Штаб: за час перемир’я кількість обстрілів зменшилася в 5,5 разів, кількість втрат – в 14 разів

 

Порівняно з “попереднім періодом” кількість втрат Об’єднаних сил зменшилась більш ніж у 14 разів, кількість обстрілів – у п’ять з половиною разів.

Про це повідомив заступник командувача Об’єднаних сил генерал-майор Богдан Бондар на брифінгу щодо ситуації в районі проведення Операції об’єднаних сил в середу, 4 листопада.

З його слів, з 27 липня до сьогодні зафіксовано 224 порушення режиму припинення вогню проросійськими найманцями. За аналогічний період минулого року було близько 1200 обстрілів.

“Тобто цифра стала у понад 5 разів меншою”, – зазначив генерал-майор Богдан Бондар, якого цитує пресцентр МОУ.

Загалом з початку року, станом на 1 листопада 2020 року зафіксовано 2360 обстрілів позицій наших військ, з них 814 — обстріли із застосуванням озброєння, забороненого Мінськими домовленостями.
Бойові втрати склали 405 військовослужбовців:

  • безповоротні — 49;
  • санітарні — 356.

За інформацією штабу, кількість загиблих та поранених військовослужбовців Збройних Сил України від безпосередніх бойових дій у районі проведення ООС за період з 27 липня по 4 листопада 2020 року склала 14 військовослужбовців (безповоротних — 3, санітарних — 11), а за аналогічний період до запровадження цього режиму — 197 військовослужбовців (безповоротних — 17, санітарних — 180).

“Противник продовжує удосконалювати фортифікаційне обладнання своїх позицій, зокрема і з прихованим просуванням в напрямку підрозділів Об’єднаних сил. Зазначена тактика дій російсько-окупаційних військ супроводжується постійним веденням розвідки, у тому числі із широким застосуванням безпілотних авіаційних комплексів, засобів радіоелектронної розвідки та радіоелектронної боротьби російського виробництва”, – сказав Бондар.

Він додав, що командування Об’єднаних сил фіксує всі порушення режиму тиші російсько-окупаційними військами.
Підрозділи ОС готові надати гідну відповідь ворогу у разі виникнення загрози життю та здоров’ю військовослужбовців чи цивільного населення.

Читайте також:
Загиблі герої жовтня 2020: ФОТО, ІСТОРІЇ

Як інформувала “Новинарня“, 22 липня Тристороння контактна група (Україна, Росія, ОБСЄ) на відеоконференції досягнула домовленостей “стосовно додаткових заходів щодо посилення режиму припинення вогню”.

“Всеосяжне, стійке та безстрокове перемир’я” почалося з 00:01 (за київським часом) 27 липня 2020 року. Воно має виконуватися керівництвом Збройних сил України та керівництвом збройних формувань ОРДЛО “на весь період до повного всеосяжного врегулювання конфлікту”.

Офіс президента України назвав ці домовленості “проривом”. Президент Володимир Зеленський закликав усіх лідерів країн “нормандського формату” зафіксувати цю угоду про припинення вогню.

“Перемир’я” має ширші обмеження, ніж попередні подібні “режими тиші” – заборону на наступальні та розвідувально-диверсійні дії, інженерне облаштування позицій, використання будь-яких видів літальних апаратів сторін; застосування дисциплінарних заходів за порушення режиму припинення вогню тощо.
Уперше для спостереження за дотриманням “режиму тиші” в підрозділи відряджені офіцери зі штабів із досвідом миротворчих операцій.

Протягом серпня, у час дії “перемир’я”, командування відзначило відсутність бойових втрат (загиблих) з боку українських військ. При цьому було зафіксовано 55 випадків, коли окупанти відкривали вогонь – у штабі здебільшого називали це “провокативними пострілами”.
Також протягом періоду “перемир’я” штаб ООС неодноразово фіксував інженерне облаштування позицій противника (копання окопів) у бік фронту.

У вересня внаслідок бойових дій загинули п’ять українських воїнів (із них унаслідок обстрілів – один, Тарас Кубійович), зафіксовано щонайменше 60 обстрілів.

Після загибелі Кубійовича командування ОС дало “ще одну можливість так званим “ДНР” та “ЛНР” виконати вимоги” укладеної ТКГ домовленості про дотримання повного і всеосяжного режиму припинення вогню”.

Президент Зеленський неодноразово заявляв, що “режим тиші” на Донбасі триває.

Читайте також:
“Інколи буває страшно від цієї тиші. Ми до неї не звикли”. Як у фронтовій Жованці вчаться жити без обстрілів і вперше за шість років перекривають дахи

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна