Правоохоронними органами України не розслідуються питання, пов’язані з наданням українській церкві Томосу.
Про це у вівторок, 28 липня, заявив очільник ДБР Олександр Соколов у коментарі “Українській правді”.
“Відповідно до Конституції, держава відокремлена від церкви і не повинна втручатися в питання реалізації громадянами свого права на свободу віросповідання. В зв’язку з цим, будь-які питання, пов’язані з добровільним створенням чи об’єднанням релігійних общин, не перебувають в сфері повноважень правоохоронних органів. В площині функцій правоохоронців те, що стосується виключно власності чи насилля, на що ми реагуємо незалежно від релігійної приналежності”, – сказав директор відомства.
На уточнююче запитання Соколов зазначив, що ДБР жодним чином в рамках справи щодо можливого “розпалювання ворожнечі” не оцінює факт правомірності одержання Томосу.
Додамо, що, вітаючи українців із Днем Хрещення Руси-України, п’ятий президент Петро Порошенко зазначив, що в Україні розслідується справа за Томос, яким надано незалежність Православній церкві України.
Як інформувала “Новинарня“, 18 червня експрезидент Петро Порошенко під Печерським райсудом заявив, що щодо нього відкрито ще одне кримінальне провадження — щодо розпалювання релігійної ворожнечі через отримання Україною томосу.
Того ж дня Державне бюро розслідувань підтвердило, що здійснює слідство у справі щодо можливих незаконних дій вищих посадовців, які вчинили дії, спрямовані на розпалювання міжрелігійної ворожнечі при створенні Православної церкви України.
Читайте також:
Філарет заявив, що не приймає Томос. Бо не читав
Як писала “Новинарня“, 5 січня 2019 року у Стамбулі, в соборі Святого Георгія, відбулася церемонія підписання томосу про автокефалію Православної церкви України. 6 січня томос було вручено предстоятелю ПЦУ митрополиту Епіфанію. При цьому був присутній президент Петро Порошенко, який виступав “драйвером” процесу визнання канонічної ПЦУ.
На свято Різдва Христового в Софії Київській відбулося святкове богослужіння, де було перше продемонстровано томос.
Надалі почався процес переходу парафій РПЦ до ПЦУ, який загальмувався з перебігом виборів президента України. Надалі до ПЦУ перейшли більше 600 парафій.
Канонічну ПЦУ-УПЦ вже визнали, крім Константинополя, Елладська та Александрійська церкви.
Створення ПЦУ стало можливим, коли 29 листопада 2018 року синод Вселенського патріархату затвердив текст томосу про автокефалію для Української помісної православної церкви та проєкт статуту цієї церкви. Також було прийнято рішення про проведення Об’єднавчого собору в Києві.
Собор у Софії Київській відбувся 15 грудня 2018 року. Главою церкви обрали митрополита Бориспільського і Білоцерківського Епіфанія. Інтронізація митрополита Київського Епіфанія відбулася 3 лютого 2019 року, також за присутності президента Порошенка.
Читайте також:
Суд визнав законним прохання Порошенка до Константинополя про томос
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!