“Володю, де ти був, коли мого сина вбивали?!”: батько морпіха Журавля, померлого від ран під Зайцевим, звернувся до президента

 

автор: Олена Максименко
фото автора та Олександра Заклецького

Понад тисячу людей вийшли 27 липня на Банкову, під офіс президента, щоб висловитися на підтримку армії та проти демілітаризації на тлі “всеохопного” перемир’я. Організаторами акції стали Рух опору капітуляції та партія “Демократична сокира”.

Серед тих, хто виступав із промовами під ОП, був Сергій Журавель із Верхньодніпровського району Дніпропетровщини – батько морського піхотинця Ярослава Журавля, командира розвідувального відділення із 137-го батальйону морської піхоти, який помер від крововтрати після поранення під Зайцевим, коли окупанти обстріляли евакуаційну групу українських військових.

Батько полеглого воїна на мітингу протесту заявив:

– Я приїхав, щоб вклонитися – від себе, від своєї родини всім патріотам України, які в ці хвилини, години, дні підтримали мою родину. Зараз я хочу спитати [президента Зеленського] – Володю, де ти був, коли бабуся розв’язувала з хустинки і віддавала нам, волонтерам, останні сто гривень, щоб ми везли в армію?! Де ти, гнида, була, коли мого сина ламали… (подальші слова в цій фразі поглинає шум мітингувальників – “Н”)… Кого ти слухаєш? Ви тіло України обмазали гнидотою різною! Вовочка, прокинься! Народ вас зітре з лиця цієї оплаканої землі! Я проклинаю тебе і все твоє кодло, яке кругом тебе! Слава Україні!

На виступ Журавля-старшого натовп відгукнувся оплесками. Деякі люди втирали очі від сліз.

Промовці виступали на ґанку біля головного входу до ОП

Серед протестувальників були активісти РОК, “Демсокири”, “Нацкорпусу”, “Свободи”, “Європейської солідарності”, військові, ветерани, волонтери (як-то Марко Супрун і багато інших), колишні політв’язні Кремля (Володимир Балух), музиканти тощо.

Речники дійства наголошували на потребі забути політичні розбіжності та об’єднати сили проти проросійської політики керівництва держави. Представники Руху опору капітуляції закликали всіх небайдужих підписувати маніфест і долучатися до спротиву. У промовах чи не вперше чітко артикулювалася вимога імпічменту голови держави. У нинішньому “перемир’ї” деякі оратори бачили ознаки “державної зради”.

Акція під ОП зібрала понад тисячу учасників

Серед вимог, які озвучив ветеран війни з Росією, співкоординатор РОК Павло Білоус, були: зупинити роззброєння військових на передовій; дати наказ знищувати ворожі сили у відповідь на обстріл; скасувати накази про заборону розвідки; відкинути вимоги Росії щодо проведення місцевих виборів в ОРДЛО і внесення змін до Конституції щодо особливого статусу для окупованих територій; не давати воду в Крим; звільнити фігурантів “справи Шеремета” Антоненка і Кузьменко.

Фотогалерея:

акція під ОП - 28.07.2020_ви уху їли акція під ОП - 28.07.2020_плакати акція під ОП - 28.07.2020_Юрій Гудименко акція під ОП - 28.07.2020_Євген Дикий акція під ОП - 28.07.2020_4 акція під ОП - 28.07.2020_2 акція під ОП - підписи акція під ОП - 28.07.2020_похід до Зеленського_1 акція під ОП - 28.07.2020_похід до Зеленського_2 акція під ОП - 28.07.2020_похід до Зеленського
<
>

Учасники акції вже традиційно запалили фаєри. Після мітингу вони ходили до будинку на вулиці Грушевського, де проживає президент Володимир Зеленський.
Організатори заходу закликати усіх не лишатися осторонь і прийти на марш 24 серпня, з нагоди Дня Незалежності України.

Читайте також:
“Працюємо, як працювали”. На Донбасі почалося і фактично закінчилося чергове перемир’я. НАШ РЕПОРТАЖ

Як інформувала “Новинарня“, 22 липня Тристороння контактна група (Україна, Росія, ОБСЄ) на відеоконференції досягнула домовленостей “стосовно додаткових заходів щодо посилення режиму припинення вогню”.
Офіс президента України назвав ці домовленості “проривом”. Водночас опозиція виступила з еритикою такої демілітаризації.

“Всеосяжне, стійке та безстрокове перемир’я” почалося з 00:01 (за київським часом) 27 липня 2020 року, воно має виконуватися керівництвом Збройних сил України та керівництвом збройних формувань ОРДЛО “на весь період до повного всеосяжного врегулювання конфлікту”.

Президент Володимир Зеленський закликав усіх лідерів країн “нормандського формату” зафіксувати цю угоду про припинення вогню.

“Перемир’я” має ширші обмеження, ніж попередні подібні “режими тиші” – заборону на наступальні та розвідувально-диверсійні дії, інженерне обладнання позицій, використання будь-яких видів літальних апаратів сторін; застосування дисциплінарних заходів за порушення режиму припинення вогню тощо. Уперше для спостереження за дотриманням “режиму тиші” в підрозділи відряджені офіцери зі штабів із досвідом миротворчих операцій.

Водночас у бойових підрозділах спростовують інформацію про те, що їх нібито “роззброїли”, забрали кулемети, ПТРК тощо. Також спростовуються заяви про заборону вести вогонь у відповідь на важкі обстріли й ворожий наступ.

Уже в першу добу “перемир’я” ворог, за даними штабу ОС, вчинив три обстріли позицій Збройних сил України.

Читайте також:
Провокація під Новомихайлівкою: росіяни замінували українську територію мінами ПОМ-2, що самоліквідовуються

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна