проєкт закону передбачає відсторонення за рішенням парламенту всіх суддів КС, незалежно від термінів їхніх повноважень та того, хто їх призначав (КС формується так: 6 суддів – від президента, 6 – від Верховної Ради, 6 – від з’їзду суддів). Опозиція бачить у цьому наміри Банкової узурпувати вплив на судову гілку влади.

30 жовтня Національне агентство з питань запобігання корупції виконало розпорядження уряду й відкрило доступ до реєстру електронних декларацій.

Депутати з монобільшості ВР закликали подати у відставку суддів КС, які голосували за скасування кримінальної відповідальності за недостовірне декларування інформації (це голова КС Олександр Тупицький, судді Віктор Городовенко, Ірина Завгородня, Олександр Касьмінін, Віктор Кривенко, Олександр Литвинов, Володимир Мойсик, Сергій Сас, Ігорь Сліденко, Петро Філюк, Галина Юровська), та 4 листопада принесли їм заяви про відставки.

Надалі Верховна Рада поновила спроби призначити до КС двох суддів за своєю квотою, але провалила голосування.

Читайте також:
Законопроєкт президента щодо КСУ має ознаки конституційного перевороту, – Тупицький

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна