“Окопів нема, до удару готові”. Командувач ОС Кравченко відповів на залякування Пушиліна

 

Слова ватажка угрупування “ДНР” Дениса Пушиліна з приводу того, що військові ЗС України за час “перемир’я” облаштували інженерні укріплення під Горлівкою в бік противника, і це дає окупантам підстави для відкриття вогню на ураження, не відповідають дійсності.

Про це ввечері в суботу, 5 серпня, заявив командувач Об’єднаних сил генерал-лейтенант Володимир Кравченко.

“Мною, командувачем Об’єднаних сил, разом із керівником української сторони СЦКК здійснено перевірку фактів, викладених в заяві так званого голови “ДНР” щодо обладнання українською стороною інженерних споруджень в районі населеного пункту Шуми Донецької області з відповідними координатами (48°22′57′′N 37°56′55′′E).
За результатами перевірки встановили, що це звинувачення не відповідає дійсності та є провокаційним і несе за собою політичну складову, яка має на меті зрив домовленостей, що були досягнуті 22 липня 2020 року Тристоронньою контактною групою про додаткові заходи з дотримання повного і всеосяжного режиму припинення вогню”, – ідеться в заяві генерала Кравченка, яку поширив пресцентр ОС.

“За вказаний період українська сторона порушень домовленостей в населеному пункті Шуми не здійснювала, так як і протилежна сторона”, – наголосив командувач.

“В разі застосування вогневого впливу збройними формуваннями Російської Федерації по території України командування Об’єднаних сил залишає за собою конституційне право на захист територіальної цілісності України з наданням адекватної відповіді всіма наявними силами та засобами”, – зазначив Кравченко.

Як інформувала “Новинарня“, вранці 5 серпня сепаратистські ЗМІ поширили таку інформацію: ватажок угруповання “ДНР” Денис Пушилін заявив, що прийняв рішення “видати наказ” про знищення позицій Збройних сил України, які нібито були облаштовані “на порушення домовленостей” біля селища Шуми.
Маріонетковий керівник закликав українську сторону “з 8:00 години 7 вересня 2020 року забезпечити відсутність особового складу в зазначеному районі”, щоб уникнути людських жертв унаслідок удару в зазначеному районі.
Також Пушилін закликав спеціальну моніторингову місію ОБСЄ здійснити моніторинг операції в означений час.

Читайте також:
“Скільки протримається перемир’я? На все воля Божа”. Репортаж із Південного під Горлівкою. ФОТО, ВІДЕО

Як інформувала “Новинарня“, 22 липня Тристороння контактна група (Україна, Росія, ОБСЄ) на відеоконференції досягнула домовленостей “стосовно додаткових заходів щодо посилення режиму припинення вогню”.
Офіс президента України назвав ці домовленості “проривом”. Водночас опозиція виступила з критикою такої демілітаризації.

“Всеосяжне, стійке та безстрокове перемир’я” почалося з 00:01 (за київським часом) 27 липня 2020 року. Воно має виконуватися керівництвом Збройних сил України та керівництвом збройних формувань ОРДЛО “на весь період до повного всеосяжного врегулювання конфлікту”.

Президент Володимир Зеленський закликав усіх лідерів країн “нормандського формату” зафіксувати цю угоду про припинення вогню.

“Перемир’я” має ширші обмеження, ніж попередні подібні “режими тиші” – заборону на наступальні та розвідувально-диверсійні дії, інженерне облаштування позицій, використання будь-яких видів літальних апаратів сторін; застосування дисциплінарних заходів за порушення режиму припинення вогню тощо. Уперше для спостереження за дотриманням “режиму тиші” в підрозділи відряджені офіцери зі штабів із досвідом миротворчих операцій.

Протягом серпня, у час дії “перемир’я”, командування відзначило відсутність бойових втрат (загиблих) з боку українських військ.

Протягом “перемир’я” штаб ООС неодноразово фіксував інженерне облаштування позицій противника (копання окопів) у бік фронту.

Читайте також:
ООС: ворог застосував гранатомети під Авдіївкою

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна